Masina Puturoasa

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • sorin17
    replied
    Originally posted by mateiion63 View Post
    da.
    sunt incepator pe forum pe aici. nu am dat destule detalii.
    am un logan 1.4mpi. sa fie problema de la bujii? nu le-am schimbat niciodata.

    multumesc.
    si eu sunt incepator nu cred ca este de la bujii si a mea tot din 2006 este si fuge cat de cat 170... poate ai invatato puturoasa glumesc:P

    app la cat schimbi vitezele?

    Leave a comment:


  • o8MeLC
    replied
    nu fuge mai mult de 140 in treapta 5? incearca sa retrogradezi si sa te duci cu a 4-a cat mai mult (peste 150) si dupa sa schimbi a 5-a. 1.4 are viteza pe carte 163, pe bord ia pana la 170 in cazuri bune, sunt si cazuri de vant puternic in care nu poti depasi 140. bujiile la mine in carte scrie sa fie schimbate la 60 000 deci ar fi cazu sa te gandesti sa le schimbi.

    Leave a comment:


  • padurarud
    replied
    O recomandare ar fi ca atunci cind nu stiiceva sa te duci la un mecanic BUN si sa iti spuna el ce are.Toti de aici iti pot spune ce au patit ei,ce banuiesc sau ce au auzit.Se poate intimpla sa iti fie dat si raspunsul dar tot asa o sa primesti si alte piste eronate si banuiesc ca nu doresti sa incerci tot ce se spune aici.Cind vei afla iti va fi de ajutor data viitoare si nu mai te duci la doctor.Si binenteles spui si aici ce a fost pentru cei ce au memorie buna si tin minte.

    Leave a comment:


  • mateiion63
    replied
    da.
    sunt incepator pe forum pe aici. nu am dat destule detalii.
    am un logan 1.4mpi. sa fie problema de la bujii? nu le-am schimbat niciodata.

    multumesc.

    Leave a comment:


  • sorin17
    replied
    ce motor ai 1.4?

    Leave a comment:


  • mateiion63
    started a topic Masina Puturoasa

    Masina Puturoasa

    am un logan din 2006 si nu vrea sa fuga mai tare de 140 km la ora.are 53 000 de km.
Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google