Dacia Logan facelift

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Si din cate stiu, nu lucreaza nici toti cei de la livrari si CKD.
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

    Comment


    • Nu toti sunt in concediu...Se lucreaza in weekend masiv...

      Comment


      • Ce urat doar traim in romania
        drive with speed than you die fast

        Comment


        • Stai linistit alexNeagu ca nu au inventat romanii concediile astea in grup. Pe afara se intampla asta la f multe companii mari.

          Comment


          • Eu din cate stiu intre 1 si 15 august nu iese nici o masina de pe linia de productie. Motivele sunt doua: concediile si retehnologizarea/intretinerea liniilor. Dupa 15 august, pana pe 30, incepe timid sa se dea drumul la treaba. Dupa 1 septembrie, masiv.
            sigpic

            Comment


            • Sa ramanem totusi la subiect...
              Cel mai nou proiect auto din România!
              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

              Comment


              • Da..Poate fac ca anu' trecut dupa remont cand au plecat benzile invers

                Comment


                • Logan Edge


                  Renault si Mahindra & Mahindra au pregatit o versiune de lux pentru modelul Logan, disponibila doar in India.
                  de Robert Gherghe
                  Renault a lansat pe piata din India o noua versiune a modelului Logan. Este vorba despre noul Logan Edge, o varianta de lux a modelului construit pe platforma B0.
                  Logan Edge, disponibil doar pe piata indiana, vine cu tapiterie din piele, cu insertii din lemn la interior si un sistem audio performant. Renault si producatorul local, Mahindra & Mahindra, au luat decizia lansarii unei versiuni de lux dupa ce mai multi clienti indieni si-au exprimat dorinta de a achizitiona un Logan cu mai multe dotari.
                  Logan Edge este vopsit in purpuriu, iar alaturi de dotarile amintite se mai numara senzorii de parcare, sistemul ABS, cotiera pentru locurile din spate si un ornament cromat pentru teava de esapament. Sistemul audio furnizat de Kenwood ofera posibilitatea conectarii i-Pod sau al altor dispozitive prin USB.
                  Attached Files

                  Comment


                  • Originally posted by andrei View Post
                    Daca dealerul depaseste termenul mentionat pe bonul de comanda il poti reclama.
                    Acum, daca ai noroc sa vina pana pe 7 august e bine, ca in august intra fabrica in concediu si livrarile reincep in septembrie-octombrie.
                    Pe bonul de comanda nu se trece nici un termen, acesta aparea o perioada pe avizele de plata (trecut automat de uzina), acum nu mai apare nici acolo.
                    Consilierul comunica termenul de livrare clientului, fara sa-i dea nimic in scris, decat daca acesta solicita express, si atunci un pronostic de termen de livrare. Stiu asta pentru ca lucrez in sistem.

                    Comment


                    • @ady_62: se mai discuta subiectul si aici: http://www.loganclub.ro/forum/logan_...dge-t6186.html
                      GL-22-TOF

                      Comment


                      • @clase74: Pe bonul de comanda se trece termenul maxim de livrare, poate sa-ti confirme oricine. Daca nu se respecta termenul, se poate reclama sau cere inapoi avansul dat. Si ai mai zis ca lucrezi la Dacia, deci cam de angajti din astia dam noi cand venim la dealer...
                        Cel mai nou proiect auto din România!
                        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                        Comment


                        • Va salut ! Confirm ,,pe bon scria termen livrare 2 saptamani.Azi m a sunat dealerul local si mi a spus ca masina a iesit din fabrica ,si ca ar trebui sa ajunga la iasi sapt asta sau cea viitoare ,eu cred ca ma duc putin cu presul ,Dupa ei trebuia sa o am pe 24,apoi maine ,adica 31.Eu mai sper pina pe 7 sa ajunga cind vreau sa plec in concediu.Aveti idee la RAR cind merg cu cartea de identitate a masinii ,trebuie sa merg si cu masina sa treaca noxele ?Taxa de poluare ma ajunge cam 387 e la laureatul meu 1,6 mpi, a si vrea sa stiu ce ma asteapta in continuare sa ma pregatesc sufleteste la stat la cozi si nervi la ghisee, ca doar traim in Romania nu?Multumesc

                          Comment


                          • Nu stiu cum e in Iasi. Eu am fost la RAR doar cu cartea de identitate a masinii, copie si original, si buletinul. Masina o lasasem la vreo 2 statii de troleibuz, ca nu mai stiam localizarea RAR-ului in Bucuresti. In exact 2 minute am terminat, mi-a pus folia de securizare pe original, ei au oprit copia xerox, si pe-aci mi-a fost drumul! Pentru taxa de poluare iti trebuie copie dupa cartea de identitate a autoturismului si sa fie mentionata cantitatea de CO2/KM si copie dupa buletin. Mai departe nu mai stiu nici eu, ca aici fac si eu pauza...
                            Eu sunt magician... Eu pot...

                            Comment


                            • Originally posted by laureat16v View Post
                              Salut Andrei ! Fara suparare, dar cel putin pentru moment prefer sa nu fac public acest lucru ! Ce ti pot spune este ca eu nu ma ocup de VN ci de VO ( vehicule de ocazie ) !
                              Degeaba.....Chiar ma dezamagesti...Ar trebui sa iti fie rusine pentru modul in care vorbesti despre colegii tai. Cum poti sa spui ca isi asteapta dreptul??? Si daca intr-adevar il asteapta, ar trebui sa-si schimbe locul de munca.

                              Comment


                              • @saturnia2001: Multumesc pentru confirmare! Daca pe cartea de identitate nu sunt trecute emisiile de CO2, va trebui sa faci programare la RAR pentru a le trece.
                                Cel mai nou proiect auto din România!
                                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google