bord logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    problema: am o mica denivelare pe bord, inspre parbriz (o umflatura)...nu stiu de la ce o fi, soare sau altceva, asa am cumparat masina (sh). de cava timp a inceput sa imi zumzaie...zornaie wtf...ceva pe acolo. cum o rezolv? daca tin apasat pe acea umflatura, nu mai face niciun zgomot. e deranjant rau (pt mine), ma ia durerea de cap. vezi foto
    Attached Files
    If it ain't broke, don't fix it!

    Comment


    • #62
      salut baieti , cred ca la mine zdrangane airbagul pasager pe drumuri , ca daca tin cu mana apasat pe el cam pe mijlocu lui nu mai zdrangane. ala se poate strange cu ceva sau ce poate face zgomot in zona aceea .

      Comment


      • #63
        Asa e si la mine frank.

        Comment


        • #64
          asa adica...?? s'a umflat si la tine in zona aia? sau doar zdrangane?
          If it ain't broke, don't fix it!

          Comment


          • #65
            Si eu am aceeasi problema...cand merg pe drum de tara..se aude de parca ar fi cazut ceva inauntru..dar daca ma agat bine de bord si misc de el..se aude trosnitura aia !!!

            Comment


            • #66
              Singura solutie, este urmarirea cu atentie a tutorialului facut de Cristi Streulea cu demontarea bordului. Atat ca trebuie multa rabdare si atentie. In rest timp sa ai ...

              Comment


              • #67
                zici sa ma apuc sa dau bordu jos sa vad de la ce sunt sunetele acelea ?

                Comment


                • #68
                  Da, si sa strangi cam tot ce este pe acolo. Eu nu am avut timp inca pentru aceasta operatiune. Si la mine zdrangane de nu mai pot, i mi vine sa i dau foc cateodata. Am dat jos si ceasurile de bord, am bagat mana pe acolo, am mai legat cablajele electrice si tot nimic, nu am reusit sa gasesc provenienta zgomotului.

                  Comment


                  • #69
                    eu am pus o bucata de hartie ingramadita intre parbriz si bord sa faca presiune pe bord si nu mai troncane...dar asta nu ii rezolvare..ii tiganie

                    Comment


                    • #70
                      stiu. am incercat si eu.

                      Comment


                      • #71
                        zici ca daca mai adun din cablurile alea..si le aranjez..o sa dispara troncanitul ??

                        Comment


                        • #72
                          Este un inceput. Dar oricum cred ca finalul tot dat jos bord va fi cel mai util. Inceraca sa strangi toate alea pe acolo si poate tu ai mai mult noroc!!

                          Comment


                          • #73
                            dragi colegi...dupa cum stiti ca loganul este o masina mai rigida e normal faptul ca se mai desface un surub pe ici-colo...scoateti stalpul de plastic din interiorul masinii...ala de langa luneta si vedeti ca sa slabit surubul ce tine bordul in partea superioara;daca nu va pricepeti aruncati o privire pe tutorialele lui streulea...numai bine si o zdranganeala cat mai silentioasa !

                            Comment


                            • #74
                              Dragilor,eu strang suruburile de care zice ptx o data pe luna si tot trozneste ceva in bord la denivelari.cred ca problema e plasticul ordinar din care e facut bordul de logan.cred ca ar fi trebuit niste distantiere de cauciuc la fiecare prindere pe caroserie dar asta ar fi insemnat costuri suplimentare pentru uzina. Ori te obisnuiesti cu zgomotul ori renunti la logan

                              Comment


                              • #75
                                Salut baieti!mai e cazul sa spun ca si la mine zdrangane ceva in partea dreapta a bordului.Sunet metalic.Dar numai pe drumuri de tara sau la denivelari serioase.Suna ca naiba.Deci....demontam...strangem...probabil ca tot nu strangem tot....si tot va zdrangani.Cum bine zicea colegul mai sus: ori ne obisnuim cu zgomotul , ori renuntam la logan.Deci...tot inainte cu zgomotul.La mai mare!!!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google