Anvelope - Cunostinte De Baza Si Nu Numai

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • iCSvision
    replied
    Imi recomandati si mie un loc in Bucuresti cu anvelope de iarna SH la un pret ok...? Mersi!

    Leave a comment:


  • Niki
    replied
    Eskimo am folosit eu iarna trecuta. Foarte multumit de ele, avand in vedere ca aveau cativa ani.

    Leave a comment:


  • Torsalau
    replied
    Salut. Dintre firestone winterhawk 2 si sava eskimo s3 pe care mi le recomandati?

    Leave a comment:


  • lars
    replied
    sal,am reusit sa ma echipez de iarna am cumparat 3 jante noi pret 300ron si am pus 4cauciucuri(am folosit si rezerva) fulda kristall montero 3noi aduse de un prieten din gemania noi pret 800ron +100ron echilibrat centrat montat.

    Leave a comment:


  • Bad_Wolf
    replied
    Mersi Lucian de parere, o sa incer cu Debica pe fata si vad cum se comporta, nici Dayton nu sunt rele , dar la franari bruste intra Abs-ul imediat . Ma intereseaza sa franeze cat mai optim pe carosabil ud/mazga, acum ai vazut cum se prezinta drumurile in Sibiu iarna , ideea e ca din asta doua modele sa-l aleg pe cel mai ok de pus pe fata

    Leave a comment:


  • stolniceanulucian
    replied
    Originally posted by Bad_Wolf View Post
    Bine coane ,mersi de sfat , dar eu sunt tot nedumerit care ar fii mai ok ca profil de pus in fata ?
    Din cei care au Debica si au prins cateva ierni cu ele, cum se comporta ?
    Poti sa le pui in care ordine vrei.

    Dayton DW510 (nu Daytona) sunt tot cauciucuri de iarna asa ca nu e mare diferenta fata de Frigo.

    Dayton DW510 de iarna am avut si eu si sunt bune pe zapada.

    Leave a comment:


  • mr.K
    replied
    Eu am avut Debica Frigo Directional, care nu se mai vinde acum.
    Am trecut pe Kleber Krislap.

    Leave a comment:


  • 827sam
    replied
    debica sunt foarte bune pe zapada si gheata, dar pe uscat se comporta varza la franare, asta din cauza profilului slab

    Leave a comment:


  • mr.K
    replied
    Originally posted by Bad_Wolf View Post
    Bine coane ,mersi de sfat , dar eu sunt tot nedumerit care ar fii mai ok ca profil de pus in fata ?
    Din cei care au Debica si au prins cateva ierni cu ele, cum se comporta ?
    Se comporta bine pe zapada, pe umed sau pe uscat -multumitor.
    Decat Dayton, mai bine Debica Frigo.
    Anvelope de iarna doar pe fata-risc asumat sa derapeze spatele la o manevra brusca, indiferent cat de atent esti sau cat reduci viteza. Si o panta abrupta, cu polei, coborata in frana de motor poate sa-ti aduca senzatii tari in curbe. Pagubele daca ajungi in sant poti fi mult mai mari decat pretul a inca 2 cauciucuri.

    Leave a comment:


  • Cristi_LCD
    replied
    De Nokian aveti idee cum sunt?

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google