liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu stiu cum mergeti voi in trafic dar eu in niciun caz nu vreau sa vad ce poate masina din 1500 RPM si nu prea las turometrul sa scada sub ~1800-2000 RPM, ii dau inferioara. Ori le alergati sa le sara fulgii sa vedeti care cum sta ori faceti teste de consum la 60 in TR5 ).
    '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

    Comment


    • Deci imi place topicul asta)). Incepe lumea sa se dea. Momaie & Gogaie's Luica Motorsport.

      @Amza: daca vrei sa iei camioane de la Distrigaz iti spun zilele astea. Sa ma decid.
      4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

      Comment


      • DNY i-a spune cum a fost aseara? te-ai cam inselat cu asa zisul Tir cu care ma bati

        Comment


        • am ratat-o eu pe a2a atunci ... si pe a3a deja eram cu un bot in fata !
          Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

          Comment


          • Inainte sa ma dau cu ivan m-am dat cu samy pe turatii mult mai mari si l-am dovedit.
            La intalnire erau 2 16v, ivan si inca un baiat care vine mai rar. De ivan ne-am rugat destul de mult sa ne dam sa mergem undeva mai lung dar nu a vrut a zis aici aproape... Ne-am dat acolo unde pana ajungeai sa stai in paralel pana sa accelerezi deja se termina soseaua. Dupa cele cu ivan a zis si celalalt baiat sa incerce si s-a intamplat acelasi lucru, plecam de langa el si ma distantam incet dar sigur. Nu am afirmat nicaieri ca bat 16 v in viteza doar ca pe 400m va fi foarte strans.

            O sa ma dau si cu dny care cu siguranta ma va batea avand in vedere ca a pus rotile de vara si are evacuare. L-am provocat mereu si de fiecare data a zis ca nu vrea. Ultima data a fost aseara cand a zis ca nu se mai da si sa aflu ca a alergat un dci resoftat.

            Ma duc la masa dupa o sa pun filmulete cu celebrarea victoriilor de 2 nebuni)

            Comment


            • ai ratato pe a3 nu pe a2,aveai juma de bot si tine minte ca am franat eu,recunosc ma faci ne mai dam cu prima ocazie dar asa zisul tir dupa cum vezi nu era asa cum crezi tu,nu este chiar asa mort dci85(softat)

              Comment


              • sa va mai spun ca la orice masina nu conteaza doar puterea ci si soferul sa cunoasca masina? A luat samy masina mea si cezar masina lui samy. S-au dat si ghiciti ce) a batut cezar. deci soferul conteaza f mult.

                Comment


                • nu stiu ce sa zic cu asa zisul dci vs benzina mai am un logan 1,6 mpi euro5 2012 imi place cum merge cum urca in ture etc,dar dci zboara fata de el desi sunt 20 de cai diferenta,apropo pt Cezar acel peugeot 407vs logan 1,6mpi euro5 ma tin egal cu el pe treapta1,2 si dupa aia ma ia el,deci probabil omul nu prea are in ale liniutelor,si merci pt sfat in legatura cu frana de mana,nu o stiam

                  imi cer scuze pentru dublu post dar cand se mai merge la cumparaturi anuntati-ma si pe mine,stima
                  Last edited by LOGANUTZU; 2 February 2013, 16:41. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • acum sa dezvaluim filmarile din cealalta masina cu 2 talambi RACERI.

                    Ne suim noi in masina destul de timizi si mergem catre punctul de start. Incepe cursa cu pulsul ridicat, momentul adevarului, plecam ma distantez 2 masini viteza in extaz eu il calmez si ii spun ca a plecat prost, revenim cu picioarele pe pamant.



                    revenim la start ne confirma ca au pierdut startul si plecam intr-o noua aventura. ne punem paraleli clanxonez de plecare acceleram castigand teren, viteza in extaz, eu mai rau ca el , copilotu spune sa schimb dar eu din cauza emotiilor o ratez (oricum se termina tarlaua.



                    Incercam sa ne revenim dupa soc si sa vedem ce zice ivan care spre surprinderea noastra intorcea pe locul de joaca. Suparat ivan ia fraiele in maini si spune ca de data asta da el startul. Inca nedumerit intorc stangaci si ajung in locul stabilit, amintim anumite detalii despre turatii si plecam. clanxoneaza ivan plec perfect castig teren ca si pana acum , schimb 3 ivan tot in spate e viteza deja era pe autostrada spune dai 4 poate intram in sectia de politie. La final se aude un fel de tipat de bucurie si o provocare pentru dny )


                    Intoacem refacem schema de mers la 2000 ture, clanxon plecare fssss in spate 16 v ramane in spate viteza din nou in extaz... muriim era doar o masina in care intram. incheiem apoteotic, 1.4 bate 16v )


                    ne intoarcem pe acelasi drum stiut inainte ne punem paralel plecam ... 2... 3... eu increzator "ma se tine bine )" viteza ma aproba si spune "il bati ma oricum"



                    Ultima incercare, marim miza si trecep pe treapta 3-a la 1500, inima o ia la trap plecam de pa loc clanxon si surpriza? ba nu ... tot eu in fata. Viteza spune "oricum la-i batut ".

                    Bucurosti ajungem mandrii in parcare ne dam jos si ni se spune ca mai vrea un 16 v sa se dea cu noi. Ne urcam in masina mult mai increzatori si merge pe acealsi teren de joaca.

                    Cum zice colegu, " cocos da tu semnalul" ne punem in paralel plecam dai clanxon... in cativa metri castig ceva avans

                    Comment


                    • O sugestie pentru Melc, schimba aparatul de filmat ca vedem sfert de ecran.
                      sigpic

                      Comment


                      • Vreau si eu un 16v, sa-l alerg putin pe melc

                        Comment


                        • Dar ce linii mai sunt şi astea de la 2000, 1500 de ture...?
                          http://www.youtube.com/watch?v=pvSt-c_YkTQ

                          Comment


                          • some say...ca lu' melc si viteza le lipsesc niste tigle de pe casa

                            Comment


                            • @alessandro: daca erai si tu in masina lui Ivan iar GogaieLau era la noi in masina, sa auzi atunci injuraturi cu tot cu Laur). Nu ne asteptam la rezultatul asta, eram extaziati)))) si ne-am ofticat cand a ratat melcu' 3-ul.

                              Ne-am dat din mers ca sa nu existe discutii cu plecatul de pe loc. Daca ne dadeam de pe loc lua bataie Ivan fara probleme.

                              In ture mari am vazut din masina lui Ivan ca ne ajungea... depinde si soferul in situatiile astea.

                              Un Cezar cu un 16v stock i-ar trebui lui Melcu'.
                              4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                              Comment


                              • sau poate vin eu saptamana viitoare

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google