Dacia Logan facelift

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • uite, citeste pe aici.

    Comment


    • Cum dau emblema din spate si componenta aceea de chrom jos?

      Comment


      • buza cromata are torx-uri care se vad daca deschizi capota...
        Daca vrea Dumnezeu sa castigi la loto, iti da "noroc" si fara sa joci..

        Comment


        • Ma refer in spate , am vazut ca sunt prinse in ceva care este ascutit si nu imi iau seama cum as putea da jos.

          Comment


          • Originally posted by mariannn View Post
            io zic ca la FUMU.5 dCI, sau chiar cu i normal, este ceva normal...
            https://www.youtube.com/watch?v=pni0BtSXNXo
            Daca mergea masina cu apa scotea fum alb (abur) asa ca diesel nu te astepta la asa ceva

            Comment


            • mie nu-mi scoate fum deloc. daca nu mergi cu masina subturat, nu vad de ce ar scoate fum. am cam 80 de mii cu ea si nu scoate fum.

              Comment


              • @opreaciprian85, cand se strica garnitura de chiuloasa? nu se intampla sa patrunda lichid de racire in camera de ardere? in astfel de situatii, nu conteaza ce este, fie diesel fie "uottou".
                Daca vrea Dumnezeu sa castigi la loto, iti da "noroc" si fara sa joci..

                Comment


                • Dacia Logan facelift

                  ImageUploadedByTapatalk1415806051.551906.jpg

                  A mai patit cineva asa ceva? Se poate lipii cu ceva? Cum pot remedia problema? (In stanga este problema)

                  Comment


                  • mama ce nasol....
                    treaba e ca daca incingi risti sa spargi luneta...
                    si daca incingi, trebuie sa fie cu ceva puternic ca sa nu incinga prea tare luneta, sa nu apuce sa se incalzeasca si sticla...
                    Daca vrea Dumnezeu sa castigi la loto, iti da "noroc" si fara sa joci..

                    Comment


                    • Deci e naspa, azi mi-a venit o pasla sa insonorizez toate usile si am sa pun si cheder la toate , a folosit cineva asa ceva? Se simte diferenta?

                      Comment


                      • da, io am preluat ideea lui Cristi Streulea... am pus fonomin pe interiorul capitonajelor usilor...
                        vezi ca pe unele portiuni poti pune chiar 3 straturi de fonomin...

                        de simtit se simte chiar bine, iarna(am sesizat caldura mai binisor in masina, in zilele de iarna din toamna asta), sunet: se aude mai pronuntat basul(nu mult, dar sesizabil), sunet mai a plin cand trantesti usa...
                        Daca vrea Dumnezeu sa castigi la loto, iti da "noroc" si fara sa joci..

                        Comment


                        • Super, weekendul asta ma ocup de ea , la ph2 sunt doar 2 suruburi , nu? Eu atatea am gasit.

                          Comment


                          • nu stiu, unde te referi ca-s doar doua suruburi?
                            Daca vrea Dumnezeu sa castigi la loto, iti da "noroc" si fara sa joci..

                            Comment


                            • Unul la manerul din interior si unul intr-un colț dreapta sus. Nu stiu sa explic prea bine unde este al doilea, cam unde are si ph1.

                              Comment


                              • Originally posted by mariannn View Post
                                nu stiu, unde te referi ca-s doar doua suruburi?
                                cred ca la fetele de usi se refera.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google