Atentie----> Protectii Aripi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    in mod normal, adica de la dealer? iti zic eu. costa minim 200 ron
    sigpic

    Comment


    • #62
      Bogdan astazi am vazut la dealer protectii aripi cu 84 ron. Un nenea inginer de pe acolo de la caroseii la intrebarea mea "Dvs. v-ati monta protectii aripi" a zis clar ca NU deoarece a vazut destule lgn cu cu rugina inflorita din cauza acelor protectii.

      Eu nu-mi mai montez, lasa asa si cind o sa apara probleme ma duc service si rezolv, pe garantie... casco.... etc.....

      Comment


      • #63
        pareri si pareri. probabil cand au montat protectiile, aveau deja sarita vopseaua si cand au instalat protectiile, s-a extins rugina. oricum, eu am 6 ani garantie la anticoroziune si am instalate protectiile din toamna anul trecut. deci 6 ani pot sa dorm linistit
        sigpic

        Comment


        • #64
          Mi-a cazut fata aseara cand am vazut si eu aseara la aripa dreapta spate 2 bucati de vopsea sarita. A mea este aprilie 2006, oare fac astia vreo exceptie sa-mi puna si mie protectii???
          Daca imi aplica aceste protectii o revopsesc ei mai intai?
          9! 9! 9!
          sigpic

          Comment


          • #65
            da a mea este acum in service pentru ceruire si a zis inginerul de acolo ca o sa o bage si la pus protectii . I-am aratat aripa stanga care era oxidata si a zis ca sigur o trimit la Caroserii pentru revizie ... Gratuit . ... Masina ta este si ea din acel lot dupa cate stiu eu ..
            1.2 TSI

            Comment


            • #66
              un coleg mai sus a spus ca o sa rezolve problema ruginii pe casco.

              CASCO nu o sa acopere (despagubeasca) rugina.
              sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

              Comment


              • #67
                Originally posted by bogdan_1984 View Post
                pareri si pareri. probabil cand au montat protectiile, aveau deja sarita vopseaua si cand au instalat protectiile, s-a extins rugina. oricum, eu am 6 ani garantie la anticoroziune si am instalate protectiile din toamna anul trecut. deci 6 ani pot sa dorm linistit
                nu stiu sigur daca o sa dormi linistit.
                Cititi bine conditiile de garantie: Scrie clar: garantia antirugina se ofera doar daca se respecta conditiile impuse de ei cum ar fi inspectia periodica la 6 luni pentru acest lucru, inspectie care "costa" si este obligatorie daca vrei garantie.
                Asa ca, cei care nu ne-am dus la 6 luni la verificare...nu mai "pupam garantie".

                Comment


                • #68
                  Cine spune ca trebuie sa te duci la garantie din 6 in 6 luni??Eu stiam ca se face control ''antirugina'' si ceruire la 2 ani.Cel putin eu asa am citit in cartea de garantie.

                  Comment


                  • #69
                    o sa fac o poza la contractul de garantie si o sa-l postez

                    Comment


                    • #70
                      eu am loganu din 2007 si am montat protectii de origine de la reprezentanta. nu sunt probleme cu rugina. au costat putin mai mult decat cele din comert dar se vede ca sunt mai de calitate.

                      Comment


                      • #71
                        Originally posted by mike26ro View Post
                        nu stiu sigur daca o sa dormi linistit.
                        Cititi bine conditiile de garantie: Scrie clar: garantia antirugina se ofera doar daca se respecta conditiile impuse de ei cum ar fi inspectia periodica la 6 luni pentru acest lucru, inspectie care "costa" si este obligatorie daca vrei garantie.
                        Asa ca, cei care nu ne-am dus la 6 luni la verificare...nu mai "pupam garantie".
                        Originally posted by mike26ro View Post
                        o sa fac o poza la contractul de garantie si o sa-l postez
                        ai spus ca faci poza. eu m-am uitat in toate carnetele de intretinere si garantie si nu am vazut nimic de genul ca la 6 luni se face inspectie.

                        te rog sa aduci dovezi la ce ai afirmat.

                        si apropo, despre ce CONTRACT de garantie este vorba?
                        Last edited by bogdan_1984; 28 February 2009, 14:41.
                        sigpic

                        Comment


                        • #72
                          Mda ... pentru MOLDOVA cred ca sunt alte contracte .
                          ai innebunit MIke ... de unde verificare la 6 luni / si cu, costurile aferente Atat timp cat un produs este nou si in garantie, verificarile si lucrarile de mentenanta sunt gratuite , schimbarea consumabilelor pentru mentinerea garantiei se face cu manopera platita .
                          Tabla se verifica la fiecare revizie (si gratuit se injecteaza si ceara Ixmat inclusiv manopera) , cand faci numarul de km , sau cand implineste masina 1 an , 2 ani s.a.m.d
                          NU MAI DEZINFORMATI
                          Last edited by ingerulol; 28 February 2009, 15:41.
                          1.6 MPi Icy White

                          Comment


                          • #73
                            eu o am de 3 ani si pana la programul cu ceruirea nu a verificat nimeni masina pt a vedea daca e ruginita sau nu, nu prea ii doare capul ....

                            Comment


                            • #74
                              masina mea e din 2006 (iulie) si daca nu mergeam la ei pt. butoanele de la geamuri ( arse beculetele sau led-urile din interior ) cred ca nici nu ma chemau pt. ceruire, dar cand mi-au luat certificatul de inmatriculare si au vazut anul masinii, urgent mi-au facut o programare .
                              azi la ora 10.00 trebuie sa fiu la ei; nu stiu daca este bine pe timpul asta...
                              deviza Logan Club - Aici toti suntem prieteni !

                              Comment


                              • #75
                                Baieti eu am masina de 2 ani si am cumparato second .. credeam ca nu mai am garantie ... dar se pare ca am 6 ani la garantie la caroserie . Deci toate vehiculele din perioada 2004 , 2005 2006 fabricate merg la service pentru ceruit si refacut pasaje roti . Eu o las maine 2 zile si am sa postez daca o sa fiu multumit . Pun si poze ca sa se vada ...
                                1.2 TSI

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google