Consum 1,5 DCI 85 CP

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ai postat gresit omule aici este vorba de consum
    Kiss Fm Gris Platine DC

    Comment


    • Salutare
      acesta este primul meu post pe acest forum , de 2 saptamani sunt posesor de logan 1,5 dci 85cp si sunt foarte surprins de consumul mic de carburant pe care il are nu stiu ce sa zic insa mie extraurman am consum de 3,5 - 4,1 mers cat se poate de normal cu depasiri max de 165km/h ma refer la varfuri dar mai mult de 4,1 nu am avut ... in oras max 5,1 .
      Km la bord 2800 dupa aceste 2 sapt.
      Numai bine ....

      Comment


      • Pai chiar ca e consum de surprins. Ai incercat sa faci un plin-plin? Cu motorina pana la buza ? Si sa nu te iei dupa CB ca ala e un consum mediu ... Cu toate ca, la inceput parca am avut si eu un drum cu consum de 3.9. chiar la primul meu drum, dar in nici un caz nu trecusem de 120 km/h.
        Fotografie ... in cat mai putine cuvinte

        Comment


        • Iasi - otopeni prin bacau ploiesti si retur consum 5,8l/100km viteza100 -130 km/h cei drept cu depasiri sportive (nus prea incantat - 897 km=52.7 l motorina)acum am ajuns - 7 ore la dus si 7 la intors pe timp de zi ffffaglomerat si pe la mizil pe la ora 10 am prins si o coloana cu niste agregate cat strada de a trebuit sa stam in coloana 2 ore buzau - mizil aproximativ 2 ore(am mers cu golul tur retur)

          Comment


          • Ai consumat ceva....dar poate din cauza ca a fost foarte aglomerat si nu ai putut merge intins ....relaxat ...<<<OFFTOPIC : (io am facut 400 de km cu 25 litri si am ajuns si la 170....si in rest 70- 150 >> 1.4 mpi ) >>
            Last edited by dorutz; 27 March 2008, 22:07.
            sigpic

            Comment


            • Inafara de ambuteajul de la buzau - mizil (2 ore pierdute)am mers intins am liber pentru viteza si nu prea am stat - peste o saptamana repet drumul si am sa mai vad odata noaptea e cel mai bine nu fac mai mult de 3ore 40 min IASI - OTOPENI pe traseul sus mentionat..............dar cu wv pasat(am mers cu lognul sai facrodajul am 3400 km
              Last edited by darksid3; 16 July 2009, 12:19.

              Comment


              • Eu pe aceeasi distanta Iasi - Bucuresti si retur am reusit sa scot 4,5 &#37;. Mers constant cu 110-120 km/h, masina incarcata si 3 persoane. Doar intre Marasesti si Adjud i-am dat mai tare...undeva la 150 km/h dar pentru o portiune scurta de timp (drum). Ce-i drept eu aveam 6500 km in momentul ala dar motorul e acelasi. Ai mers cu AC cuplat tot drumul?
                I don't drive fast...I fly low !!!

                Comment


                • Nustiu ce sa zic(pe distanta Iasi Husi si retur mia luat 4,5 dar acum nustiu)

                  Comment


                  • Pai e consum f bun Petroman...tine cont ca ai mcv. Si 5.8 e excelent ca si consum. Bucurate cat mai poti, ca in curand se scumpeste motorina

                    Comment


                    • Originally posted by wildgeo View Post
                      Salutare
                      acesta este primul meu post pe acest forum , de 2 saptamani sunt posesor de logan 1,5 dci 85cp si sunt foarte surprins de consumul mic de carburant pe care il are nu stiu ce sa zic insa mie extraurman am consum de 3,5 - 4,1 mers cat se poate de normal cu depasiri max de 165km/h ma refer la varfuri dar mai mult de 4,1 nu am avut ... in oras max 5,1 .
                      Km la bord 2800 dupa aceste 2 sapt.
                      Numai bine ....
                      ca si fan benzinar permiteti-mi sa ma bag in discutie...
                      nu vi-se pare cam exagerat totusi? 3.5-4,1 cu depasiri la 165la ora? Cu un dci care inca nu sia facut rodaju are doar 2saptamani...
                      sunt eu rautacios? Sau mai schimbam cifrele?

                      sigpic

                      Comment


                      • Sustin ... tot ca fan benzinar... sunt cam exagerate cifrele 3.5 ? ...
                        sigpicMy ride

                        Comment


                        • Daca mergi cu 70-80km/h in a 5 ai un consum de 3.3-3.5l, la 170km/h am resetat CB in mers si imi arata consum 8.8-9litri.
                          Drum Craiova - Bucuresti, craiova-pitesti mers cu 60-100km/h consum 4l/100, pitesti-bucuresti mers cu 100-130km/h am ajuns in bucuresti cu consum 4.3.
                          LOGAN KISSFM 1.5 DC 85CP

                          Comment


                          • O mica contrazicere peste 110km/h numi sacade sub 5 nici deal dracului sub 100km/h 4,4 - 4,9l% - la mcv nu cred ca se poate scoate sub 4,5 cu conditia sa nu treci peste 100km/h am probat la drumurile de bucuresti daca restezi cb trebuie sa ataepti macar 60 km parcursi pentru un consum real - pe probate (restul sunt vrajeli)un mers cat de cat 110km/h - 130km/h cu o medie de viteza de 98km nu am reusit sa scad sub 5,6%
                            Last edited by DRIVERMAN; 5 April 2008, 10:57.

                            Comment


                            • Prima iesire in afara, dupa 4500km facuti numai in TM.
                              Am facut drumul TM-Sebes Alba si retur. Consum pe CB de 4.5l/100, viteza medie undeva la 68km/h. Am condus mai sportiv, dincolo de viteza legala, iar intre Deva si Sebes am depasit tot ce mi-a stat in cale, in afara de 3 BMW-uri, versiuni noi, care m-au "facut" fara probleme - nici nu am incercat sa ma opun, din contra le-am facut semn sa ma depaseasca cand le-am vazut profilul marindu-se in oglinda...

                              Comment


                              • Sa pun si eu consumul (doar in exterior).
                                Masina are 520 de km. - Dacia Logan KissFM 1.5 DCI
                                Ruta : Bucuresti - Calarasi prin Drajna.
                                Viteza - 90km/h pana in Drajna - 100km/h pe autostrada cam 20 km apoi iar 90 km/h ca incepuse ploaia.
                                Consum 4.0 l la intrarea in Bucuresti pe CB - super multumit avand in vedere ca masina e inca in rodaj.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google