Cd-player Daewoo AGC-1220RF

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • cerasu
    replied
    schimbat cd radio la Logan

    Salut,Am avut si eu un aparat Daewoo care a fost furat .Ce tip de radio Cd sa cumpar care sa fie compatibil cu cd furat* AGC-1220RF (AGC-1220RF-A).Am toate mufele intacte in bordul masinii.Ce ar fii compatibil ca sa mearga cu microfonul si satelitul de sub volan care schimba posturile si volumul.Multumesc.

    Leave a comment:


  • constantin92
    replied
    Va salut!Am un logan 2 cu radio cd 2din si as vrea sa-l schimb.Mai am nevoie de rama adaptoare?Multumesc

    Trimis de pe al meu SM-G361F folosind Tapatalk

    Leave a comment:


  • sebyvs
    replied
    Salut. Doresc si eu sa-mi montez acest tip de radio pe Loganul meu din 2009 impreuna cu un satelit si microfon.
    Gasesc la vanzare acest model de radio si fara intrare de CD. Care e diferenta intre ele?
    Attached Files

    Leave a comment:


  • Fratello
    replied
    Repet : se potriveste orice satelit de Renault, de preferat acest model oval, care se potiveste la fix in suportul existent pe coloana volan ! Bineinteles, cu mufa adecvata modelului de player. In atasament : corespondenta firelor.

    Leave a comment:


  • manujupanu
    replied
    Cred ca asa ceva ar fi ideala sar potrivi??asa arata si spatele cd plaerului
    Attached Files

    Leave a comment:


  • manujupanu
    replied
    am asa ce va dar nu se potriveste
    Attached Files

    Leave a comment:


  • Fratello
    replied
    Orice model de la Renault/Dacia, dar de preferat cel oval, cu buton separat de mute. Nu conteaza inscriptionarile de pe satelit ... sunt irelevante.

    Leave a comment:


  • manujupanu
    replied
    Sal im i poate spune și mie cineva ce fel de comanda audio se potrivește la cd player daewoo agc 1220 rf

    Leave a comment:


  • prometheus
    replied
    Imi pare rau ,dar se poate afla codul de pe acest site doar daca esti user inregistrat de minim 6 luni + minim 10 postari.

    Leave a comment:


  • dania
    replied
    salut am schimbat bateria si imi cere codul la radio pot sa il aflu fara sa ma duc in servis

    Leave a comment:


  • cityman
    replied
    Caut si eu acest model ... daca ma poate ajuta cineva raman dator.

    Leave a comment:


  • cristisgm
    replied
    Mersi pentru raspuns @prometheus.

    Am rezolvat .
    Am mers in masina si cu telefonul sotiei . Cu acesta functiona. Asadar , problema era in telefonul meu.
    Am "lins" comparativ toate aplicatiile instalate sau nu din ambele telefoane(android).
    In al meu era dezactivat "google talkback".
    L-am activat si ....evrika !
    Functioneaza.

    Duminica faina !

    Leave a comment:


  • prometheus
    replied
    Posibil sa fi sters acel reset vreun protocol specific pentru Bluetooth.

    Leave a comment:


  • cristisgm
    replied
    Salutare !

    M-am lovit de o problema , poate are cineva vreo idee .
    Logan II , mp3 original cu bluetooth si consola din spatele volanului toate din fabrica.
    Acum 3 zile am facut hard reset la telefon. Din acel moment nu mai pot raspunde , in masina din butonul dedicat ,de pe consola , la un apel primit . Toate celelalte functii sunt ok. Pot vorbi la telefon , prin bluetooth-ul masinii ,doar daca raspund din telefon. Pentru a incheia convorbirea pot folosi butonul dedicat de pe consola , exact acelasi care nu functioneaza pentru a raspunde. Butonul functioneaza ok si pentru functia "MUTE" .
    USB ok.
    Radio ok.
    Sunet ok.
    Setari funtionale ok.
    MP3 importa din telefon agenda , registru apeluri ,etc. Reda si continutul audio din telefon.


    Am facut "pair" dupa resetare teleon.Nimic. Nu pot raspunde.

    Exista optiunea "hard reset" si la MP3 , altundeva decat in setarile standard? Am intrat si in meniul "5 sec. apasata tasta SET " . Nici aici nimic de ajutor .Inca nu sunt convins ca problema este la MP3-ul masinii. Poate e din telefon ?!
    Am reverificat si setarile telefonului .Nici aici ceva suspect .

    Orice idee ,sugestie e binevenita.
    Mersi !
    Stima.

    Leave a comment:


  • Mr.Sebi
    replied
    Nu se mai aprind luminile la player cand aprind pozitia sau farurile. Care ar putea sa fie cauza?!. Au mers. Zilele trecute am montat microfonul si acum seara am observat ca nu mai merg luminile. Vre.o idee?!

    Am rezolvat. Am scos mufele si am impins pinii...probabil era un contact imperfect
    Last edited by Mr.Sebi; 5 May 2016, 20:50. Reason: Automerged Doublepost

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google