Coduri si preturi piese de schimb Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ms mult de informatie...si de unde il pot cumpara? Sa ma duc la reprezentanta?
    In tara momentan.

    Comment


    • Da, te duci la dealer cu codul dat de mine si il comanzi.
      Cel mai nou proiect auto din România!
      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

      Comment


      • @andrei
        mersi mult....inca o intrebare oare manopera cat o costa ptr asa ceva ? ptr ca sunt multe de demontat ptr a fi schimbat Carenaju.....oricum o sa incerc sa rezolv problema asta dupa ce termina odata aia de la service cu piesele comandate de ei...si abia astept sa scap de service-ul respectiv...
        1.6 mpi cu un strop de redbull
        Respect pentru ca imi pasa

        Comment


        • Nu il monteaza odata cu radiatorul? Sau au montat deja radiatorul si au vazut dupa ca e spart carenajul?
          Cel mai nou proiect auto din România!
          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

          Comment


          • pai radiatorul cica nu a avut de suferit si au considerat ca nu e necesara demontarea lui , oricum maine cred ca fac o vizita la service sa vad despre ce e vorba.....in urma accidentului a avut de suferit: bara , aripa drepta , far dreapta, proiector si armatura din fata...oricum am mai mers cu masina dupa ce s-a intamplat si nu am obs nimic in neregula la radiator, oricum abia ast sa termin cu service-ul asta si o sa ma duc cu ea la reprezentanta la dacia ( in spatele liceului Saligni - zona diham) sa ii fac o diagnosticare si un schimb de ulei.
            1.6 mpi cu un strop de redbull
            Respect pentru ca imi pasa

            Comment


            • Ca sa schimbe carenajul nu cred ca trebuie sa dea radiatorul jos, depinde de echipare si de mecanic, cat de priceput e.
              Montajul se percepe pe ora de lucru, care costa in jur de 40 ron.
              Cel mai nou proiect auto din România!
              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

              Comment


              • la echipare la ce te referi ? un service bun in bucuresti stii...? dar la care sa nu programeze peste o luna 2,3....ultima oara am apelat la C&I service (zona pantelimon) baietii au lucrat super fast si ok(akm sunt ff busy)...(am avut de schimbat bara, aripa ,far si proiectoare, si revopsire partea stanga ....o fff mare zgarietura pe ea) si ei nu au mai stat sa astepte acceptul de la asirom " Ne descurcam noi cu Asiromul tu bucurate de masina" ....la astia la care am dus-o acum Irmeb SA (zona vitan) am facut la drumuri ba la ei ba la Asirom....de stiu toate denivelarile de pe trotuare si e dusa din 8 ianuarie la ei in curtea service-lui....si cik abia vineri s-au "apucat" de ea...acum sa vedem cat o mai tine...sper ca o sa dureze maxim o sapt...
                1.6 mpi cu un strop de redbull
                Respect pentru ca imi pasa

                Comment


                • Ma refeream ca daca ai AC ar trebui desfacut radiatorul pentru a schimba carenajul, daca nu ai se poate si fara sa se desfaca.
                  Un service bun e Dacoserv Militari, intri si vorbesti cu mecanicii si daca ai putin noroc ti se schimba piesa in ziua respectiva.
                  Unde e serviceul C&I? O adresa ceva imi dai si mie? Ca sa stiu pe viitor daca am vreo problema sa apelez la ei.
                  Cel mai nou proiect auto din România!
                  Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                  Comment


                  • din fericire ptr mine si nefericire ptr reparatie am aer conditionat....si sa zicem ca norocul se poate "face" ms mult ptr informatii...cam atat ptr seara asta :P ....acum caut nijte posturi despre preturi legate de tuning...ca prin aprilie vreau sa bag vreo 3000 de lei in ea...
                    uite aici site-ul lor http://www.ci-service.ro/
                    1.6 mpi cu un strop de redbull
                    Respect pentru ca imi pasa

                    Comment


                    • C&I este exact pe colt la Cora cum te duci spre Pantelimon , Sos Pantelimon nr 291 ceva de genu asta...: http://www.ci-service.ro/ pacat ca acum au fost ff ocupati ca tot acolo mergeam cu masina...dar din pacate a trebuit sa apelez la Irmeb ca cik primeau masini mai devreme ptr reparatie decat C&I
                      1.6 mpi cu un strop de redbull
                      Respect pentru ca imi pasa

                      Comment


                      • Daca stie cineva, ma intereseza codul sau denumirea exacta a ornamentui interior al stilpului stinga_fata din dreptul parbrizului. I-am rupt o ureche dupa ce mi-am tras cablajul ptr. microfon si nu mai pica bine Nu de alta dar am reusit sa gasesc la dezmembrari (telefonic deocamdata), insa nu mi-au dat un pret si nici nu vreau sa fiu fraierit. Habar n-am cit ar putea costa asa ceva, asa ca voi pune o intrebare dealer-ului de la care am cumparat masina.

                        Multumesc anticipat.

                        ========================
                        alexdonc@yahoo.com

                        Comment


                        • Insonorizare

                          Salut am si eu nevoie de doua preturi si coduri si anume:
                          1.insonorizare capota(ca la prestige)
                          2.insonorizare panou antifoc(cel din compartimentul motor,din spatele motorului)
                          Multumiri.
                          KISS ,1.6 mpi , 90 de gloabe ... inviorate

                          Comment


                          • Un set becuri rezerva ce cod are? N-am carte tehnica si nu stiu ce sa iau...Multumesc anticipat!
                            LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

                            Comment


                            • Originally posted by burtosu View Post
                              1.insonorizare capota(ca la prestige)
                              2.insonorizare panou antifoc(cel din compartimentul motor,din spatele motorului)
                              1. 6001550676 - 15 euro
                              2. 6001550682 - sa-mi zici daca te duci la dealer cat costa, ca n-am pretul actual

                              Originally posted by gusi View Post
                              Un set becuri rezerva ce cod are?
                              6001548170 - 25 euro
                              Eu zic ca e cam mult. Daca vrei uita-te pe threadul asta si daca mai ai vreo intrebare posteaza acolo.
                              Cel mai nou proiect auto din România!
                              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                              Comment


                              • De ceva timp mă bâzâie idea de a schimba maneta ştergătorului de parbriz cu unul de Renault, (Megane) care e identic la exterior, dar are şi temporizator încorporat. La dealer nu au decât la pereche cu blocul de lumini. A încercat cineva varianta asta? Aveţi un cod? La dealer setul costă 380RON, şi n-am ce face cu blocul de lumini...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google