Volan piele Prestige

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    deocamdata nu am mai facut nimic, nu am mai avut timp.

    Comment


    • #32
      Eu la masina de servici am tot volan de piele. Masina e Ford Fiesta si are 3 ani jumate si nu are nimic volanul. Acum mi-am luat un Kiss Fm care l-am ridicat acum 1 saptamina si am volan imbracta in piele si maneta schimbator de viteze. Am intrebat daca schimb minerele de la usi de deschidere interior si pun satinate , raspunsul a fost clar pierdeti garantia. Masina am luat-o si avea un pic capota portbagaj usor infundata sub butuc deschidere portbagaj, bordul cam troncane, fata de laureatul care l-am avut 1 an jumate si nu a avut nici o problema nici scirtiit nimic. Cred ca de la zi la zi se timpesc cei de la Dacia si incep sa lucreze de mintuiala. ar trebui sa-i dea cineva in judecata pentru reclama mincinoasa si sa le ceara vreo 10 mil euro despagubiri sa-i sature, ca sint niste jepcari la piese si lucreaza tot mai prost de la zi la zi, si fiecare imbunatatire sau intretinere care o aduci masinii raspunsul e clar pierdeti garantia, desi nu cred ca daca dau 9300 euro pe o masina nu o intretin si o spal sa fie buna masina sa nu rugineasca si alte alea, ei gata ati dat cu solutii, sa nu acorde garantia, poate cu acid sulfuric . Dar vina e a celor de la Renault ca ei sint de fapt nu Dacia.
      Last edited by george74ionescu; 11 November 2007, 15:34.

      Comment


      • #33
        Originally posted by dsign
        se numeste Instructorul, vine din Craiova unde vrei tu si numarul de telefon ti-l dau pe PM, la cerere
        Intradevar arata bine ,face o treba excelenta ,dar si pretul este pe masura 150lei, dar baba sufera la frumusete...
        Multa lume, putini oameni...

        Comment


        • #34
          Totusi, cu ce se poate intretine acest volan?
          Logan Kiss FM 1.6MPI IS-29-FLY

          Comment


          • #35
            cu unul nou .. vreau si eu o poza cu unu uzat sa imi dau cu parerea al meu e ca nou are 1 luna masina
            http://images.spritmonitor.de/248421.pngPrestige1.5dci

            Comment


            • #36
              @blood13: Cu niste crema (Doina) sau cu solutii speciale pentru piele.
              Cel mai nou proiect auto din România!
              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

              Comment


              • #37
                nu e piele naturala... este artificiala..in ce vrei sa intre crema aia?
                http://images.spritmonitor.de/248421.pngPrestige1.5dci

                Comment


                • #38
                  Originally posted by bobo77
                  Intradevar arata bine ,face o treba excelenta ,dar si pretul este pe masura 150lei, dar baba sufera la frumusete...

                  tati, pretul de 150 lei este unul infim... Aici este inclusa si husa schimbatorului. Te rog, daca nu ai vazut pina acum cum lucra Instructorul, nu-ti mai da cu parerea. Este un om rabdator, meticulos, iar la inaltimea pe care o are, este o reala tortura pentru el sa stea 3 ore in masina ghemuit, ca sa coasa un volan... Omul este foarte apreciat in rindul posesorilor de Peugeot, Citroen, Skoda, VW, Audi, BMW, Renault si multe altele. Il cunoaste tot Bucurestiul.
                  Tot respectul pentru el.

                  Pentru ceilalti: chiar sunteti naivi sa credeti ca Prestige are piele adevarata pe volan... Vorbim noi dupa vreo 2 ani de utilizare sau 40 000km. Poate chiar si mai devreme, daca aveti consoarte cu multe inele pe degete... Din partea mea, sa dea D-zeu sa ma insel, ca nu va doresc raul, insa am mai vazut si eu cite ceva in viata asta...
                  _
                  B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                  sigpic

                  Comment


                  • #39
                    @mdi_pro: Si ce daca e artificiala, si pe scaunul de birou tot piele artificiala e si intra crema, la fel si pe scaunele de pe masini. Nici acolo in mare parte nu e piele.
                    Cel mai nou proiect auto din România!
                    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                    Comment


                    • #40
                      nu putem apela la protectia consumatorului? pentru ca scrie clar piele peste tot si de fapt nu e piele si pentru neinlocuire in garantie!
                      Citroen C4 Coupe 1.6 hdi 110 cp 2006 rouge lucifer

                      Comment


                      • #41
                        Originally posted by yoz13
                        nu putem apela la protectia consumatorului? pentru ca scrie clar piele peste tot si de fapt nu e piele si pentru neinlocuire in garantie!
                        pai ia adunati-va toti cu probleme cu volanul si faceti-le un scandal de sa se sature...tot cu scandal am obtinut si eu de la ei sa-mi schimbe bujiile cu bosch/champion si uleiul cu elf, nu dacia oil... sa "le-o trageti"!
                        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                        Comment


                        • #42
                          eu unul am rezolvat problema. am fost la un alt service, fara sa spun ca am fost refuzat de catre Dacia, au facut o nota de constatare, au trimis-o la Dacia si in 2 ore m-au sunat sa imi spuna ca mi s-a aprobat schimbarea volanului. Am fost si l-am schimbat fara nici o problema. In concluzie nu mai stiu ce sa cred, dar nu pot sa zic de bine nici de domnisoare si doamnele de la Vocea Clientului.

                          Comment


                          • #43
                            Originally posted by voyagersm
                            Salut, am si eu o problema si as dori ceva sfaturi. Am un Prestige din octombrie 2006 si mai acum vreo 2 luni in parte stanga, cam in dreptul manetei, a inceput sa se ia vopseaua dupa el. E foarte enervant pentru ca iti ramane pe mana. M-am adresat dealer-ului, adica Ipso, care a facut un dosar cu poza si l-a trimis la Dacia. In 2 zile m-au sunat de la Dacia si mi-au zis ca s-a ajuns la decizia ca am folosit solutii neautorizate pe volan si ca din poza, doar din poza ca nenea de la Ipso nu a mai scris si altceva, si-au dat ei seama si ca este si ceva lipicios. Nu pot sa imi dau seama cum poti sa vezi intr-o poza ca e ceva lipicios. Deci in concluzie au zis ca nu se poate schimba pe garantie si am vrut sa vb cu cineva care a luat decizia asta, dar nu s-a putut; le-am spus sa imi demonstreze ca am dat cu ceva solutii pe volan si s-a schimbat subiectul si au dat-o in diverse. intrebarea mea este ce as putea sa mai fac?
                            daca nu ai rezolvat cu volanu iti dau eu volan de piele (cel de prestije)
                            la 120lei
                            volanul este nou nepipait

                            Comment


                            • #44
                              Eu s-ar putea sa fi facut o tampenie, dar vreau sa va intreb si pe voi: am luat o solutie (NU pe baza de silicon) pentru bord si m-a mancat undeva sa dau si pe volan si pe schimbator. La cateva zile a inceput sa se exfolieze pielea in partea stanga a volanului, cum se spunea si mai sus. Am 12000km cu masina si pana acum nu mi s-a intamplat ceva de genu. In afara de faptul ca se ia pe mana, ar trebui sa ma ingrijorez? Acum ma gandeam sa iau ceva pentru piele si sa incerc sa "repar" prostia. Fac bine sau mai bine il las sa se exfolieze tot, mai ales ca am vazut ca se intampla si la alte masini? Imi pare rau de chestia asta pentru ca am impresia ca e din vina mea, dar am vazut ca a patit cineva asta fara sa dea cu nimic pe el si de aceea as vrea si sfatul vostru
                              If everything seems under control, you`re just not going fast enough...

                              Comment


                              • #45
                                Solutia aia cam ce continea?
                                Si nu lua nici o solutie pentru piele, ca oricum nu e de piele si n-ai ce face. Mai bine ai incerca in Tulcea la service sa vezi daca ti-l schimba.
                                Cel mai nou proiect auto din România!
                                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google