Atentie----> Protectii Aripi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Asa este Ampt!Cauza principala a aparitiei ruginei este tratamentul precar sau cred ca mai bine zis lipsa acestuia acordat pregatirii tablei.In cazul meu,protectiile aripilor nu cred ca au avut vreo influienta negativa decat aceea ca a mascat zona si poate vedeam mult mai devreme rugina.Am decapsat aripa de pasajul rotii si se vede clar ca rugina vine din interior.Am incercat sa vopsesc cu protecta 3in1 cat mai mult in interior sa o scot macar pana la primavara.Oricum zona unde se suprapun cele doua elemente este compromisa in totalitate, iar singura solutie este ca la daciile vechi: decuparea si inlocuirea bucatii de aripa( nu cred ca merita inlocuirea aripii).
    Oricum o sa iasa o tiganeala, dar asta e-daca stiam ce gasesc o lasam asa si la vara o remediam cum trebuie.

    Comment


    • Din pacate asta-i Dacia .... Va mai curge multa apa pe Dunare , pana vom vedea si la Dacia o tabla mai buna sau sa ne consolam cu ideea ca si marcile mai scumpe , au mai nou , probleme cu rugina

      Comment


      • Ca sa maschez cat de cat as vrea sa folosesc protectii aripi varianta lata.Cu astea inguste se vede urat zona unde am grunduit.Am cautat pe net, dar am gasit numai la set de 4; eu le-as vrea doar pe cele de pe spate.Maine o sa incerc pe la dezmembrari.
        Vreun coleg care le-a demontat si ii sunt de prisos?Nu gratis bineinteles!

        Comment

        Working...
        X
        Anulare DPF
        Politica de Securitate Google