Cd-player Daewoo AGC-1220RF

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • omide
    replied
    Memoreaza posturile, setarile in sine ale player-ului, numai ca pe cele ale comenzilor nu.
    Tin sa precizez ca nu mai folosesc satelitul de comanda ci butoanele efective de pe volan.
    Last edited by omide; 29 January 2019, 00:45.

    Leave a comment:


  • gogeala
    replied
    Am senzatia ca nu ai legat bine firele, are nevoie de un + permanent ca sa "tina minte".
    Nu ma pricep la montaj dar poate te ajuta cineva care stie.

    Leave a comment:


  • omide
    replied
    După ce am făcut sa functioneze butoanele mele de pe volan, cd-player-ul nu imi memorează setările după ce il opresc. Trebuie să le setez de fiecare dată când pun contactul.
    Aveti vreo solutie?

    Leave a comment:


  • Fratello
    replied
    0,125W sau max.0,250W (de preferat miniatura).

    Leave a comment:


  • omide
    replied
    De cati W, sau mai exact mW sa fie rezistentele respective ?

    Leave a comment:


  • Fratello
    replied
    Sony MEX-N5200BT are comenzi programabile !!! Vezi pag.20 manual de instructiuni (https://www.sony.ro/electronics/supp...Z020151111.PDF) pentru comenzile disponibile. Foloseste "seria" de rezistente Sony (2k2, 4k3, 6k8, 8k8, 12k, 16k2) si-ti setezi butoanele cum vrei.

    Leave a comment:


  • omide
    replied
    Ce inseamna ca am nevoie de tasta separata pentru apel? vin partea volanului sau a player-ului? Sony MEX-N5200BT

    Leave a comment:


  • Fratello
    replied
    Vol+,vol-,mute(nu si apel ! Pentru apel este nevoie de tasta separata) ,source (=media) sunt intre tip (varful jackului de comanda) si masa.
    Next song, previous song sunt intre ring (inelul jackului de comanda) si masa.
    Deci ai nevoie de 3 fire.

    Leave a comment:


  • omide
    replied
    Am gasit cele 2 scheme atasate pe net. Pe mine ma intereseaza, repet, vol +, vol-, next song, previous song, apel/mut si source sau media, nu stiu care e diferenta intre ele, dar vreau functionalitatea celui care ma duce de la radio la usb, la cd, la bluetooth.
    Care dintre ele e utilizabila si care ar fi dispunerea corecta?
    You do not have permission to view this gallery.
    This gallery has 3 photos.

    Leave a comment:


  • omide
    replied
    Se mai poate utiliza microfonul pentru un alt player?ma gandesc la orificiul care ramane, daca il indepartez

    Leave a comment:


  • omide
    replied
    ok...aveti vreo propunere de sony cu bluetooth, usb si eventual cu mufa pentru comenzi volan?

    Leave a comment:


  • t0rquemada
    replied
    Te faci înțeles dar nu pricepi că permanent să ai un contact (fie 6+1 sau6+3 sau 6+2 ), iar la comutare în sus radioul "știe" că urmează 6+2 după 6+3 iar în jos urmează 6+1 după 6+3 și tot așa.
    Vezi poza asta pentru a întelege partea cu encoderul https://www.loganclub.ro/forum/filed...tch?id=3143022
    Nu ai fizic cum să le emulezi pe butoanele volanului de Duster ph3

    Leave a comment:


  • omide
    replied
    In poza respectiva nu e reprezentat grafic ecoderul, ca buton, e doar schema acestuia. Cunosc cele 3 faze, e atasat si un grafic, în sensul ăsta. Aceste 3 faze vreau sa le restrâng în combinații de 3 fire si nu 4, cum e momentan. Nu stiu daca ma fac inteles si cum ar trebui să descriu.

    Leave a comment:


  • t0rquemada
    replied
    Din poza ta de la #225, asta http://www.loganclub.ro/forum/filedata/fetch?id=3629839 care e înainte înapoi (ce număr are butonul)?

    Ecoderul funcționează așa : 6+1,6+3,6+2 apoi 6+1,6+3,6+2 și tot așa
    Last edited by t0rquemada; 21 December 2018, 11:01.

    Leave a comment:


  • omide
    replied
    Înainte, inapoi, vol-,vol+, apel si source/media Într-o singură direcție imi ajung. Trebuie să găsesc o alternativă. Dacă nu voi rezolva problema, voi lua semnal direct din panoul frontal, ca ultima solutie, dar tot le voi face funcționale.

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google