Anvelope - Cunostinte De Baza Si Nu Numai

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

BF Goodrich Profiler 2 am pus eu pe o masina(318)... pana acum cel ce o foloseste (fratele) e multumit de ele, pretul a fost foarte bun, iar profilul arata bine. Ramane de vazut cat de durabile sunt, dar pe tyretest.com erau bine cotate si le recomand pentru pretul pe care il au.

Comment

Peste cateva zile vand Kormoranele (au 15-18k rulaj) si pun BRIDGESTONE ER300 (ADAC 1st place) dimensiune stock (185...)
      De iarna am luat Vredestein snow trac3 (rules )!
      ... si uite asa mai pot pune si eu o frana decenta...

Anunturile, la bursa
      Last edited by Seba; 2nd June 2009, 16:41.

Comment

eu am cele de vara t track si ,si sunt super multumit se comporta foarte bine,e o marca olandeza .

Comment

Salut, imi poate spune si mie cineva daca a auzit de anvelope Rotax 185/65/15 cum ca ar fi facute de Continental. Daca da, rog sa spuna niste pareri.
          Multumesc

Comment

nu tin minte sa fi vazut in fabrica la conti gume rotax s-o fi instalat senilitatea
            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

Comment

Din cate stiu, Rotax nu face parte din portofoliul firmei Continental.
              Cel mai nou proiect auto din România!
              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

Comment

Hai ca am schimbat gumele, din pacate Bridgestone nu am gasit pe dim 185/65/15 si am luat Dunlop Sport 01, super diferenta.

Comment

ptr dimensiunile acestea 205/55/16, nu a trebuit sa pui distantiere si alte prezoane. Nu se ating cauciucurile la viraj maxim de anumite parti ale caroseriei? Cat au costat astea? Imi poti spune un pret ptr o echipare completa cu aceste dimensiuni? Multumesc
                  1g in + adrenalina,1l - la benzina!

Comment

Daca iti cumperi jante de aliaj pentru Logan, ar trebui sa primesti tot setul de accesorii si dimensiunea cu ET corespunzator masinii. Asta inseamna de ex pentru o janta 7J16, un ET de cca 38, prezoanele jantei cu filetul pentru Logan si inelele de centrare cu diametrul interior de 60 mm. In acest caz o guma de 205/55/15 este mai departe cu cca 5 mm de piesele suspensiei decat o guma stock, si nu exista probleme de montaj.
                    Despre preturi...ia si tu pe gooooogle si vezi. O janta buna costa peste 500 de lei, o guma buna peste 400...
                    PS Folosirea de inele distantoare sau adaptoare este total nerecomandata...

Comment

• Eu am Kormorane din fabrica. Am 30 km, si nu cred ca sunt groaznice. Sa le vad la franare cum fac, nu am bruscat deloc masina, doar am luat-o. Pt iarna iau 2 vredestein, sunt excelente, are un coleg. Si merg usor, nu fortez.

Comment

• ia-ti 4 gume la fel de iarna, sau macar unele all season, si ramai pe ele!

Comment

• Ok. O sa merg la magazin si voi vedea. Ce mai atata poveste. Vrei calitate, platesti! Nu ai bani, cumperi ce iti permiti si asta este. O sa fac o poza cu jantele si cauciucurile, sa o postez aici. Sa vedeti si voi ce mi-am luat. Am gasit aici jantele astea, http://www.reifen-vor-ort.de/seller_order.html, si cauciucul o sa vad la fata locului ce o sa aleg (dimensiuni si firma).

Si cauciucurile cam astea vor fi, http://www.reifen-vor-ort.de/reifen_...b578-mc-4.html. Astept parerile voastre. Eu 95 % m-am hotarat. Astea le-as pune.

Scuze, am incurcat adresele, la jante tot aia de la cauciuc am pus-o. http://www.reifen-vor-ort.de/alufelg...-388-mc-4.html. Astea sunt.
                          Last edited by edy_blacksoul; 9th June 2009, 11:35. Reason: Automerged Doublepost

Comment

• despre cauciucurile astea "NEXEN N2000" de la Roadstone, ce spuneti?! La 45 euro (190 ron buc)

Comment

• Originally posted by Seba View Post
                              de cateva pagini observ cum un set de espadrile nike alearga singure, adica fugi mai repede daca esti incaltat cu opinci de firma si ca pt siguranta voastra si a celor din jur nu dati 20ron/buc in plus la achizitionarea unui set de anvelope, ci preferati sa mergeti cu masina pe cremvursti...
                              degeaba faci comparatia asta puerila cu noi, intreaba orice atlet sportiv de performanta diferenta dintre niste adidasi de comert la 30 lei in europa si niste nike, adidas, etc....adica DA, fugi mai repede cu niste incaltari de firma.

nu stiu daca se aplica si la anvelope dar....

Comment

• Fugi mai repede si cu spatele daca ai opinci de firma... fugi pe dracu, tot asa fuge masina numai ca te bazezi pe calitatea anvelopelor si ii dai talpa... si cand sa te opresti, te trezesti in copac! Voua numai la fuga si la liniute va e gandul, da la un pic de economie in bugetul familiei nu (familistii care nu sunt fanatici stiu despre ce vorbesc)!

Comment

Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google