Propuneri Concursuri

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • skandal
    replied
    listeaza te rog 1 pick-up care este interesat sa participe

    Leave a comment:


  • geo_ultras
    replied
    o idee: la categoria "best MCV" sa poate participa si cei cu pick-up-uri

    Leave a comment:


  • alessandro
    replied
    era doar o idee menita sa aduca putina diversitate.

    campionatele sunt cea mai frumoasa perioada a forumului de peste an...dar sunt aceleasi categorii de fiecare data si aceiasi participanti.

    P.S. nu comentez, nu reprosez, nu critic ( sa nu ma inteleaga cineva gresit )

    Leave a comment:


  • skandal
    replied
    ne complicam degeaba ... acest campionat premiaza TUNING-ul.

    @aline, se face si evacuare apucativa de filmulete :P

    Leave a comment:


  • alessandro
    replied
    Originally posted by skandal View Post
    pai si efortul participantului este ...? sa mentina masina cat mai stoc posibil ? ))
    care este meritul participantului ?
    exista masini stock pline de zgarieturi, bari cojite, murdare, vopsea matuita, in timp ce exista si masini stock la care nu poti sa te uiti cat de tare lucesc.

    exista masini care merg cu consumabile ASAM de 2 lei la propriu si exista si masini stock care merg cu consumabile premium si sunt mereu in perfecta stare.
    in cazul 2 intretinerea cu consumabile premium poate fi mai costisitoare decat Best Wheeles, Best Exhaust sau Exterior Level 1.
    pur si simplu se premiaza o masina impecabila din toate punctele de vedere.

    se poate stabili si o limita....modificari maxim admise.

    Leave a comment:


  • aleXpeed
    replied
    Pacat Aline, anul asta te faceam la evacuare...

    Leave a comment:


  • al!n
    replied
    Best Exhaust nu se mai face?

    Leave a comment:


  • Eu4yas
    replied
    Probabil ca va referiti la cum mi-am imbunatatit loganul fara modificari "majore".....


    Concluazia mea este ca ska a atins majoritatea ariei......Foarte bine pt el. Bv.

    Leave a comment:


  • PRESTIGE
    replied
    nu e vorba aici doar de stock,stock! De exemplu niste modificari micute cu care nu se poate intra la celelalte categorii! nu coade de rechin si aripi la stergatoare) Ceva simplu si de efect dar cat mai aproape de stock! Deci nu chiar cum iasa din fabrica

    Leave a comment:


  • skandal
    replied
    pai si efortul participantului este ...? sa mentina masina cat mai stoc posibil ? ))
    care este meritul participantului ?

    Leave a comment:


  • alessandro
    replied
    eu sustin ideea Best Simple Car sau Stock Car.

    nu pentru ca detin eu asa ceva ci pentru ca merita si cei care nu fac modificari sa apara poata participa

    si masinile stock sunt frumoase, exista cateva exemplare pe forum.

    Leave a comment:


  • skandal
    replied
    bagam si best wheels ...

    in concluzie ... ca si regulament :

    minim 150 posturi pentru cei care voteaza sau ban (probabil ca marim perioada de ban la o luna)
    sa ai masina la my ride (daca nu ai inca thread acolo, poti face unul)
    sa detii masina
    in momentul in care faci poze ai grija ca masina sa fie curata, este o lipsa de respect sa pui o masina murdara la un campionat.
    trofeele si diplomele sunt un avantaj si pot fi expuse
    maxim 12 poze si o prezentare cat mai ampla in text ca si descriere...
    fara spam pe forum ... poti atrage votanti in orice alte locuri dar nu pe forum (facebook, messenger, hi5, matrimoniale, etc )... singura modalitate in care poti atrage votanti este la my ride

    mai astept idei
    Last edited by skandal; 4 August 2012, 22:02.

    Leave a comment:


  • Andrei T
    replied
    Best Wheels nu se mai organizeaza pana la urma?

    Leave a comment:


  • Alex_MIU
    replied
    Eu zic ca ai impacat pe toata lumea.Astept sa dai drumul la inscrieri.

    Leave a comment:


  • skandal
    replied
    am ales aceasta varianta de a nu participa la mai multe categorii pentru a mai elimina din voturile pe popularitate ... si a permite concursului sa "premieze" mai multi participanti.
    Daca se baga unul popular sau bun de la inceput pe o categorie, deja ceilalti participanti incep sa cantareasca optiunile si sansele de castig...in acest caz poate alege o alta categorie unde are sanse mai mari de castig. Cred ca asa este cel mai fair-play fata de toti colegii de forum.

    best exterior - level 1, level 2 si level 3
    level 1 - tuning minim (ex: jante, suspensie, folie, etc)
    level 2 - tuning mediu (ex: jante, suspensie, kit exterior prefabricat gen pilot, modificari prefabricate, etc)
    level 3 - tuning custom (ex: elemente de caroserie custom, vopsea mai deosebita, modificari custom/unice , etc)

    best interior - doar o categorie (poate participa orice logan care are totusi ceva facut la interior)


    best sound


    best MCV

    Best custom - categorie speciala in care pot participa cei care se cred ceva mai tunati decat best level 3

    Cea mai tiganita masina - modificari fara cap la motor care au dus la un rezultat bun.


    lista este deschisa dar sper sa nu va indepartati prea mult de ce am scris pana acum...serios ca nu fac categoria BEST AIRPLANE !!
    Last edited by skandal; 4 August 2012, 01:04.

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google