My Next Car ...Dacia Sandero Stepway2 Prestige 0.9 TCE - 2017

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dule
    replied
    Felicitari pt achizitie! Sunt curios cum se misca motorul de 0.9. Ca si insonorizare, este peste Sandero 2? Spor la muuulti km fara problem!

    Leave a comment:


  • stolniceanulucian
    replied
    Originally posted by ladislau View Post
    It is mine !!!
    La 10:30 eram deja in posesie.Ca prime impresii , ce sa zic ...?
    Am fredonat-o vreo 27 de km prin oras ( peco , Casco , si cateva cumparaturi ).Motorul este EXTREM de silentios , atat din habitaclu cat si din exterior ; pot sa zic ca trage ok , desi nu am avut unde si oricum ma abtin sa trec de 3000 de ture momentan.
    Nu ma pot abtine sa nu spun ca ...lumea cam intoarce capul dupa ea
    Climatronicul face fata cu brio , iar sistemul audio suna foarte bine cu stick-ul USB
    In cei 27 de km , am avut o viteza medie de 13,4 km h si un consum de 11,7 cu AC permanent pe auto.
    Sa o conduci sanatos mult si bine. E foarte faina senzatia de masina noua. Spor la kilometri si baga poze cu achizitia

    Leave a comment:


  • micutzu666
    replied
    Sa o stapanesti sanatos.

    Leave a comment:


  • ladislau
    replied
    Multumesc !

    Leave a comment:


  • DannyMC
    replied
    S-o stapanesti sanatos si sa faci multi kilometri cu ea!

    Leave a comment:


  • ladislau
    replied
    It is mine !!!
    La 10:30 eram deja in posesie.Ca prime impresii , ce sa zic ...?
    Am fredonat-o vreo 27 de km prin oras ( peco , Casco , si cateva cumparaturi ).Motorul este EXTREM de silentios , atat din habitaclu cat si din exterior ; pot sa zic ca trage ok , desi nu am avut unde si oricum ma abtin sa trec de 3000 de ture momentan.
    Nu ma pot abtine sa nu spun ca ...lumea cam intoarce capul dupa ea
    Climatronicul face fata cu brio , iar sistemul audio suna foarte bine cu stick-ul USB
    In cei 27 de km , am avut o viteza medie de 13,4 km h si un consum de 11,7 cu AC permanent pe auto.

    Leave a comment:


  • Gabi GL
    replied
    Felicitari ! Asteptam poze si pareri

    Trimis de pe al meu HUAWEI Y625-U51 folosind Tapatalk

    Leave a comment:


  • ladislau
    replied
    Se pare ca asteptarea a luat sfarsit ; maine dimineata am fost chemat sa ridic masina !

    Leave a comment:


  • logan21cdc
    replied
    Și noi, să o vedem.

    Leave a comment:


  • ladislau
    replied
    Achitat astazi diferenta ; asteptam ....asteptam

    Leave a comment:


  • stolniceanulucian
    replied
    Originally posted by ladislau View Post
    Asa cum spuneam in celalalt thread , am anulat comanda ptr Logan Prestige dCI si am refacut-o ptr Sandero Stepway Prestige 0.9 tCE.
    Culoarea este aceiasi Noir Nacre , si in afara de camera marsarierre si cotiera ,are toate optiunile pe care pe Logan nu le aveam sau trebuia sa le platesc ( navi,cruise control,vopsea metalizata )
    Pe Sandero Stepway le am pe toate in standard , la acelasi pret.Si am primit bonus si alarma !
    Am renuntat la diesel ptr ca nu fac mai mult de 10 - 12 mii pe an ,si de frica PDF-ului. De asemenea , nu ma vedeam in situatia incomoda de a rula in urban mai mult in treapta a doua...
    Iar drive-testul a fost cireasa de pe tort ; motorul asta trage incredibil de bine !
    Mentionez ca testul l-am facut pe un Clio ( Dacia nu avea nici o masina de 0.9 disponibila ) dar sper ca si pe Stepway sa fiu la fel de incintat de acest motor

    P.S. Data de livrare : abia undeva in luna iunie !
    Sa te bucuri de masina si sa o conduci sanataos

    Leave a comment:


  • ladislau
    replied
    Predat astazi la dealer certificatul de distrugere si radierea ; AMR aprox 4 saptamani !

    Leave a comment:


  • ladislau
    replied
    Multumesc frumos ; abia astept sa vina ....desi stiu ca mai am de asteptat cat China

    Leave a comment:


  • burtosu
    replied
    Este super ca si masina,are tatal meu la munca,motor dci,mi se pare f silentioasa comparativ cu sandero dci din 2011,full option.Sa ai parte de ea si sa te bucuri de ea.

    Leave a comment:


  • ladislau
    replied
    Euro-Motor Brasov

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google