liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cand se face vremea calda bag si eu fiatul 1.4 la bataie.
    Dar nu de prea multe ori ca nu prea am incredere in fiabilitatea italieneasca.

    Comment


    • In seara asta eu cu Supernova

      Supernova vs Ford Focus 1.6 TDCI (90CP) 2-0
      Supernova vs Skoda Fabia 1.4 (75CP) 1-0
      Supernova vs Mitsubishi Colt 1.5 (105CP) 2-0 !!!

      Supernova vs Logan 1.4 2-0
      Supernova vs Logan 1.6 8v 1-0
      Supernova vs Logan 1.5 DCI ceva cu soft ?!?! 3-0

      Comment


      • Da' ce avion ai colegu de ai batut si 1.6-le? Ai modificari mai serioase la motoru?

        Trimis de pe al meu SM-G360F folosind Tapatalk

        Comment


        • Modificarile motorului cred ca compenseaza cu uzura acestuia.
          Eu am masina modificata pentru VTM nu pentru drag , ma dau mai mult de fun la din astea nocturne .

          Fata de loganul in cauza , eu am alta cutie de viteze cu alte rapoarte , si greutate mai redusa cu ~ 100 kg.
          Si acelas logan a luat bataie serios de la Colt pe care eu l-am dovedit destul de greu.

          Comment


          • Originally posted by mariusstf View Post
            Da' ce avion ai colegu de ai batut si 1.6-le? Ai modificari mai serioase la motoru?

            Trimis de pe al meu SM-G360F folosind Tapatalk
            Nu trebuie vreo modificare serioasa ca sa bata o SuperNova un Logan 1.6 mpi

            Comment


            • Eu nu cred că astfel de rezultate pot fi posibile fără modificări semnificative.
              Bați tu cu "75"CP cei 105CP, mai ales ca nici Coltul nu este o mașină grea.
              Last edited by flopy84; 7 November 2015, 23:11.

              Comment


              • Eu cand am intrebat, eram curios pentru ca sunt cunostinta de cauza, daca e stock nu cred. M-am dat cu solentza si nu-mi vedea fumul si de pe loc si in mers si cum a vrut el.

                Trimis de pe al meu SM-G360F folosind Tapatalk

                Comment


                • Originally posted by 3nzo View Post
                  Modificarile motorului cred ca compenseaza cu uzura acestuia.
                  Eu am masina modificata pentru VTM nu pentru drag , ma dau mai mult de fun la din astea nocturne .

                  Fata de loganul in cauza , eu am alta cutie de viteze cu alte rapoarte , si greutate mai redusa cu ~ 100 kg.
                  Si acelas logan a luat bataie serios de la Colt pe care eu l-am dovedit destul de greu.
                  Daca incep sa iti spuna ca nu se poate sau ca e imposibil, renunta sa incerci sa ii convingi ca nu minti, am incercat eu, cateva pagini mai in spate, si nu am reusit.

                  Comment


                  • Nu a spus nimeni ca minte, ci doar faptul ca sigur are ceva modificări.

                    M-am uitat acum, Colt 1.5 are 109 cp, 145 nm, 990kg și face 100km/h în 10s.
                    Supernova stock are 75 cp, 112 nm, 950kg și face 100km/h în 14s.
                    Oricat de bun șofer ai fi, fără modificări destul de serioase vorbim de fantezii.
                    Last edited by flopy84; 8 November 2015, 09:30. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • Originally posted by flopy84 View Post
                      Eu nu cred că astfel de rezultate pot fi posibile fără modificări semnificative.
                      Bați tu cu "75"CP cei 105CP, mai ales ca nici Coltul nu este o mașină grea.
                      Aici m-am referit
                      Supernova vs Logan 1.6 8v 1-0

                      Originally posted by flopy84 View Post
                      Nu a spus nimeni ca minte, ci doar faptul ca sigur are ceva modificări.

                      M-am uitat acum, Colt 1.5 are 109 cp, 145 nm, 990kg și face 100km/h în 10s.
                      Supernova stock are 75 cp, 112 nm, 950kg și face 100km/h în 14s.
                      Oricat de bun șofer ai fi, fără modificări destul de serioase vorbim de fantezii.
                      Nu stiu unde te-ai uitat, dar datele sunt gresite la SuperNova.
                      Daca un Logan 1.4 mpi (care are vreo 100 kg in plus, al meu cantarit are 1130kg) spune ca scoate 13sec 0-100, cum iti explici 14 sec la SuperNova cu aceeasi motorizare?

                      Am facut intrecere cu o SuperNova, absolut nici o sansa, eram blana pe tr IV la ~150/h si el ma depasea pe banda 2...test reluat de cateva ori.
                      Adica ma depasea, nu ca mergea cu 2km/h in plus fata de mine.

                      La demaraj am fost cam egali, dar nu s-a stresat prea tare...

                      Mai pune aici si factoru sofer si totul e plauzibil, nu poti sa te iei numai dupa hartii.

                      Am batut 1.6 mpi stock cu al meu 1.4, dupa ce am schimbat masinile, mi-am batut joc de al meu 1.4...il tinem la curu meu pana la capat de linie fara vreun efort prea mare...
                      Last edited by Octavian; 8 November 2015, 11:03. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • Nu or fi 14 s, or fi 13, hai 12,5, dar până la 10s, ca sa nu mai zic ca de la 100 în sus diferența e și mai mare.
                        Ca să ne înțelegem, eu nu contest faptul ca nu i-a bătut pe cei doi, am spus doar ca nu are cum stock. Cel puțin nu Coltul.

                        Comment


                        • Masina mea nu este stock. Castigul avut in urma modificarilor sa cam pierdut in ultimi 3 ani de forja ... cel putin eu asa simt.

                          Comment


                          • Ce modificari ai la Supernova ?

                            Comment


                            • Am cate ceva unele facute cu cap altele fara :
                              Motorul e segmentat , pompa ulei noua, ansamblu piston-biela echilibrat nu exista diferente de greutate intre ele .
                              Chiulasa portata , comprimat, talere de bronz sub arcuri , injectoare, rampa custom, regulator reglabil , bujii racing , corp clapeta marit , evacuare pe 50 , cold air intake (in adevaratul sens ) , cutie cu grup scurt, trepte aproapriate ( I- 50km/h , II-70 km/h , III - 110km/h , IV ~ 140 )

                              Ieri noapte a fost o seara lunga ;)

                              Eu vs Golf 4 1.9 TDI 4motion - 0-3
                              Eu vs Jetta 2.0 TDI (soft) - 0-2
                              Eu vs Astra G Coupe 1.8 16v (Soft, evacuare, admisie Lexmaul, serpi sebring ...) 0-2
                              Eu vs Astra G 1.8 16v stock 2-0
                              Eu vs Astra G 1.6 16v 3-0
                              Eu vs Vectra A 1.8 16v C18NZ 3-2
                              Eu vs Skoda Octavia 1 1.9tdi alh 3-0
                              Eu vs Golf 3 1.9 TDI AFN 2-2
                              Eu vs Golf 4 1.6 16v 5-0

                              Comment


                              • Axa ai ?

                                Rampa custom ? Injectoare ? Regulator ? pentru ce ?

                                Ce grup ai folosit ? Sau ce trepte ?
                                Last edited by alessandro; 21 November 2015, 04:35.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google