Consum 1,5 DCI 85 CP

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    6 l/100km in IASI

    Comment


    • #77
      10.1/100
      Ma minunez cand vad cat de putin consumati in oras...
      Nu vreau sa polemizez. Cred ca un consum de 6-7 % e obtinut in conditii de trafic lejer.

      Comment


      • #78
        Originally posted by andrei View Post
        @alx1978: Acum stii sa resetezi calculatorul? Sau vrei sa iti zic eu?

        PS: Poti citi si in manual, ca scrie si acolo.
        Multumesc Andrei
        am invatat .. a fost si o chestiune de necesitate de timp pentru a ma juca putin
        Kiss Fm Gris Platine DC

        Comment


        • #79
          Originally posted by Andreis View Post
          10.1/100
          Ma minunez cand vad cat de putin consumati in oras...
          Nu vreau sa polemizez. Cred ca un consum de 6-7 % e obtinut in conditii de trafic lejer.
          depinde cat de greu ai piciorul acuma,eu cel mai mult am scos 7% in oras dar asta schimband la 3500rot/min la fiecare semafor

          Comment


          • #80
            Weekendul asta Bucuresti - Fagaras - Sighisoara - Fagaras - Bucuresti - 4,5 % consum mediu. E adevarat ca am mers mai incet decat cu alte ocazii.

            Comment


            • #81
              4,4 % Arad-Timisoara si inapoi cu tot cu oras (dar Duminica). 2 persoane dus, 4 persoane inapoi plus bagaje. La drum intins nu am depasit 100km/ora (masina in rodaj, doar 800KM). Motorina Alpine - OMV.

              Comment


              • #82
                Am eu impresia ca ai mers cam subturat, in rodaj deobicei consuma in jur de 5-5,5 extra-urban.
                Sa stii ca poti merge pana in 120 km/h maxim.
                Cel mai nou proiect auto din România!
                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                Comment


                • #83
                  eu am mers cu 120km/h...si am consumat 4.5 ...3persoane plus bagaje( in afara localitatzii)

                  http://www.loganclub.ro/forum/showth...highlight=focu

                  Comment


                  • #84
                    Originally posted by andrei View Post
                    Am eu impresia ca ai mers cam subturat, in rodaj deobicei consuma in jur de 5-5,5 extra-urban.
                    Sa stii ca poti merge pana in 120 km/h maxim.
                    adevar graiesti dci 85 cai nou in rodaj timisoara - craiova dus intors consum 5,3 l / 100 km
                    ''M-am certat si cu Mitica Dragomir, dar fara jigniri. El m-a facut oligofren, eu l-am facut zdreanta, dar nu ne-am insultat''. (Gigi Becali)

                    Comment


                    • #85
                      Originally posted by andrei View Post
                      Am eu impresia ca ai mers cam subturat, in rodaj deobicei consuma in jur de 5-5,5 extra-urban.
                      Sa stii ca poti merge pana in 120 km/h maxim.
                      sitimate domn moderator imi cer scuze ca trebuie sa va aduc la cunostinta:
                      aveti cumva o obsesie? cuvantul "subturat"... am citit din multe posturi acest cuvant, nu vad ce legatura are cu mersul omului de mai sus dci-ul meu in rodaj avea consumul in afara orasului de 4.3 % te asigur ca nu am menajat motorul ... reprize intre 60-130 !!!!
                      sper sa nu se interpreteze in nume de rau .. dar personal ma deranjeaza frecventa...
                      Va multumesc pentru amabilitate si intelegere
                      http://images.spritmonitor.de/248421.pngPrestige1.5dci

                      Comment


                      • #86
                        Si ce daca apare cuvantul asta de atatea ori pe forum?
                        Daca te deranjeaza nu te tine nimeni sa citesti.
                        Sa stii ca mersul subturat e un fenomen foarte des intalnit la Loganurile dCi, daca ai sta cateva zile in service sa vezi cum apar Loganurile cu injectoare infundate, calamina si alte cele ti-ai schimba parerea...
                        Consumul, mie mi s-a parut ca e mic, tinand cont de faptul ca o sa mai scada dupa rodaj, o sa ajunga la 3%?
                        Last edited by andrei; 23 January 2008, 23:53.
                        Cel mai nou proiect auto din România!
                        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                        Comment


                        • #87
                          si ce se infunda injectoarele ,sau calamina de la subturat ? - fii serios

                          Comment


                          • #88
                            ai dreptate si tu!!
                            aia poarta toti tricouri cu "bad user" sau daca nu au sa le dea service-ul.... DACIA scris mare si sub Bad User... oricum nu stiu ei ce inseamna si se vor mandrii cu ele
                            @petroman .. apare calamina... in timp .... foarte mare.
                            http://images.spritmonitor.de/248421.pngPrestige1.5dci

                            Comment


                            • #89
                              Facut 300 de km, cu motorina rompetrol, consumul mediu afisat 3,8. Nu am menajat deloc masina, dar nici nu am fortat-o. In medie am mers cu 100 km/h. Sofer si inca un pasager. M-am mirat si eu. Singurul fapt la care m-am gandit a fost ca se incalzise bine afara, si na, cum o am din noiembrie, nu cred ca a prins vreme asa de frumoasa si de calda.
                              Momentan am 7500km .
                              Fotografie ... in cat mai putine cuvinte

                              Comment


                              • #90
                                In cazul asta chiar ca m-am mai linistit. Pentru ca a mea s-a stabilizat undeva la 4,3 % si chiar am schimbat la peste 2300 de ture. Oricum de precizat si faptul ca nu a prins deloc trafic de oras. Sa nu uit, motorina e de la PetromV.
                                I don't drive fast...I fly low !!!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google