Difuzoare Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    am si eu niste boxe panasonic 16x23cm si nu imi incap in locul celor vechi si as vrea sa stiu dak exixta vr-o modalitate de a le monta fara sa tai din tabla(ceva adaptoare ) nu ma deranjeaza dak sunt mai sus . ms

    Comment


    • #17
      Difuzoare SAL

      Salutare lume...m-amgandit sa imi schimb si eu difuzoarele stoc...si am gasit o varianta de difuzoare. Am avut Pioneer si s-au auzit mai prost decat cele stoc. 1321i parca. Va rog cine are astfel de difuzoare sa faca un review. Va multumesc.


      Comment


      • #18
        Sunt atatea boxe de calitate in banii aia si tu chiar la alea te-ai gandit?
        Eu zic sa te indrepti catre altceva...
        MY CLA

        Comment


        • #19
          pai am auzit ca sunt ok. Recomanda-mi tu alte difuzoare...

          Comment


          • #20
            Hah , am un amic care are pe un ford niste boxe sal , imi pare ca astea : http://silstar.ro/bxc-2130-set-difuz...9i-p-7422.html , si se aud de 10 ori mai bine ca niste sony (120ron au fost cele sony , pe fata ) . Sal se aude bine pentru banii care ii dai . Daca vrei componente ok poti sa te uiti la powerbass(S-6C) de exemplu , mai ieftine decat alpine(SPG-17CS) .

            Comment


            • #21
              Chiar nu are nimeni difuzoare SAL? vreau o parere despre ele...dar daca se poate modelul WRX. Multumesc mult.

              Comment


              • #22
                Cine imi recomanda si mie niste difuzoare buna, cu bas, cu inalte....cu wati mai multi decat cele stoc. Nu as vrea sa trec de 300 de lei...sau prin preajma. Neaparat de 13 cm. Am auzit Pioneer...si sunt varza...dar poate erau prea ieftine 80 de lei perechea, Sal la 140 perechea si se auzea mai bine pe telefonul meu decat pe ele. As vrea ceva calitativ la sunet. Preferabil din ce aveti deja. Ms

                Comment


                • #23
                  Depinde si de gust (de ureche mai precis):

                  - mie imi place cum se aud:

                  / boxe autotip : coaxiale , 2 caidiametru : 13 cmputere rms : 40 Wputere MAX : 180 Wimpedanta : 4 ohmiraspuns in frecventa : 70 - 20000 Hzsensibilitate : 91 dBmaterial con : IPPadancime instalare :


                  - alte variante la un nivel superior (in primul rand de pret):

                  / Set de difuzoare coaxiale pe doua cai Diametru 13cm Magnet woofer din ferita Con din hartie presata Magnet tweeter neodinium Tweeter tip d


                  sau eventual

                  / difuzoare coaxiale 2 cai diametru: 13cm putere RMS: 50W putere Max: 100W impedanta: 4 Ohmi sensibilitate: 91dB (1W/1m) raspuns in frecventa: 65Hz - 20KHz Fs: 79.63Hz


                  obs: Eu folosesc doar aparatul de radio.

                  Comment


                  • #24
                    @ABC Eu as prefera banda mai larga de frecventa. Gen...40hz-20.000hz. Crezi ca as putea gasi ceva bun si sa se incadreze in frecventa asta? Ms

                    Modelul acesta de difuzoare e ok? Are cineva pe aici? Ms.

                    Last edited by Dule; 12 April 2014, 22:42. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • #25
                      Le-am auzit pe loganul unui prieten,se aud bine pentru acel pret,el avea 4.
                      Au si ceva bas

                      Comment


                      • #26
                        se aud mai bine ca cele stoc de Logan ph2?...dar mai tare se aud?

                        Comment


                        • #27
                          Originally posted by Dule View Post
                          @ABC Eu as prefera banda mai larga de frecventa. Gen...40hz-20.000hz. Crezi ca as putea gasi ceva bun si sa se incadreze in frecventa asta? Ms

                          Modelul acesta de difuzoare e ok? Are cineva pe aici? Ms.

                          http://www.domo.ro/Car_&_Audio_&_Hi-...e_Magic_TL_130
                          Eu nu le-am auzit dar mi s-a spus ca sunt mai slabe decat modelul anterior pe care ti l-am aratat.

                          Referitor la banda de frecventa nu cred ca faci diferenta in practica.

                          obs. Noi aici vorbim de masinile noastre pe care le conducem zilnic (sau aproape) si probabil suntem foarte buni soferi, mecanici, etc. Am avut ocazia sa conduc masini (cei drept uneori la intervale mari de timp) la care s-au facut diverse interventii fara sa am cunostinta si nu am remarcat diferenta. Ma refer la schimb ulei, filtre, placute, distributie, amortizoare, si chiar difuzoare.

                          Comment


                          • #28
                            Originally posted by Dule View Post
                            @ABC Eu as prefera banda mai larga de frecventa. Gen...40hz-20.000hz. Crezi ca as putea gasi ceva bun si sa se incadreze in frecventa asta? Ms

                            Modelul acesta de difuzoare e ok? Are cineva pe aici? Ms.

                            Ciudata impedanta de 3 ohm ...
                            Poate de asta au si putere ceva mai mare decat media ( 50W) .
                            Nu le-as lua pt ca sunt ciudate si la 3 ohm iti forteaza ceva mai tare finalii.

                            Comment


                            • #29
                              Le-am ascultat si sunt slabe. Mai slabe ca cele stoc. Am gasit altceva...care are total alte caracteristici. Am citit la cineva pe forumul Renault ca le are pe Laguna 2 si e multumit. Are si dynamat pus dar a spus ca are si bass si claritate. A-ti auzit cv de difuzoarele Phase? mai exact Evolution PCS 130.20? ms.

                              Date tehnice:

                              Principiul: sistem component al 2-way
                              De manipulare putere nominală: 65 W
                              Sarcina maximă: 110 Watt
                              Impedanta: 4 Ohm
                              Frecvență cut-off mai mic: 36 Hz
                              Superioară de frecvență cut-off: 30.000 Hz
                              Sensibilitate: 91 dB
                              Caracteristici: Sturdy coș de aluminiu turnat sub presiune de 19 mm tweeter de crossover extern cu tweeter și PTC protecție tweeter surround de cauciuc extrem de flexibil ceramic con injecție pol crom capton (traducere cu Google Translate)

                              Link: http://www.271268.de/pd396131595.htm?categoryId=23

                              Va multumesc

                              Comment


                              • #30
                                Deci sa ne intelegem. Ceea ce vrei tu nu o sa gasesti decat la boxele cu mult mai scumpe decat bugetul tau. Vrei si bass si inalte si sa se auda tare si.....
                                Daca le pui pe fata iti recomand un sistem componente de 16,5 cm. Sau cel putin pe 13. Inalte si medii o sa ai, dar bass mai putin... Trebuie insonorizata portiera daca vrei si putin bass si sa nu vibreze toate prin ea.
                                P.S1 Sa nu te astepti la un bass puternic, indiferent de ce vei alege.( chiar si mai scumpe) Daca vrei bass gandeste-te la un subwoofer.
                                P.S 2 Poti alege si altceva, dar ar fi bine sa fie sistem...
                                MY CLA

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google