Atentie----> Protectii Aripi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    A ta nu are nevoie sa intre la programul de ceruire.
    Computer, did we bring batteries?... Computer?...

    Comment


    • #32
      pana la urma care e faza.doar unele masini intra la programul de ceruire?????am un prieten are un logan din 2005 .l-au chemat in service si i-au pus protectii moca.eu am un dci din iulie 2007.la mine nu e cazul sa imi pun protectii????rog sa ne explice cineva care e faza cu protectiile astea.mc
      la cat mai multi km fara evenimente...

      Comment


      • #33
        nu e vorba numai de protectie aripi, ci si de ceruire. dar in cazul tau, nu cred ca mai intra masina in programul acesta.
        sigpic

        Comment


        • #34
          sa inteleg ca masinile din 2006 toamna sunt facute din materiale mai bune decat cele din 2005?
          la cat mai multi km fara evenimente...

          Comment


          • #35
            ar fi tabla galvanizata din cate am inteles. cea de pe primele modele de logan este tabla 'goala' si de aia si ruginesc deja multe din ele, mai ales sub chederele de la geamuri si usi. la fel si cu ceruirea, este necesara si gratuita pentru primele modele, celalalte avand deja facuta aceasta operatiune.

            sursa: alte discutii de pe forum.
            Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

            Comment


            • #36
              bine macar ca incep si ei sa remedieze cate ceva pe parcurs.asa e romanul nu poate sa faca o treaba klumea de la inceput...
              la cat mai multi km fara evenimente...

              Comment


              • #37
                loganele facute pentru export sunt facute ca lumea, nu la repezeala ca ale noastre. si au pe laureate accesorii si diverse chestii, printre care si martorii functionali in bord, pe care la noi nu le are prestige-ul!!! pot arata ca se poate, dar doar daca vrei. ori pentru romania, nu prea se chinuie. nu stiu loganele din ungaria cum sunt.
                Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                Comment


                • #38
                  As ruga initiatorul topicului sa vina cu ceva poze la acea cojire de pe aripi.

                  Pentru ceilalti va spun ca masina la vopsitorie trece prin mai multe procese:
                  1. TTS (tratament termic de suprafata);
                  2. Cataforeza (aplicarea acelui strat gri);
                  3. Aplicare grund (alb, gri deschis sau gri inchis functie de culoarea masinii);
                  4. Aplicare strat de baza (culoarea propriu-zisa a masinii);
                  5. Aplicare lac
                  Last edited by Ionut; 19 February 2009, 20:49.

                  Comment


                  • #39
                    azi am fost programat la ceruire.
                    masinile din 2004, 2005 si 2006 vor beneficia de program gratuit de ceruire, ori prin solicitarea voastra, ori la prima revizie veti beneficia de acest program.
                    masinile pana in martie 2006 vor beneficia si de protectii aripi gratuit(ce ma oftic- a mea e iunie 2006)
                    se baga ceara anticoroziva in usi, prin scoaterea acelui "burduf" ,si in lonjeroane, de doua ori , la interval de o ora si jumatate.
                    cam astea sunt concluziile acestei operatiuni

                    Comment


                    • #40
                      Atentie! Sa lasati masina sa se aeriseasca bine dupa ceruire.
                      Computer, did we bring batteries?... Computer?...

                      Comment


                      • #41
                        bine punctat (si acum miroase la mine)

                        Comment


                        • #42
                          Stie cineva daca nu am mai fost la revizii la ei dupa ce a iesit din garantie, imi face ceruirea gratis? Masina e din martie 2005.
                          It's nice to be important but it's more important to be nice!

                          Comment


                          • #43
                            dupa cum am scris, toate masinile din 2004,2005,2006, cu/fara garantie intra in acest program.
                            in plus, masina ta beneficiaza si de protectii aripi gratuit

                            Comment


                            • #44
                              Merci.
                              Se pare ca trebuie sa fac un drum la reprezentanta.
                              It's nice to be important but it's more important to be nice!

                              Comment


                              • #45
                                si masina mea este din 2005; am sa fac si eu un drum pana la reprezentanta, merci de sfaturi
                                deviza Logan Club - Aici toti suntem prieteni !

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google