[ZGOM] Discutii despre Scartaitul stergatoarelor si nu numai

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • [QUOTE=Sp!ke]Au inceput si ale mele sa topaie si sa scartie pe parbriz... QUOTE]
    Din cate stiu eu Sp!ke nu are de prea mult timp masina,deci are stergatoare din fabrica,daca e asa atunci firma care furnizeaza aceste stergatoare Pitestiului cred ca ne da noua aceste batai de cap.Material prost si ieftin,cred ca nu se respecta concentratia de cauciuc care ar trebui sa fie in aceste stergatoare care imbatranesc prematur
    Forum neinteresant. Delogat definitiv.

    Comment


    • Eu o sa mai cumpar niste stergatoare mai incolo dar cred ca este tot din bratele stergatoarelor fata de geam ,nu stiu ,o sa cumpar aceleasi stergatoare ca ale prietenului meu care le-a montat pe passat ,daca nici alea nu merg inseamna ca sunt bratele pentru ca la el nu scartaie si nu sar si culmea costa 50 ron amandoua fata de 70 ron cat am dat eu pe astea care s-a mancat si cauciucul si imi lasa dare
      "cromul este placerea mea"
      "cui nu-i place , valea"

      Comment


      • Brutus,daca tu crezi ca e din bratele stergatoarelor de ce nu incerci sa le detensionezi putin inainte sa mai cheltui alti bani?
        Forum neinteresant. Delogat definitiv.

        Comment


        • pai nu am cum, practic ,nu cred ca s-ar rezolva prin detensionare numai
          "cromul este placerea mea"
          "cui nu-i place , valea"

          Comment


          • Pana acum nu am schimbat stergatoarele (masina are 5 luni ~9000km), la mine scartie stregatorul de pe stanga, dar cand incepe sa scartie ii dau sa spele parbrizul, datorita solutiei parbrizul sa face mai alunecos si numai scartie.
            P.S. Sa nu credeti ca am inlocuit solutia de parbriz cu ulei

            Comment


            • Si ale mele scartaiau,dar mi-am cumparat acuma Bosch-uri si leam incercat pe uscat...nici vorba de scrataiala

              Acuma sa vedem cat o sa tina!!! )
              Am scos masina in ploaie sa se tuneze cand tuna !.......restul e LOGAN

              Comment


              • La mine cel din dreapta nu se muleaza pe parbriz asa cum trebuie, si nu sterge cum trebuie si inca nu am reusit sa-l determin sa stea cum trebuie. dar nu fac nici un zgomot.
                Carrefouru' au scumpit modelul aero (nu bosch-urile), acu e 24 de lei .
                Oricum deocamdata se prezinta bine stergatoarele
                Don't touch! Never ever steal
                Unless you're in for the kill

                Comment


                • si bosch-urile vor scartaii mai incolo
                  "cromul este placerea mea"
                  "cui nu-i place , valea"

                  Comment


                  • asa este.si bosch-urile vor scartai.ale mele au rezistat 1 luna.au inceput sa scartaie pe ploaie.luati-va oameni buni din Carefour,modelul acela AERO,in cutie transparenta cu eticheta albastra.le am din primavara pe logan si nu am probleme.sunt foarte multumit.

                    Comment


                    • Originally posted by crisxx
                      asa este.si bosch-urile vor scartai.ale mele au rezistat 1 luna.au inceput sa scartaie pe ploaie.luati-va oameni buni din Carefour,modelul acela AERO,in cutie transparenta cu eticheta albastra.le am din primavara pe logan si nu am probleme.sunt foarte multumit.
                      Si cat sunt ca pret ?
                      Si ce dimensiuni trebuiesc ?
                      "cromul este placerea mea"
                      "cui nu-i place , valea"

                      Comment


                      • pai cred ca cele la care se refera, cutie transparenta, eticheta albastra, si scrie AERO pe ele, costa 24 lei unul singur, si cica dimensiunile insumate sa nu depaseasca 106 cm, parca asa zicea cineva de pe forum.
                        Asta e modelul care la mine nu se muleaza perfect pe dreapta, si nu stiu ce sa-i fac
                        Don't touch! Never ever steal
                        Unless you're in for the kill

                        Comment


                        • revin si eu cu bosch.au scartait un pic sa fara sa leintorc a disparut zgomotul.au venit ploile si vad ca se comporta bine.

                          Comment


                          • Eu le am membrana si nu pot sa le intorc decat daca sparg capetele si nu se mai pot monta ,deci renunta la intors
                            "cromul este placerea mea"
                            "cui nu-i place , valea"

                            Comment


                            • am citit pe alt forum ca exista un spray cu grafit si cica sa spreiezi pe lame si nu mai scartaie
                              Captain of the black pearl

                              Comment


                              • cum trebuie sterse/curatate lamelele de la stergatoare (ca sa nu-si piarda "proprietatile")?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google