Ambition

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Seba
    replied
    se schimba bordul. vezi la rubrica de anunturi online, sunt colegi care se ocupa cu asta.

    Leave a comment:


  • boly76
    replied
    mersi mult. da ciudata decizie dacia
    ps se poate activa ?

    Leave a comment:


  • Seba
    replied
    toate masinile care ar fi putut avea consum instant, ca nivel de echipare vorbesc, nu mai au din noiembrie 2006. de atunci, nici prestige nu mai are consum instant.

    Leave a comment:


  • boly76
    replied
    al meu este din 2007 si le are pe toate in afara de consum instant

    Leave a comment:


  • dreamster
    replied
    Al meu are si e din 2005 ... depinde de an.

    Leave a comment:


  • boly76
    replied
    Salutare! o mica intrebare: Loganul Ambition are sau nu consum instant?
    pina acu am verificat vreo 5 din care 2 aveau

    Leave a comment:


  • tutu_zurlu
    replied
    iata ca dupa problema cu zgomotelul acela ciudat a mai aparut o problemuta la loganelul meu: vitezometru merge si nu merge, nu am umblat la fire, nici la casetofon nu am umblat la absolut nimic
    cand merge arata viteza normala si dint-o data cade la 0km si dupa un timp mai lung sau scurt revine la viteza cu care rulez in acel moment (stiu asta, deoarece turometru merge si in functie de cate turatii, imi dau seama de viteza. Sa fie de la senzorul de viteza? sa fie de la altceva?? ma ajuta cineva cu asta???

    nu mai scrie mirc/messneger
    Last edited by Seba; 9 October 2009, 12:05.

    Leave a comment:


  • tutu_zurlu
    replied
    multumesc mike.....stau si eu mai linistit...ma gandeam k trebuie sa schimb kitul de ambreaj

    Leave a comment:


  • mike26ro
    replied
    stai linistit....
    Trepidetiile sunt ceva normal la logan.
    Eu am aceeasi masina...aceleasi simptome...
    Cloncanitul din relanti se datoreaza rulmentului de la priza de putere....nu-i nimic grav.Asa "face toate".
    Trepidatiile pot fi de la benzina, bujii...corp clapeta etc...

    Leave a comment:


  • tutu_zurlu
    replied
    salut
    sunt nou pe site dar am si e o mica prblema care ma scaie la loganul meu ambition 1.6 2005
    cand stau la relantii, schimbatorul de viteze trepideaza iar de la motor se aude un zgomot ciudatel, iar cand calc ambreajul se duce zgomotul.
    Tin sa mentionez ca nu am probleme in a schimba viteza sau in a pleca de pe loc, doar knd incerc sa bag in mansalier mai face nazuri dar foarte rar
    multumesc anticipat pentru viitoarele raspunsuri

    Leave a comment:


  • FLR
    replied
    exista baietii 1,5 dci 85cp model vechi eu asa il am:P

    Leave a comment:


  • Silviu
    replied
    intrati pe www.dacia.ro si la "Modele si preturi" alegeti "Lista de preturi" apoi "Logan" si o sa vedeti:

    Ambition 1.5 dCi 85 CP 10750 EUR 45632.68 RON

    :-)

    daca apare acolo probabil ca mai exista pe la dealeri prin tara.

    S.

    Leave a comment:


  • bogdan_1984
    replied
    tocmai asta e, mai exista sau nu, logan modelul vechi, pe stock? pt ca pe site nu mai figureaza Logan, ci noul logan. la fabrica probabil nu o mai fi, dar poate sa fie la dealeri

    Leave a comment:


  • Loganu
    replied
    exista stock...a fost la ph1 dupa ce a aparut prestige 1.5 dci..atunci il introdusesera si pe laureate , kiss fkm .. ambition

    Leave a comment:


  • soboBN
    replied
    Poate remapat.Ambition nu se mai face de cand a aparut 1.5 dci 85 cp Prestige.Eu asa stiu si nici pe site la Dacia nu mai scrie Ambition.

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google