Motor Diesel Nu Mai Trage, Conum Mare!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Motor Diesel Nu Mai Trage, Conum Mare!

    Va salut, apreciez parerile voastre cu privire la o situatie de mai jos, chiar nu gasesc solutie.
    Detin un Logan 1.5, 90 c.p caruia i-am schimbat pompa de inalta intrucat pe conducta de tur existau mici pierderi de combustibil.
    Masina este in garantie, s-a pus pompa originala, problema este ca dupa ce s-a schimbat pompa, masina nu mai trage ca inainte iar consumul a crescut cu aproximativ 0.5 litri. Simt ca acum atinge cuplul la turatie de 3.000 rpm, trbuie sa o tin in turatie mai mare pentru a simti ca trage.
    S-a pus pe tester, nu da nici o eroare, mi s-a spus ca exista presiune in rampa, in jur de 220 b la relantiu.
    Odata cu schimbarea pompei, au schimbat si distributia si au programat calculatorul de injectie.
    Ideea este ca acum masina merge prost, simt ca nu mai am acelasi cuplu, trage la turatie mai mare iar consumul este mai mare. Am parcus de atunci 900 km, mers in exterior cu viteza medie 80 km/h, consum mediu 5.5.
    Aveti opinii cu privire la acest aspect, ce poate fi? Pompa proasta, programare gresita, pompa necesita rodaj?
Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google