Ambition

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • andrei
    replied
    Adica martorul care indica probleme la catalizator si sistemul de injectie.

    Leave a comment:


  • antonicamrs
    replied
    ,, martor obd,, ce este?

    Leave a comment:


  • andrei
    replied
    Dupa 100.000-200.000 km. Nu se strica asa repede elementele de directie.

    Leave a comment:


  • danyel
    replied
    Cand incepe Logan sa cedeze la articulatii?Cam la ce nr de km sa ma astept sa troncane?

    Leave a comment:


  • Seba
    replied
    asa au toate variantele cu oglinji degivrante si asa e si normal sa functioneze, deodata cu incalzirea lunetei spate.

    Leave a comment:


  • Stanescu Vlad
    replied
    Loganul meu Ambition 1,5 dCi (din 2005) are oglinzile electrice si incalzite .Cind incalzesc luneta se incalzesc si oglinzile !

    Leave a comment:


  • Seba
    replied
    Originally posted by gianyandrei View Post
    de 3 zile merg cu martorul Obd aprins,masina merge super bine ,am bagat benzina 99+ de la petrom poate este catalizatorul, nu stiu la ce service sa ma duc ca nu mai este loganu' in garantie....
    in cazul asta, mergi la ala care e mei ieftin...

    Leave a comment:


  • gianyandrei
    replied
    martor OBD aprins

    de 3 zile merg cu martorul Obd aprins,masina merge super bine ,am bagat benzina 99+ de la petrom poate este catalizatorul, nu stiu la ce service sa ma duc ca nu mai este loganu' in garantie....

    Leave a comment:


  • Seba
    replied
    Originally posted by spawn_darck200 View Post
    nu este problema asa de mare.ce inseamna sau ajuta 4 caluti?ce zice-ti daca puneti voi un cip si depasiti cu brio prestige-ul?
    ...
    care e nelamurirea?ca nu inteleg
    daca de la 87 de cai cu chip-tuning crezi ca ajungi la peste 105cp, mai studiaza. nici cei mai "rai" tuneri nu-ti promit chestia asta, iar daca vrei sa vezi pe dyno acei 98 de cai spusi de respectivii chip-tuneri,o sa ai o mare dezamagire...crestere de 20% din soft la un benzinar aspirat (a se citi ventilator de procesor de 1600cmc) numai in vis se poate. 20% crestere obtii probabil pe motor de dodge viper (8000cmc).

    Leave a comment:


  • virtualmansorin
    replied
    Originally posted by spawn_darck200
    care e nelamurirea?ca nu inteleg
    no sa faci prestigele cu un 8 v chipuit doar daca soferul nu stie sa ii dea

    Leave a comment:


  • spawn_darck200
    replied
    care e nelamurirea?ca nu inteleg

    Leave a comment:


  • virtualmansorin
    replied
    Originally posted by spawn_darck200
    nu este problema asa de mare.ce inseamna sau ajuta 4 caluti?ce zice-ti daca puneti voi un cip si depasiti cu brio prestige-ul?
    in visele tale cele mai frumoase

    Leave a comment:


  • spawn_darck200
    replied
    nu este problema asa de mare.ce inseamna sau ajuta 4 caluti?ce zice-ti daca puneti voi un cip si depasiti cu brio prestige-ul?

    Leave a comment:


  • Hellman
    replied
    motorul de 1.6 care ei zic k are 90 cp are de fapt la roata cam 84-85 cp ...

    Leave a comment:


  • FLORYN
    replied
    Eu Ambition-ul meu am de gand sa-l tin cam 4, max. 5 ani. Dupa care il dau, si-mi iau tot un diesel, cu cele mai bune dotari care vor fi atunci.

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google