Troncanit La Plecarea De Pe Loc Si Mp3 Blocat

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by SoNyKeL
    hesus sigur ai scos siguranta din spatele casetofonului? adica nu cea din tablou de sigurante...
    pai am scos siguranta din tablou` ... :P nu aia trebuia ??

    Comment


    • #17
      nuuu... in spatele cdplaeyerului e una adica tre sa-l scoti din bord... scoti fata la cd player si-l tragi afara din bord si acolo o sa vezi langa mufa aia cu multe fire(adica mufa ISO) o siguranta

      sigpic

      Comment


      • #18
        Domnilor, am avut aceiasi problema cu mp3u'. Am fost la dealer, mi-a scos baiatul ala 2 sigurante albastre din tablou pret de 1 secunda, le-a pus la loc si a luat-o fara probleme. Mi-a spus sa fac la fel daca mai patesc. Nici nu a umblat la cea a casului.

        Comment


        • #19
          Daca e scos de sub tensiune pret de cateva minute isi revine. Asta insemnand ori sa se scoata siguranta din tablou, ori mufa ISO, ori siguranta lui si mufa.
          Cel mai nou proiect auto din România!
          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

          Comment


          • #20
            Am aproape aceeasi problema cu cd-ul. Se blocheaza la melodia 4, cd error, si moare. La service mi-au spus ca nu au mai avut problema asta si o sa faca raport la Dacia si sa dea aia de acolo o solutie. Cred ca o sa mi-l schimbe cu totu.

            Comment


            • #21
              Acum, daca cei de la service-ul la care mergeti nu stiu de varianta cu siguranta scoasa sau nu merge, acceptati sa-l schimbe, e mai bine asa, poate nimeriti unul bun care nu se mai blocheaza.
              Cel mai nou proiect auto din România!
              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

              Comment


              • #22
                format CD

                Intrebare ref la mp3 player:
                Care este formatul in care accepta MP3 playerul CD-ul cu piese? eu am facut un CD in care am aruncat in folderul radacina vreo 20 de piese si mi-a dat CD error.
                Posibil sa fie si pentru ca l-am facut multi-session

                Multumiri anticipate !
                Logan KissFM 1.5 dC
                B-79-MEF

                Comment


                • #23
                  vezi sa fie si viteza de scris cd mica.....ca daca il faci la 40 x....nu prea le citeste...in rest sa fie mp3 nu alceva ca nu citeste.....
                  JUST ME.....30-rdd......

                  Comment


                  • #24
                    Pot sa fie MP3-uri sau poti face un CD Audio. Trebuie scris si pusa viteza de citire cat mai mica.
                    Cel mai nou proiect auto din România!
                    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                    Comment


                    • #25
                      Originally posted by andrei
                      Pot sa fie MP3-uri sau poti face un CD Audio. Trebuie scris si pusa viteza de citire cat mai mica.
                      cum a zis andrei dar sa nu le pui ambele formate pe acelasi cd ca iti citeste doar cele audio...nu si mp3......separat insa se rezolva nu uita viteza mai mica...
                      JUST ME.....30-rdd......

                      Comment


                      • #26
                        dap, eu iti recomand sa scri cd-urile pentru masina, cu 4x sau cu 8x maxim,eu tot cu vitezele astea le "ard" si nu mi-au facut probleme niciodata!
                        sigpic

                        Comment


                        • #27
                          Originally posted by florin_bgdn
                          Intrebare ref la mp3 player:
                          Care este formatul in care accepta MP3 playerul CD-ul cu piese? eu am facut un CD in care am aruncat in folderul radacina vreo 20 de piese si mi-a dat CD error.
                          Posibil sa fie si pentru ca l-am facut multi-session

                          Multumiri anticipate !

                          Daca e vorba de MP3-ul stock (Blaupunkt) atunci, fii atent:
                          CD-ul trebuie sa fie facut in format ISO, scris la viteza mica (2x, 4x) si nu trebuie sa contina mai mult de 273 fisiere in toate folderele (inclusiv in radacina), iar folderele nu pot fi mai mult de 8. Daca numarul de fisiere depaseste 273 vor fi citite primele 273 in ordine alfabetica, valabil si pentru foldere. CD-ul nu trebuie sa fie multisession.

                          Comment


                          • #28
                            Am rezolvat-o prin teste. viteza era oricum mica, pentru siguranta.
                            Problema era ca facusem CD multisession.

                            Multumesc tuturor pentru sfaturi.
                            Logan KissFM 1.5 dC
                            B-79-MEF

                            Comment


                            • #29
                              bateria

                              salut am o intrebare.daca scoti bateria de pe masina se poate intampla ceva de genul ca dupa ce o pui la loc treb sa-i bagicodul la cass si se reseteaza calc de bord?se poate intampla si altceva?

                              Comment


                              • #30
                                Nu se intampla nimic, doar se reseteaza CB, se opreste ceasul si trebuie bagat codul la RCS.
                                Cel mai nou proiect auto din România!
                                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google