liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • m-am dat si eu cu focus de 1.6, il bat fara probleme, dar e clar peste un 1.4 stock. e undeva un pic peste 1.6 8v, mie asa mi s-a parut la cum trage.
    Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

    Comment


    • @tavi, stiu ca si 1,4 de la logan e lesinat, dar mi s-a parut si la ford . si da, ai dreptate, undeva la 103-102 cp , eu am rotunjit la 105 )

      @bossake pai tu ai 105 cp, si 1100 kg , el are 1300 kg si 100 cp ) e normal
      " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

      Comment


      • Originally posted by Seba View Post
        scoate-ti furtunul de la turbina si ti-ai luat singur din cai, nu mai tre' sa-i dai si bani lui Doc
        Pai asa , scuza-ma i-mi mor toti caii si mirtoagele
        Eu vreau sa mai omor doar 2,5 dintre ei.

        Comment


        • Originally posted by bossake View Post
          m-am dat si eu cu focus de 1.6, il bat fara probleme, dar e clar peste un 1.4 stock. e undeva un pic peste 1.6 8v, mie asa mi s-a parut la cum trage.
          100% adevarat
          Poate pe liniuta iese in fata si 1.6 mpi, ar fi strans oricum.

          Comment


          • Originally posted by cri307 View Post
            Pai asa , scuza-ma i-mi mor toti caii si mirtoagele
            Eu vreau sa mai omor doar 2,5 dintre ei.
            poti incerca un eco tuning ...desi si acolo sunt cresteri de putere .
            Strangi wastegateul , si nu o sa iti mai faca cine stie ce presiune ,si omori cati vrei din ei .
            Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

            Comment


            • Originally posted by Tudor View Post
              @tavi, stiu ca si 1,4 de la logan e lesinat, dar mi s-a parut si la ford . si da, ai dreptate, undeva la 103-102 cp , eu am rotunjit la 105 )
              ...................
              Mai o o treaba la Focus2 care nu am inteles-o, si pt ca n-am inteles-o am dat-o jos definitiv.
              Admisia de aer e foarte imbarligata, rostul acelei tevi de plastic (curbata/incarligata inuman) nu-l vad decat sa micsoreze performantele motorului!.
              Fara acea tzava se simte clar mai bine la acceleratie, la turatii mari efectiv simti cum primeste aer mai mult, aer direct de afara. E ca o palnie acolo fara teava, exact cum ar fi trebuit sa fie.
              Am facut probe Focus vs Logan 1.4, cu si fara tzava aia, ma manca in ambele cazuri, dar fara tzava, se duce bine mai in fata (mai ales cand trece de ~3500 rpm, parca ia un sut in cur).
              Attached Files

              Comment


              • Originally posted by Octavian___31 View Post
                Ce inseamna lesinat? Modelu de 2008 are 11,8 sec 0-100.
                Sau tot ce e peste 10 sec e lesinat..? Adica la ce drac ne raportam cand spunem ''lesinat''? Si 1.6 mpi e lesinat atunci si mai toate utilajele de ''mijloc''.
                Si spunea de 3 persoane.
                12.2 sec pana-n suta. Deci, lesinat, apropiindu-se de 1.4 mp4.

                Comment


                • Are 11,8 sec 0-100. Deci mai apropiat de 1.6 mpi.
                  Punem fiecare ce vrem
                  2008 Audi A3 1.6 - full technical specs sheet, including performance data, economy and emissions, dimensions, weight and engine particulars.


                  PS: ca zicea 2008.Eu am facut tot asa in trafic una mica cu un A3 benzinar si nu l-am luat, el singur, eu cu 55 kile (acum cre' ca 60) in dreapta.
                  Last edited by Octavian; 15 August 2010, 10:09.

                  Comment


                  • Model 2008..Gata, inteles acum.
                    SI cu toate astea, cel mai tare e 1.4

                    Comment


                    • eu m-am dat cu focus de 1.6 din 2002-3 masina din cate stiu
                      100 de cai avea
                      ma cam fura la start dar dupa cateva repetari l-am facut tura dupa tura , desigur la distanta scurta
                      cu cat ne dadeam mai mult parca tot mai mult i dadeam distanta nu foarte mare dar sesizabila( de la juma de masina pana la o masina) desi el primele doua ture m-a facut , dar ma fura la start:|
                      eu aveam gumele 205/55/16 el 175sau185 pe 14"
                      Its just a car ...

                      Comment


                      • da da radule..pune ti roti pe 14 si altfel vb cu oameni..mai scoti roata bancheta scaun:P
                        http://www.loganclub.ro/forum/flr_ul_meu-t22090p6.html

                        Comment


                        • focus din 2008 cu jante pe 14? ma mir. stiu ca are 15 si 16 in talon
                          " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

                          Comment


                          • nu stiu masina lui raduprov dar ori are modificari serioase ori era stricata focusul, ori nu avea 1.6 ala si avea 1.4, ori e ceva la mijloc.
                            mai ales ca e vorba si de generatia veche de focus 2002, care e si mai usoara decat focusul de acum
                            Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

                            Comment


                            • Ce va mai mirati atata . Daca omul vrea sa puna genti pe 12 asa face pentru ca-i place lui.

                              Comment


                              • Originally posted by Tudor View Post
                                focus din 2008 cu jante pe 14? ma mir. stiu ca are 15 si 16 in talon
                                A spus 2002-2003 si intr-adevar, alea aveau roti pe 14.

                                Bossake, masina lu' Radu (din schimbu de discutii si clipuri), trage bine pt 1.4, mi s-a parut ca o idee mai bine decat utilaju meu.

                                PS: Si sa nu uitam ca in timp mai obosesc si caii... unii isi mai rup cate-un picior, altii chiar mor...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google