Volan piele Prestige

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Le-am trimis un mail sa ii intreb ce trebuie sa fac. daca nu imi raspund la mail o sa ii sun. Imi este lene sa ma duc pana la ei la sediu.

    Comment


    • #17
      citeste cu atentie cartea masinii, cea cuinstructiuni. Vezi ce scrie legat de volanul si maciulia din piele, daca scrie ceva despre ce solutii de curatare sa folosesti. A, si daca imbracamintea volanului este din piele, atunci de ce se curata? Cumva este imitatie de piele? Ai putea sa faci o reclamatie la OPC si pe calea asta, reclama mincinoasa!!!


      In alta ordine de idei, imbracatul volanului cu piele adevarata, nu minciuna de fabrica, te costa max 120 lei, daca te intereseaza, imi dai PM si iti zic cum sa faci si pe cine sa cauti.

      Oricum, astia merita babarditi numai in gura, si IPSO si Dacia
      _
      B 48 C U P - Ligheanul Agitat

      sigpic

      Comment


      • #18
        In carnetul de intretinere nu scrie nimic cu ce sa se curete, nici in carnetul de garantie. Iar o alta varianta a Manualului masinii nu a mai aparut din martie 2006, deci nici acolo nu scrie.
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • #19
          Go

          pielea originala nu lasa vopsea pe maini ...de asa ceva nu am mai auzit la nici un tip de masina ......cu ce te speli pe maini ? soda sau clor ?

          Comment


          • #20
            Salut baieti.Si la mine s-a curatat putin unde tim eu mainile deobicei cred ca de la transpiratie mai mult.Zona respectiva se simte la mana ca este zgromturos.Si cei de la VW forum se plangeau , unu avea 20 000 km si se plangea de acest ''volan piele''.Numai bine tuturor
            Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

            Comment


            • #21
              Originally posted by Christnacht
              Salut baieti.Si la mine s-a curatat putin unde tim eu mainile deobicei cred ca de la transpiratie mai mult.Zona respectiva se simte la mana ca este zgromturos.Si cei de la VW forum se plangeau , unu avea 20 000 km si se plangea de acest ''volan piele''.Numai bine tuturor


              si eu cred ca tot de la transpiratie e, ca si mie imi transpira maine destul de mult, mai ales vara. dar nu mi se pare normal pentru un volan din piele (pentru care dai si niste bani in plus).

              O sa mai stau cu el pana o sa ma enerveze si mai mult si pe urma o sa il imbrac in piele (de-aia adevarata).

              Comment


              • #22
                Originally posted by andrei
                In carnetul de intretinere nu scrie nimic cu ce sa se curete, nici in carnetul de garantie. Iar o alta varianta a Manualului masinii nu a mai aparut din martie 2006, deci nici acolo nu scrie.


                pai daca nu scrie, le poti da cu carnetul de intretinere in cap, sa se spele cu el pe dinti... eu am zis de prima data ca aia nu e piele ci e un inlocuitor... cine a avut urechi sa auda...

                asa ce i-as da in judecata pe reclama mincinoasa!!!!

                eu am volanul imbracat de Instructor, l-am manevrat murdar pe miini de ulei de motor, murdar de nisip, de praf, i-am dat cu crema transparenta de ghete... ce mai, l-am supus unui tratament nedrept, si tot e intreg. Eu mi-as cere banul inaoi pe optiunea asta (costul unui volan intreg cu tot cu "piele")
                Last edited by dsign; 13 September 2007, 00:12.
                _
                B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                sigpic

                Comment


                • #23
                  asa e..."pielea" de pe volan e degeaba...eu am 22.000 de km...si deja zona unde tin mana este tocita...

                  Comment


                  • #24
                    Originally posted by terror3009
                    asa e..."pielea" de pe volan e degeaba...eu am 22.000 de km...si deja zona unde tin mana este tocita...

                    pai si eu am tot cam atat adica 23.000.

                    Comment


                    • #25
                      Masina sa fie buna ca volanul sa-l dam in masa, il imbracam noi in piele adevarata .Cand am aflat ca nici VW nu are volan piele ci doar vinilin sau ce naiba e m-am mai linistit.
                      Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

                      Comment


                      • #26
                        dar totusi, cind iti prezinta masina scrie cam asa:
                        # schimbător de viteze cu finisaj din piele
                        # volan cu finisaj din piele
                        # ...mânere interioare de deschidere a uşilor satinate
                        cred ca m-am facut inteles, finisaj din piele! nu aspect, nu imitatie, nu aproape piele!
                        minere din plastic vopsite in culoarea aluminiului satinat!!??!???!
                        reclama minicinoasa. eu m-am socat cind am vazut la mareom minerele din plastic vopsite. satinat inseamna aluminiu satinat, punct!
                        pe renault scenic minerele sint din aluminiu satinat. doar ca nu se potrivea prindere cu cea de la golan.
                        Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                        Comment


                        • #27
                          Sunt de acord cu tine crististreulea dar ce putem sa mai facem, sa ne strangem cu totii si sa facem scandal dar suntem prea mici o sa ne dea la .....
                          Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

                          Comment


                          • #28
                            hai ca mai facut curios si interesat in acelasi timp
                            unde as putea sa ma duc ca sa imi imbrac volanul in piele si cam cat costa?

                            Comment


                            • #29
                              se numeste Instructorul, vine din Craiova unde vrei tu si numarul de telefon ti-l dau pe PM, la cerere
                              _
                              B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                              sigpic

                              Comment


                              • #30
                                deci m-am enervat teribil cu citind topicul asta. ce nerusinati sunt oamenii astia!!!! (daca le poti zice oameni) mai sunt ceva noutati? ai mai rezolvat ceva cu volanul? sau te-ai decis sa il imbraci in piele pana la urma?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google