rugina

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Din cate imi aduc aminte, la caroserie este 6 ani garantie. Deci cu ea in service, fara discutii sa o faca! Sper sa nu am probleme de genu' asta cu a mea ca-i dau foc la ei la reprezentanta! (...si cand ma gandesc ca o tin 100% din timp in strada...)

    Comment


    • #17
      Nu stiu ce-o fi dar eu am masina din 2004 si masina prinde a 4 iarna si nu are rugina, garaj nu am si rugina pe masina nu este. O fi fost ceva probleme cand s-a fabricat masina sau altceva nu-mi explic. Du-te la service si vezi ce o sa iti spuna. Salut
      Renault Scenic II
      Dacia Logan 1.4 MPI

      Comment


      • #18
        e o problema intalnita des la marca dacia ) se numeste "random" ... pentru cei mai curiosi putem calcula si probabilitati: de genu probabilitatea ca masina ta sai aibe rugina, probabilitatea ca ambreajul sa scartzaie dupa prima saptamana de folosire etc

        Comment


        • #19
          Azi am gasit si eu rugina...sub "peria" de la portiera stanga spate..."peria" e aceea care nu lasa apa sa intre in usa cand ploua afara...
          Attached Files
          sigpic

          Comment


          • #20
            activeaza si tu macro si mai baga o poza... ca nu se vede daca e facuta pe sub vopsea, sau a sarit vopseaua si dupa a prins rugina

            Comment


            • #21
              Exista cumva produse antirugina? Eu am vazut pe la descopery ca era ceva care reactiona chimic cu rugina si o transforma in altceva neutru... a mai auzit cineva de asa ceva?
              Don't touch! Never ever steal
              Unless you're in for the kill

              Comment


              • #22
                da exista o substanta dar dupaia tre sa vopsesti la loc...

                sigpic

                Comment


                • #23
                  Originally posted by Octavian___28
                  Din cate imi aduc aminte, la caroserie este 6 ani garantie. Deci cu ea in service, fara discutii sa o faca! Sper sa nu am probleme de genu' asta cu a mea ca-i dau foc la ei la reprezentanta! (...si cand ma gandesc ca o tin 100% din timp in strada...)
                  Posibil sa nu ti-o faca pe garantie. Obiectul garantiei il face coroziunea dinspre interior spre exterior, nu invers.
                  Multa bafta oricum !

                  Comment


                  • #24
                    Originally posted by Raziel
                    Posibil sa nu ti-o faca pe garantie. Obiectul garantiei il face coroziunea dinspre interior spre exterior, nu invers.
                    Multa bafta oricum !
                    Adica? Ar trebui toti care avem problema asta sa mergem la un service Dacia, sa facem scandal, si cred ca ne dau masini noi atunci. Ce-i abureala aia cu interior spre exterior? S-ar putea ca dintii lor din gura sa se miste dinspre interior spre exterior.....
                    Logan Ambition 1.6 8V

                    Comment


                    • #25
                      M-am uitat si eu ieri la broastele usilor si am si eu o pata in partea soferului...mie mi se pare sa fie ceara scursa din interiorul usii...
                      sigpic

                      Comment


                      • #26
                        si eu m-am uitat de curiozitate ca m-am speriat cand am auzit derugina si la mine nu este deloc nici la o incuietoare nici la cealalta ,acum sunt linistit
                        "cromul este placerea mea"
                        "cui nu-i place , valea"

                        Comment


                        • #27
                          Originally posted by valeriuciprian
                          mie mi se pare sa fie ceara scursa din interiorul usii...
                          Ceara in usi?
                          Cel mai nou proiect auto din România!
                          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                          Comment


                          • #28
                            Ceara sau vaselina...cu ce o fi data usa pe interior...
                            sigpic

                            Comment


                            • #29
                              mai sa stii ca s-ar putea sa fie o solutie din asta ,ca am mai vazut la cineva la usa jos si credeam ca este rugina dar era o substanta data de culoarea ruginii ,eu am vrut sa zic dar credeam ca numai eu am vazut
                              mai bine va interesati totusi
                              "cromul este placerea mea"
                              "cui nu-i place , valea"

                              Comment


                              • #30
                                Si eu am mai auzit ca usile se dau la interior cu ceva care sa le protejeze, dar nu stiu ce e exact, si nici nu stiu daca la logan se face asa.
                                Don't touch! Never ever steal
                                Unless you're in for the kill

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google