bord logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Du-te pe Feleac, aia mai stiu meserie, mai bine decat aia de pe Dorobantilor.
    Last edited by andrei; 11 August 2007, 12:17.
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

    Comment


    • #17
      copilasi, vorbiti prostioare iar cei de la service rid de voi...


      KILOMETRAJUL SE STOCHEAZA STRICT PE TABLOUL DE BORD. Numai si numai acolo se gaseste kilometrajul. Este un microchip care se poate rescrie. Acel microchip este de fapt si minunea care face calculele pentru computerul de bord. Prin schimbarea acelui microchip, orice bord poate avea computer, cu consum instantaneu&stuff. Chestiile astea se stiu de multicel, cam de cind... a aparut Loganul...

      Deci nu le mai cereti celor de la service sa va scrie km pe bord, ca habar n-au cum se face asta. Nici dotarea necesara n-au. Ei nu sunt siguri nici macar daca se poate rescrie nr de km. Va spun asta pentru ca lucrez la service Dacia, in Bucuresti. Ei sunt mecanici la baza, nu ingineri electronisti sau automaticieni. Nu e treaba lor sa stie treaba asta cu rescrierea km.

      Daca vreti, pe privat va dau relatii despre omul din Bucuresti care stie sa faca acest lucru (sa scrie km, sa monteze CB-uri si Pilot automat pe dci-uri)

      @andrei, ma dezamagesti... iti explic motivul in privat, la cerere

      Bafta
      Last edited by dsign; 17 August 2007, 01:15.
      _
      B 48 C U P - Ligheanul Agitat

      sigpic

      Comment


      • #18
        Originally posted by dsign
        Daca vreti, pe privat va dau relatii despre omul din Bucuresti care stie sa faca acest lucru (sa scrie km, sa monteze CB-uri si Pilot automat pe dci-uri)
        il stim pe dydycom,tot el stie sa monteze si led-uri in bord pe langa CB din ce am vorbit cu el

        Comment


        • #19
          asa este... despre el e vorba.
          _
          B 48 C U P - Ligheanul Agitat

          sigpic

          Comment


          • #20
            aveam zgomote in bord ,partea centrala ,care se accentua peste denivelari ,deranjant,parca scapasem piulite etc,zornaia nu gluma ,,,la revizia de 1 an .mi au rezolvat problema ,cica au dat bordul jos ,si au pus burete la imbinari,,zicea meseriasul,,,de atunci nu mai am probleme .au trecut 9 luni si e ok.parca e noua ...cu exceptia greierasilor din portiere,,care sper sa i anihilez la revizia de 2 ani si itp,,,

            Comment


            • #21
              In usi mai mult ca sigur zdrangane macaraua de geam.
              Cel mai nou proiect auto din România!
              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

              Comment


              • #22
                eu la usi am avut greierasi la incuietori .. .. Mi le-au schimbat le-au gresat calumea si acum e ca noua
                sigpic

                Comment


                • #23
                  am si eu aceeasi problema cu bordul
                  se aude un zornait in zona centrala a bordului, in zona tabloului de bord
                  are cineva ceva solutii ?

                  Comment


                  • #24
                    Zornaitul se aude intre anumite valori ale turatiei? Sau se aude mereu?
                    Cel mai nou proiect auto din România!
                    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                    Comment


                    • #25
                      se aude permanent

                      Comment


                      • #26
                        Posibil sa fie de la motorasul pas cu pas al turometrului.
                        Cel mai nou proiect auto din România!
                        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                        Comment


                        • #27
                          doeocamdata la mine nu se aude nimic..........................
                          sigpic Alexandria

                          Comment


                          • #28
                            se poate să zăngăne ceasurile de bord la 40000?

                            am mai strans şuruburile de prindere ale bordului, se mai aude,ce-i drept,dar mai rar

                            timp de 10 minute dupa ce ai postat, poti folosi butonul "edit" din dreapta postului propriu si poti adauga/sterge/modifica. nu mai posta consecutiv.
                            Last edited by Seba; 3 March 2008, 12:26.

                            Comment


                            • #29
                              Ce treaba au suruburile bordului cu tabloul de bord?
                              Si sa te hotaresti, zdrangane, zornaie, in sarcina, pe loc, la anumite turatii, ca altfel nu-mi pot da seama de la ce e.
                              Cel mai nou proiect auto din România!
                              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                              Comment


                              • #30
                                Am si eu un greieras intre scaune la frana de mana dupa ce o ridic si produce sunetul acela specific daca nu apas butonul se aude ca un plastic indoit cand ajunge in limita superioara.Ce sa ii fac? Nue un lucru stresant dar ma streseaza pe mine ..Parca ma zgarie pe creieri

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google