rugina

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Usile din logan nu sunt tratate pe interior cu parafina/ceara de protectie.
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

    Comment


    • #32
      1.Usile sunt date cu parafina , dar numai in partea de jos, unde se strange apa.
      2.Loganul este dat cu putina parafina, din fabrica, cam peste tot unde sunt dubluri de tabla.
      Eu imi dau masina o data sau de 2 ori pe an cu ceara/parafina, cum vreti voi.Aceasta se sufla cu pistolul de vopsit.Cand se da cu ea pe masina este lichida, ca un ulei, pe urma se intaresta si se face ca si vaselina, dar mai tare, si nu o spala nici danful jos.Daca apuca sa ajunga pe caroserie stergeti atunci, caci daca se intareste nu o mai dati jos numai daca frecati cu carpa.Ceara se sufla in caroserie-sasiu prin niste gauri care au niste dopuri negre pe ele, se iau dopurile jos si se sufla ceara.
      Merita sa faceti aceasta operatie.Oricum, dupa ce suflati masina cu aceasta ceara va mirosi in ea o vreme, un miros ca de ceva chimical, dar asta e
      sigpic

      Comment


      • #33
        Acolo i zgariata vopseaua chederu ala minune(perie) care are o tija de metal prin el si cu capetele zgarie vopseaua asa e la toate la care am luat jos asa numita perie minune:

        Comment


        • #34
          apropo de parafina data pe interior , pana la urma scoatem capacelele de la praguri si de la capota? eu si la capota am niste capacele si cand a venit masina am intrebat ces astea si mi-a zis sa nu le scot ca-i mai bine asa...

          sigpic

          Comment


          • #35
            @SoNyKeL cu ce te beranjeaza acele capacele...lasa-le acolo...ca nu cer de mancare...)
            @adi_trif28 unde gasim ceara/parafina si cum facem o incalzim si o bagam in spritiera?detaliaza putin te rog...
            sigpic

            Comment


            • #36
              nu ma deranjeaza cu nimic doar intrebam care-i treaba cu ele ca e putin ilogic daca nu trebuiau scoase nu se mai puneau capace se acopereau definitiv)

              sigpic

              Comment


              • #37
                Asta nu mai stiu...dar stau frumos acolo...
                sigpic

                Comment


                • #38
                  Husa Capota

                  Originally posted by valeriuciprian
                  Asta nu mai stiu...dar stau frumos acolo...
                  SPER SA VA PLACA
                  Attached Files

                  Comment


                  • #39
                    ne place man dar nu-i aici locul potrivit fa-ti un topic separat la myride

                    sigpic

                    Comment


                    • #40
                      Valeriuciprien Mia Cerut Sa Pun La Husa Capota Dar Nustiu Unde E Acest Topic

                      Comment


                      • #41
                        @petroman: http://www.loganclub.ro/forum/showthread.php?t=943
                        @adi_trif28: Vreau si eu niste poze cu parafina aia de care vorbesti, data din fabrica nu de tine...
                        Cel mai nou proiect auto din România!
                        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                        Comment


                        • #42
                          Se gaseste in comert ceara,parafina sau ce-o mai trebui,la spray,pt gresarea usilor in interior si alte locuri greu accesibile ?Multumesc.
                          Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                          Comment


                          • #43
                            si eu am probleme cu rugina...dupa numai 2 ani mi-a sarit vopsea de pe prag...si cand m-am uitat mai atent era vopseaua umflata de rugina...
                            ANVELOPE NOI SI SECOND HAND ( IMPORT GERMANIA )

                            Comment


                            • #44
                              vopsea scorojita in jurul capacului portbagaj

                              azi am observata dupa ce am spalat masina ca s-a mai uscat pe jos vopseaua din jurul portbagajului care era scorojita
                              am fost in service ADRAS mai exact si raspunsul pe care l-am primit a fost: dom'ne a fost lovita pe margini
                              plus ca pe streasina din spate la imbinarea dintre aripa spate si acoperisul masinii se observa umflaturile de la sudurile care se fac in fabrica

                              Comment


                              • #45
                                A mea are mai multe puncte unde a aparut rugina asa este la culorile mate care sunt din 2005 au fost retrase si schimbate dupa multe reclamatii nu mai spun ca unde cad excremente de pasari roade imediat vopseaua noroc ca doar pana la spritchit altfel ar ruginii tabla , norocul fiecaruia !

                                ,,DE_TOATE,,

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google