Logan ABS Plus

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • La Multi Ani pe 2009 !

    Referitor la a3a tetiera spate (mijloc) nici masina mea nu a avut-o si oricum mai mult incurca vizibilitatea. In ceea ce priveste cassul Blaupunkt sustin in continuare ca e o trompetuza... am pe Vectra mea o scula chiar Blaupunkt din fabrica si 10 difuzoare Blaupunkt (masina e din 2000) si nu se comparta cu duditele de pe Logan. Blaupunkt e super firma dar amicii nostrii francezi vor sa maximizeze profitul si nu satisfactia clientului asa ca au comandat tropetutele alea. Cine le are sa le foloseasca cu placere .
    Cu reglajele lombare la scaune nu le resimt lipsa .... e ok asa cum sunt. Chiar ma bucur ca nu am geamuri electrice spate.... fiica-mea ar sta cu picioarele catarata exact pe butoanele lor.... groaznic de prost amplasate ..parerea mea
    Computerul de bord nu e o necesitate in viata mea.... calculul la pompa a ramas o nostalgie de la vechea Dacie ) ... oricum in ultima vreme viata asta nebuna nu prea mi-a mai lasat placerea calculului.

    Bafta !

    Comment


    • Originally posted by madi View Post
      Uite la configurator Dacia Logan ABS Plus , 2 tetiere.
      are dreptate...asa scrie la configurator...dar e neactualizat...toate modele abs + din 2008 au 3 tetiere in spate. si vad ca sunt mai multi care au. si eu am 3 tetiere, si o am din aprilie 2008, la fel si un prieten de-al meu care o are tot de atunci

      vedeti poza la my ride in semnatura
      Last edited by B 83 RMJ; 3 January 2009, 22:07.
      Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

      Comment


      • A fost doar un lot limitat (500-1000 masini produse dupa 8 feb 2008) cu dotarile astea, dar nu trebuie generalizat in cazul de fata!
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • Da normal,pai nu ti-am spus ca era o promotie practic.

          Comment


          • demontare cd-playerul

            Salut.cd- playerul de pe absplus are iesiri si ptr boxele spate? Daca stie care ..si cum se demonteaza cd-playerul ???

            Comment


            • toate au iesire pt 4 boxe. ai cerut tu cd player din fabrica?
              sigpic

              Comment


              • abs plus nu are cd player in standard. vine fara. ti l-ai laut tu ca optional? din cate stiu, are iesire pentru 4 boxe, de scos, am inteles ca bagi o surubelnita in lateral si tragi usor si iese, sau o bucata de sarma in forma de U si o bagi in lateral stanga si dreapta si tragi si iese.
                Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                Comment


                • Da l`am luat ca optional.Nu dau mai bine jos plasticul ala gri jos toata consola?Cum sa bag surubenlinta?nu are ceva suruburi sau eu stiu ceva?

                  Comment


                  • consola nu este prinsa in suruburi. mai cauta pe forum si ai sa gasesti cum se scoate consola, chiar si HU-ul
                    sigpic

                    Comment


                    • degeaba dai consola jos, pentru ca in jurul casetofonului e masca de plastic, si nu ai cum sa il scoti. am zis ca bagi surubelnita in lateralele casetofonului, nu la consola
                      Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                      Comment


                      • Aici gasesti cum trebuie demontat cd-playerul de pe masina...
                        Nu trebuie demontata consola centrala si nici nu trebuie folosita surubelnita.
                        sigpic

                        Comment


                        • Salutare.Si eu vreau sa imi montez boxe pe spate.Am un Logan Abs+.Am cd-payerul de la ei.L`am desfacut eu azi si in spate am vazut mufa respectiva,uitandu`ma pe net am gasit o schema a pinilor si vad ca are loc si ptr cablurile ptr boxele din spate.Trebuie neaparat alta mufa?Sau nu e buna schema
                          Attached Files

                          Comment


                          • daca mufa nu are piniii respectivi si banuiesc ca nu-i are, trebuie sa-i pui tu sau iti iei o mufa iso cu toti pinii si legi cablurile tale de mufa aia noua. schema e perfecta. ai nevoie doar de mufa "B" din schema.
                            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                            Comment


                            • exact. mufa nu are pinii pentru boxele spate. cel mai simplu, te duci si cumperi o mufa ISO si o schimbi pe cea de pe masina. doar sa te uiti cand tai firele, ca sa le pui in aceeasi pozitie. iar pentru firele de la boxele din spate trebuie sa consulti o schema, ca sa vezi care e pentru stanga si care pentru dreapta. mufa ISO e 10 lei(eu atat am dat pe ea acum 2 luni.). sau daca nu, strici o mufa si iei 4 pini si ii bagi in mufa de pe masina. dar eu nu as face asta in locul tau.
                              Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                              Comment


                              • Da asa o sa fac..ma duc maine sa cumpar o mufa.Ce boxe credeti ca merg cel mai bine? eu ma geam la un sony xpload de 13 cm

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google