Diferentele Dintre O Piesa De Origine Si O Piesa Contrafacuta

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • practica si logica
    Computer, did we bring batteries?... Computer?...

    Comment


    • .....

      Daca ai fi vazut cutiile de distributii si de filtre de ulei contrafacute ti se bloca logica instant. )))

      Comment


      • Din păcate mi-a venit ideea să postez aici după ce am montat distribuția și nu am poze cu rola și cureaua,dar tind să cred că e originală deoarece vânzătorul incerca să mă convingă să iau una mai ieftină,că nu ar conta f. mult acest aspect. Oricum ,între timp am mai făcut 500 km și nu am constatat zgomote suspecte sau alte probleme.

        Comment


        • ....

          Daca treci de 20.000 km cu siguranta e originala si poti sa dormi linistit

          Comment


          • Salutare!
            Ce parere aveti de filtrul acesta de motorina?
            Attached Files
            http://www.youtube.com/watch?v=pvSt-c_YkTQ

            Comment


            • da, e chinezesc. asa mi-a venit si mie, cu capacele verzi.
              n/am avut nicio problema cu el.
              se pare ca in china nu prea se gaseste plastic rosu, alb...etc
              eu zic ca e ok.

              Comment


              • .....

                Poti sa stai linistit e ok s-a schimbat codul si producatorul .
                E UFI si e facut in china

                Oricum am si injectoare euro4,5 de vanzare ) in special pt cei care zic ca au pus numai filtre de origine

                Comment


                • Am tot cautat pareri despre piesele MOTRIO si nu am gasit mare lucru, ceva postari si discutii in contradictoriu de acum 4 ani.
                  Vreau sa-mi schimb placutele de frana, si mi-as pune Motrio, ca are aproape 7 ani Loganul. A mai pus cineva? Au fost probleme cu piesele Motrio in general, placutele de frana in particular?
                  Mersi!
                  Cine nu citeste e prost.

                  Comment


                  • adica, cu cat e mai veche si mai nesigura masina, cu atat mai mult poti sa-i pui piese nesigure ?! cred ca ar trebui sa fie invers ca sa functioneze in conditii de siguranta.

                    Comment


                    • Diferentele Dintre O Piesa De Origine Si O Piesa Contrafacuta

                      Plcute + discuri motrio ...frâne bune , numai la rece parca sunt tren ,scârâie. Frâneaz ca in prima zi , nu sunt piese nesigure , am cam 30 k cu Combinaia asta


                      Sent using Tapatalk

                      Comment


                      • Originally posted by planetara View Post
                        Daca treci de 20.000 km cu siguranta e originala si poti sa dormi linistit
                        lasa ca am facut eu 22.000 si a facut poc.puteai sa juri ca e originala,din pacate nu a fost

                        Comment


                        • Va salut domnilor, este extrem de interesant si util ceea ce se discuta aici.
                          Sunt in situatia de a-mi repara injectoarele si tot caut sa cumpar valve retur delphi pentru reparatie.
                          Acum, pe piata se pare ca sunt numai copii chinezesti, sunt vanzatori care sustin ca sunt originale delphi, problema este ca din cate stiu eu delphi nu comercializeaza aceste valve oficial ci le distribuie doar in reteaua de service delphi.
                          Stiti cum pot sa deosebesc valvele originale de cele contrafacute?

                          Va multumesc anticipat!

                          Comment


                          • Originally posted by gaboneygg View Post
                            lasa ca am facut eu 22.000 si a facut poc.puteai sa juri ca e originala,din pacate nu a fost
                            gabone ai fost mai norocos
                            Originally posted by mihalacheGhe View Post
                            Va salut domnilor, este extrem de interesant si util ceea ce se discuta aici.
                            Sunt in situatia de a-mi repara injectoarele si tot caut sa cumpar valve retur delphi pentru reparatie.
                            Acum, pe piata se pare ca sunt numai copii chinezesti, sunt vanzatori care sustin ca sunt originale delphi, problema este ca din cate stiu eu delphi nu comercializeaza aceste valve oficial ci le distribuie doar in reteaua de service delphi.
                            Stiti cum pot sa deosebesc valvele originale de cele contrafacute?

                            Va multumesc anticipat!
                            esti informat gresit in legatura cu distributia lor.
                            si legat de reparatie- formula este simpla-mergi la un service care au si supape si ofera garantie ,

                            Comment


                            • Da, planetara, o fi simplu pentru tine, pentru mine nu este simplu sa scot 2100 lei din buzunar sa merg la un service in conditiile in care loganul meu valoreaza la ora actuala 1500 de euro, unde mai pui si ca sigur imi va recomanda, cei de la service, si schimbarea pompei adica inca vre-o mie de lei.
                              Iar legat de garantie, sa fim seriosi, toti iti baga placa cu ,, pompa produce pilitura ,, deci garantia pica.

                              Cand te duci la service si constata ca ti-au picat injectoarele iti spun din start ca ,,trebuie sa schimbi si pompa ca sa elimini cauza,, dar o schimbi tot cu una la fel care sigur va genera si ea pilitura.
                              Discutiile ca vezi doamne au fost un lot de pompe care au fost proaste si ca altele sunt bune este vrajeala curata, toate fac pilitura si ei se inbogatesc pe prostia utilizatorilor.

                              In concluzie, pentru mine formula nu este simpla pentru ca vreau sa rezolv problema cat mai ieftin, chiar daca nu este o reparatie profesionala.
                              Tu ai plati jumatate din valoarea unei masini sa-ti repari sistemul de injectie?

                              Legat de informarea gresita, este foarte probabil sa fiu informat gresit, tocmai pentru a ma informa am postat aici, sa ma lamuresc cu privire la piesele respective.
                              Iar cei de la care ar trebui oficial sa primim informatia corecta ne vinde gogosi. Asta este valabil in toate domeniile de la politica pana la mecanica.
                              Cu stima!

                              Comment


                              • Originally posted by B997NDL View Post
                                adica, cu cat e mai veche si mai nesigura masina, cu atat mai mult poti sa-i pui piese nesigure ?! cred ca ar trebui sa fie invers ca sa functioneze in conditii de siguranta.
                                Mi s-a zis ca Motrio sunt mai dure si pot deveni zgomotoase, iar diferenta de vreo 40 de RON intre a pune Motrio si placute de origine... doua meniuri la McDo
                                Deci am mers pe varianta cu piesele de origine.
                                Cine nu citeste e prost.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google