Zgomot in cutia de viteze - Ajutor!!!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Octavian
    replied
    Subscriu. Nu are nimic. A lu' frate-meu a inceput sa faca dupa cateva sute de km. Acum are 60000 si nici o problema. Daca mergi prin oras si se incinge tare, face mai tare, am auzit si eu la el ''cloc cloc'' dar e ok. Si la mine face, de pe la 1000 km a inceput. Se aude cand e liniste totala afara.

    Leave a comment:


  • andrei
    replied
    N-are nimic stricat, asa se aude cateodata. Daca zgomotul o sa inceapa sa se auda tare atunci e timpul pentru o vizita in service, altfel nu.

    Leave a comment:


  • nik
    replied
    Intre timp am mai mers putin cu ea si am ascultat iarasi:uneori se aude, alteori nu, oricum e ceva slab perceptibil. O mai las sa vad...parca n-as baga-o in service asa repede cu atat mai mult cu cat functioneaza impecabil. Daca se mai schimba treaba pe parcurs, ma duc la service. Multumesc de raspunsuri si drum bun oriunde veti merge!

    Leave a comment:


  • Cata_65
    replied
    Ntz...asa face toate stai linistit! N'are nici pe dracu...

    Leave a comment:


  • valeriuciprian
    replied
    A mea e tot noua de (3 luni) si nu se aude nici un zgomot...parerea mea este sa dai o fuga la sevice daca ti se pare suspect zgomotul...mai asteapta si alte pareri...

    Leave a comment:


  • nik
    started a topic Zgomot in cutia de viteze - Ajutor!!!

    Zgomot in cutia de viteze - Ajutor!!!

    Am o nedumerire: se aude un zgomot de intensitate redusa in cutia de viteze ca un troc, troc, neregulat (deci nu huruiala continua). Ce sa fie oare? "Asa face toate"? Va rog sa ascultati putin si la ale voastre si sa ma ajutati, ca nu stiu daca e normal zgomotul asta sau nu. Se aude atunci cand iau piciorul de pe ambreiaj si stau pe loc, si e liniste in jur. Daca calc ambreiajul nu se mai aude. De aia zic eu ca vine de la cutie. Poate se aude normal, uleiul prin cutie, zic si eu, nu stiu , sau poate e ceva mai grav (rulment spart, pinion cu probleme). In rest ea functioneaza bine, masina e noua, nu am calcat-o tare... Please HELP!
Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google