liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • sa fie`n bafta ta

    Comment


    • 1.8-ele era ala de 140 cp?
      sigpic

      Comment


      • poate 1.8 dizăl 116cp
        http://www.auplod.com/u/poudal5a95e.png

        Comment


        • Nu stiu ce 1.8 diesel e ala de 116 cp. ca are 150 cp. din ce am vazut. N-am stat sa ascult masina, stiu doar ca era 1.8.

          1.8-ul benzina de 140 cp. vad ca face 0-100 km/h in 10.4 secunde iar Loganul 16v standard (cu A/C si servo-directie) face 0-100 km/h in 10.2 secunde.

          Daca ar fi fost de 116 cp. ma jucam cu el, e foarte grea taraba aia fata de a mea.
          Attached Files
          4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

          Comment


          • Probabil ala de 140 cp era. Interesant .
            sigpic

            Comment


            • In loc sa duca masina la service mai bine si ar lua el permisul pe bune...dc zici ca 75 cai au sters pe jos cu 140 cai. Omul ala stie ca de pe loc se pleaca cu 1-2-3 sau a plecat cu a 4 a direct ca sa economiseasca benzina? ))
              Saab 9-5 Aero

              Comment


              • omul se astepta la o tigaie de 70 de cai si l-a surpins racheta...

                Comment


                • Cel mai probabil a vazut scris 1.4 si nu s a obosit prea mult- probabil a vrut sa te faca direct cu a 3 a sau a 4 a iar cand si a dat seama ce l a lovit era prea tarziu...ori ii patineaza ambreiajul...altfel nu imi explic. Daca ma uit la datele tehnice 1.8 140 cai cu 178 cuplu tine la respect si loganul 105 cai mai ales de la 50 km pe h in sus ptr ca nu sta extrem de prost la greutate- are 1,320 kg cu 40 kg mai mult decat proceedul meu.
                  Last edited by eugenmanea; 24 February 2014, 00:14.
                  Saab 9-5 Aero

                  Comment


                  • Sa fie sanatos ca l-a batut un "taxi" urat cu "1.4" GPL.

                    Datele de fabrica pe sprint spun altceva..
                    4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                    Comment


                    • voi uitati ca taxi-u lu' baiatu e mai stoc ca 16v-ul, un fel de preferance, s-ar putea ca sprintul spre 100 sa fie putin sub 10s.

                      Comment


                      • @alexspeed vreau si eu sa ma dau odata cu tine din mers de la 50- dar dp ce punem cauciucurile de vara adica peste vreo 2 sapt.Precizez ca nu m am dat in viata mea decat la harjoneli de semafor si am si gpl pe ea. Dar fara magarii gen sa vii fara bancheta roata de rezerva etc pur si simplu masina " stock" ptr ca mi e lene sa le scot. Chiar sunt curios ce ai scos din 1.4- i ai pus motor cu totul de 16 v sau doar unele componente? A mea scoate 10.6 parca pn la 100 si totusi un coleg a batut 16v u si pe mcd.- ma gandesc ca datele tehnice sunt si in functie de cat de pesimist e producatorul.
                        Saab 9-5 Aero

                        Comment


                        • NU cred ca are sanse in fata ceed`ului de 126 cp ... lansat ... desi eu am pus motorul ala pe masina aia mi se pare ca nu trage ! dar v-a fi o cursa stransa ...
                          sigpic
                          Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
                          http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

                          Comment


                          • Poi daca a batut 1.8 140 cai cu 178 cuplu inseamna ca pe a mea o mananca la micul dejun- eu mai am si gpl pe ea fata de 1.8.
                            Dc e as vrea sa facem 2 curse. Dc pe mine ma bate la prima cursa- i-o dau pe a mea si lui Marx sa repete cursa- ptr ca eu nu am experienta in liniute.
                            Saab 9-5 Aero

                            Comment


                            • explica si mie cum vine asta ? ca sa-mi bag daca m-am prins )
                              "Chiar sunt curios ce ai scos din 1.4- i ai pus motor cu totul de 16 v sau doar unele componente? "

                              La asa intrebare , nu stiu ce raspunsuri pertinente o sa primesti ...
                              Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                              Comment


                              • Poi nu prea am inteles cum sta treaba cu aceasta masina- ea la origini e 1.4, apoi zice ca e 16v- si nu am inteles dc i-a pus motor 1.6 16 v cu totul- sau doar a adaptat unele interne de pe 16v pe scheletul 1.4.
                                Saab 9-5 Aero

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google