Atentie----> Protectii Aripi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    eu am luat protectiile de aripi din vitan cu 60 lei

    Comment


    • #17
      Cu protectii sau fara generatia 2005 a avut probleme cu vopseaua, in special cele albe. Incepand de la pasajele rotilor din spate si pana la marginile portierelor, expuse la lovituri....

      Comment


      • #18
        Pentru toti cei care vorbesc din auzite:
        Apa nu are cum sa ramana intre tabla si protectia aripii pentru ca partea laterala a acesteia din urma are o banda adeziva ce impiedica patrunderea apei sau a noroiului. Protectia aripii adera foarte bine de tabla, nelasand nici un loc liber, asa ca nu exista nici o problema din acest punct de vedere.
        Vorbesc de protectiile originale, cumparate de la dealer. Cele din bazare nu stiu cum sunt, asa ca nu ma pronunt.
        Computer, did we bring batteries?... Computer?...

        Comment


        • #19
          La dealer sunt 120 lei(fata-spate) si sunt foarte indicate.

          Comment


          • #20
            de la un magazin de piese le iei la jumate de pret, si nu este nici o diferenta intre ele. prost sa fi sa cumperi de la dealer, sau sa nu ai ce face cu banii.
            Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

            Comment


            • #21
              Protectiile sunt moca la orice dealer Dacia (din Bucuresti) daca va duceti sa va faceti programul acela de ceruire/gresare. Ca sa nu mint, nu stiu daca la toti dealerii, dar e sigur la AutoNesti, Meridian si Dacoserv. Mi-am facut pana acum de doua ori programare la Nesti dar de fiecare data a intervenit cate ceva si n-am mai ajuns .
              sigpic
              Shit does not happen. Shit takes time, shit takes effort.

              Comment


              • #22
                are dreptate ADI. Saptamana asta am programare si eu, la AutoMarcus.Protectii si ceruire gratis, pentru masinile din 2004, 205 si 2006

                Comment


                • #23
                  Alea din 2007 (Mai-Iunie) n-au nevoie de ceruire?

                  Comment


                  • #24
                    Originally posted by alindrgn View Post
                    de la un magazin de piese le iei la jumate de pret, si nu este nici o diferenta intre ele. prost sa fi sa cumperi de la dealer, sau sa nu ai ce face cu banii.
                    asta e! eu le-am luat de la dealer. prin factura erau 2 mil, dar le-am luat pe sub mana cu 1 mil. montaj mocca si nici nu-mi pare rau ca am dat atat pe ele pentru ca sunt foarte folositoare
                    sigpic

                    Comment


                    • #25
                      @Octavian_30, cred ca cel mai bine e sa intrebi la dealerul de la care ti-ai luat masina. Nu stiu care e faza, dar sunt toti bucurosi sa faca treaba asta, chiar insista sa te duci sa faci ceruirea aia.
                      sigpic
                      Shit does not happen. Shit takes time, shit takes effort.

                      Comment


                      • #26
                        Originally posted by Octavian___30 View Post
                        Alea din 2007 (Mai-Iunie) n-au nevoie de ceruire?
                        Cica nu ca la alea sunt facute deja din fabrica
                        Dacia/Renault si-a dat seama de "eroare" incepand cu noua colectie adica tot ce-a fost fabricat dupa toamna lui 2006
                        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                        Comment


                        • #27
                          Mie la ceruire/gresare nu mi-au dat nici un fel de protectii pentru aripi.

                          Comment


                          • #28
                            Poate cand ai facut tu ceruirea nu era promotia cu protectiile de aripi.
                            Computer, did we bring batteries?... Computer?...

                            Comment


                            • #29
                              A fost o mica problema cauzata de pietricele si posibilitatea aparitiei de pete de rugina .
                              Dupa 2007-8 nu stiu sigur s-a folosit numai tabla zincata tratata la rece care rugineste foarte greu si doar daca este "pentrata"
                              Last edited by valeriuciprian; 16 February 2009, 15:15. Reason: Automerged Doublepost
                              1.6 MPi Icy White

                              Comment


                              • #30
                                Am loganul din 10.10.2007 el intra in programul de ceruire gratuita si ce fel de tabla are zincata,neagra?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google