Logan ABS Plus

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by valeriuciprian
    Deci...cand am luat masina mi-au spus ca nu am voie sa schimb nici macar un bec,eu sau alta persoana care nu este autorizata de un service Dacia...ma indoiesc(,)ca o sa se defecteze ceva la instalatia electrica in 3 ani dar eu mi-am luat masuri de precautie.Faci cu crezi tu ca este mai bine.
    Eu o sa am garantia standard de 18 luni si nu cred ca in 18 luni se poate sa fie vreo defectiune majoara la inst electrica, poate sa se arda doar vreun bec ceva....de asta nu-mi fac griji...
    Oricum...sa-mi vina masina si dupa aia o sa ma hotaresc ce o sa fac, dar 90% cred ca o sa-l montez la firma specializata si nu la Dacia.
    In tara momentan.

    Comment


    • Pai daca va arat eu ce am facut la a mea va cruciti...Ce atata garantie perduta si alte cele....? Am pus eu mp3-iu, boxe fata, cositoare si toate cele, plus pe spate recent mi-am pus difuri ovale (acum e alta treaba, e super cool), m-am pus si am taiat tabla cu una bucata bormasina, una bucata dalta si una bucata bomfaier...La prima gaura a iesit monstruos, se vede de zici ca a dat bomba-n ea, la a doua deja am avut experienta si a iesit bine. Nu vad ce s-ar putea intampla la partea electrica din cauza asta. M-am riscat si nu-mi pare au, barem am scutit niste bani.

      Comment


      • Originally posted by Octavian___28
        Pai daca va arat eu ce am facut la a mea va cruciti...Ce atata garantie perduta si alte cele....? Am pus eu mp3-iu, boxe fata, cositoare si toate cele, plus pe spate recent mi-am pus difuri ovale (acum e alta treaba, e super cool), m-am pus si am taiat tabla cu una bucata bormasina, una bucata dalta si una bucata bomfaier...La prima gaura a iesit monstruos, se vede de zici ca a dat bomba-n ea, la a doua deja am avut experienta si a iesit bine. Nu vad ce s-ar putea intampla la partea electrica din cauza asta. M-am riscat si nu-mi pare au, barem am scutit niste bani.
        prea tare...eu totusi o sa-mi montez la firma specializata casetofonul + boxele spate, care sunt ovale la fel ca si ale tale. Nu o sa ma coste prea mult si o sa-mi dea si garantie pe ele, plus ca in spate or sa decupeze frumos...nu ca la tine. Boxele fatza o sa le montez sigur ca am vazut ca nu e deloc greu.
        In tara momentan.

        Comment


        • Am uitat sa spun ca-mi si place, data viitoare o sa fiu mai experimentat. Asa macar nu pot comenta ca nu-mi place ceva la cum e montat. La frate-meu spre exemplu (la firma specializata) nu mi-a placut ce lucrare au facut aia. Nici cum au tras firele, nici cum au legat mp3-iu...
          E bine ca-ti pui difuri ovale. Cu alea de 13 nu faceai nimic.

          Comment


          • Originally posted by Octavian___28
            Am uitat sa spun ca-mi si place, data viitoare o sa fiu mai experimentat. Asa macar nu pot comenta ca nu-mi place ceva la cum e montat. La frate-meu spre exemplu (la firma specializata) nu mi-a placut ce lucrare au facut aia. Nici cum au tras firele, nici cum au legat mp3-iu...
            E bine ca-ti pui difuri ovale. Cu alea de 13 nu faceai nimic.
            Dar macar au decupat mai frumos in spate? Ce boxe ai pus pe spate si ce casetofon?
            In tara momentan.

            Comment


            • Am pus astea din poza. Sunt multumit pe deplin cum se aude, inainte am avut de 13 si era de groaza. Mp3 e un Panasonic, nu prea performant dar e ok, se aude bine.
              Attached Files

              Comment


              • Originally posted by Octavian___28
                Am pus astea din poza. Sunt multumit pe deplin cum se aude, inainte am avut de 13 si era de groaza. Mp3 e un Panasonic, nu prea performant dar e ok, se aude bine.
                Boxele ce firma sunt?ce model? iar pe fatza ce boxe ai pus?
                In tara momentan.

                Comment


                • Radio Cd de ala am si eu.
                  Cel mai lent 1,6 8v

                  Comment


                  • Pe fata am pus JVC CS 525. Sunt foarte bune.
                    Pe spate sunt EUROTEC (ieftine si bune). JVC 99 RON si Eurotec 100 RON. MP3 250 RON. Montare de mine...deh..
                    Cu 450 RON va spun ca am o auditie buna, mai ales cu ''oalele'' astea de pe spate.
                    Inainte cand aveam si pe spate difuri de 13 nu puteam sa dau mai mult de 20-22 la mp3 (merge pana la 40) baga distorsiuni, acum ma pot duce fara probleme pana la 26-30. Si are rezonanta cum trebuie.

                    Rocri: esti mutumit de mp3?
                    Attached Files
                    Last edited by Octavian; 15 October 2007, 10:15.

                    Comment


                    • Da sunt multumit. Ca parere asa parca se aude mai incet pe cd decat la radio dar nu am testat prea multe cd-uri. Precizez ca nu sunt prea obsedat de cat de tare se aude, sa se auda clar (si se aude), sa nu sara CD-ul(si nu a sarit) si-s multumit, nu-mi trebuie discoteca in masina. A si am boxe numai pe fata(maxim 23 pe radio si 26 pe CD nivelul de sunet)
                      Cel mai lent 1,6 8v

                      Comment


                      • Originally posted by Octavian___28
                        Pai daca va arat eu ce am facut la a mea va cruciti...Ce atata garantie perduta si alte cele....? Am pus eu mp3-iu, boxe fata, cositoare si toate cele, plus pe spate recent mi-am pus difuri ovale (acum e alta treaba, e super cool), m-am pus si am taiat tabla cu una bucata bormasina, una bucata dalta si una bucata bomfaier...La prima gaura a iesit monstruos, se vede de zici ca a dat bomba-n ea, la a doua deja am avut experienta si a iesit bine. Nu vad ce s-ar putea intampla la partea electrica din cauza asta. M-am riscat si nu-mi pare au, barem am scutit niste bani.
                        Am uitat sa te intreb de cat timp ai masina...ca daca ai depasit perioada de garantie cred si eu ca nu mai ai niciun stres... Din cate am inteles mai ai garantie... Nu ai mai fost la revezii de cand ti-ai montat sistemul? Daca ai fost, nu au comentat nmk?
                        Acceptabil sistemul...cel putin din ce spuneti voi si din cate am vazut pe net despre el...
                        P.S.: Si eu sunt de parere ca in primul rand conteaza calitatea sunetului...
                        In tara momentan.

                        Comment


                        • costine nu se ia nimeni de tine ca ai montat casetofon doar daca ai probleme atunci vor zice ia sa vedem daca e de la casetofon si daca e de la casetofon dabia atunci adio garantie dar pana acum nu sa intamplat nimanui si sunt uni care au facut modificari radicale

                          sigpic

                          Comment


                          • Costin, am masina de trei luni si ceva...si deja m-am pus pe taiat tabla... )
                            E un shit mare si cu garantia asta. Nu mai fi asa de grijuliu, daca ai ceva in gand si-ti va da satisfactie, fa-o domle. Astea sunt lucruri minore supn eu, daca montezi un mp3 cum trebuie nu pierzi nimic.
                            Am spus, mie imi si place, e un mod de relaxare...sa dau gauri, bat cu dalta, trag fire, cositoresc...

                            Comment


                            • Originally posted by Octavian___28
                              Costin, am masina de trei luni si ceva...si deja m-am pus pe taiat tabla... )
                              E un shit mare si cu garantia asta. Nu mai fi asa de grijuliu, daca ai ceva in gand si-ti va da satisfactie, fa-o domle. Astea sunt lucruri minore supn eu, daca montezi un mp3 cum trebuie nu pierzi nimic.
                              Am spus, mie imi si place, e un mod de relaxare...sa dau gauri, bat cu dalta, trag fire, cositoresc...
                              Pai nu eram asa de grijuliu dar dupa ce am citit tot felul de chestii pe forum in legatura cu garantia la masina...m-au pus pe ganduri. Oricum eu m-am hotarat si cum imi vine masina ma pun si pun boxele fatza pe ea dupa care ma duc la firma specializata sa-mi monteze casetofonul si boxele spate.
                              In tara momentan.

                              Comment


                              • E ok asa. Ce mp3 iti pui?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google