Golan "BRABUS" Ilfovean : Castigator Best Logan Club Car 2011 si Level 3 2012

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Imi cer scuze dsign daca urmatorul comentariu va suna neadecvat.Intentia este sa vorbesc la general,dar ai fost nominalizat si sunt nevoit sa folosesc numele.
    "Kitch... Daca vrei sa faci ceva, discuta cu dsign, altfel e kitch." De unde pana unde treaba asta? Adica unii sau altii, in cazul de fata dsign,sunt singurii care se pricep sa tuneze o masina,altfel iese kitch sigur.
    "Nici-o masina care se respecta nu are patru proiectoare, chiar si de rally". Adica daca nu copie vreo masina"care se respecta" si este original omu e un fraier, un necunoscator,n-are rost sa se apuce de tuning.
    "Eventual mai puneai doua proiectoare pe o bara de portbagaj"Deci o berlina care se respecta trebuie neparat sa arate ca o masina de offroad.
    "lasa modestia, ti-am vazut masina si e printre cele mai reusite loganuri".Da, este printre cele mai reusite loganuri care au ca tema "logan cup",alaturi de cea a lui Golan si FOF,dar tu insinuezi acum ca orice tuning facut pe logan trebuie sa se indrepte spre masina de rally?
    MX-5 1.6 110cp 12.01.12(fab.2002)

    Comment


    • #47
      gxg...bine punctat dud, daca nu scriai tu o faceam io
      tot ce ai zis mi-a trecut ca un fulger prin minte la ce a scris yo.steph....
      dar sa lasam pareri doar de dragul parerii, si sa nu-i mai inundam degeaba thread-ul omului
      daca dsign, care il stim cu totii ce "rece" poate sa fie cu critica, a fost moderat, nu inteleg de ce steph la-a zis asa...
      hai cu pleoapele sa vedem cum ies
      Life is short...play more!
      http://www.loganclub.ro/forum/bolo-t4578.html?t=4578

      Comment


      • #48
        Nu inteleg de ce ziceti ca e kitch!

        Pentru ca omul a avut o alta idee de tuning decat altii, nu inseamna ca e kitch.

        Sunt multe masini care au mai mult de 2 proiectoare si dau chiar bine (tot am vazut ca omul e sofer de camion - Iveco Stralis areasa ceva). Pe langa asta, dupa cum spunea 'tunnerul' yo.steph, e mai frumos pe o bara pe cupola. Aiurea! Ce sa caute pe o BERLINA o bara cu proiectoare? Nu cred ca e SuV/Jeep.

        Dsign, lasa omul sa puna stickerele. Avand in vedere ca si tu ai facut o mica greseala la tuningul gen 'Logan Cup' - ai prelungit capota - eu nu am vazut asa ceva pe un logande rally pana acum - are dreptul sa greseasca si el. Cred ca s-a inspirat din mai multi de pe forum - CTxxAVP, TheJok3r, Dsign.

        Omul are ideea originala, deci merita respectata. Dupa ce vedem produsul final atunci putem sa comentam
        sigpic

        Comment


        • #49
          macs..am mai spus...eu stiu....amestec putin stilurile...cele racing cu clean...incerc sa fac ceva de bun gust...si chiar nu-mi plac zorzoanele....cu toate ca sunt sofer pe camion..nici prin el nu-mi pun....dar ..proiectoare,tromboane si statie...sunt ceva "must have" pt un camion..multam pentru urare.Bafta
          CataFOF..stiu..m-am gandit...am vazut..dar sincer nu prea ma atrage cum arata...in plus...trebuie eliminata lampa de la numar...iar politia abia asteapta ..oricum multumesc pentru idee...o am in vedere..pe viitor poate concepiile se mai schimba.Bafta
          design..era o asociere...ca sa arat ca si idee.."brabus"...stiu ca nu se compara cu un Brabus pur sange..cat despre stickere..o sa le pun...la cat am dat pe ele..nu o sa pierd...si oricum...le-am modificat putin...au cateva elemente schimbate si in plus...( asta tot ca sa ies din tipare )...multam de urare...P.S. eu sunt baiatul care ai vb cu el la VITANTIS...cel cu care te-ai alergat pe centura
          macs nu m-am inspirat dupa brabus..m-am jucat intr-o zi in pait + photoshop...si mi-a placut cum arata...sper sa fie frumos.."produsul finit"...bafta
          CataFOF daca vroiam sa arate ca un brabus...cumparam direct unul...dar daca atat imi permit....ma multumesc cu ce am si cu pasiunea ..numai bine
          macs bine punctat...poze??..am promis...cum incep finisajele...le arunc pe forum...sa ma loviti cu putere..in sensul bun sau rau...o sa fiu pregatit :sofer
          yo.steph...ai ascultat melodia bug mafia-40km/h?..."ai bani sa-ti cumperi un S dar nu ai bani sa o faci A TA "...oricum..multumesc pentru parere .
          tomu multumesc pentru opinie..ma bucur ca macar jumatate din proiect..iti place..bafta.
          GXG..multumesc pentru replica....esti mare om bafta.
          BOLO din partea mea...ai mult respect...esti un om care incearca sa vada efortul omului si sa-l ajute...multam omule pentru pareri si idei.
          iamagi..multumesc pentru parere...ideea e ..sa-mi placa mie...multora chiar le-a placut si sper ca o sa le placa..dar in final..conteaza sa-mi placa mie...mult respect si pentru tine....Bafta.
          Last edited by matheo66c; 18 November 2009, 20:06.
          sigpic
          "BRABUS" STYLE

          Comment


          • #50
            Off Topic: yo.steph, ai zis si tu ceva, doar ca sa iti mai faci un post, nu? Nu vreau sa se creada ca nu imi place masina lui dsign, dar nu e singurul care poate sa faca o masina cum e Loganul, una care sa ti-o amintesti toata viata. Mai uita-te pe forum si ai sa vezi nu numai Dsign a reusit sa faca un Logan superb, ci si CataFOF, Thejok3r, Spark88, ggd, Bolo, Cristi_XP etc. etc. au stiut sa isi aranjeze masina foarte frumos.
            Dsign, nu am nimic cu tine, nu te speria.

            On Topic:Arata foarte interesant cu proiectoare duble si capota prelungta asa. Bravo! Tine-o tot asa!

            Nu declansa flame-uri.
            Last edited by Cezar; 18 November 2009, 21:45.
            sigpic
            Sa inebuneasca nebunele cand vin cu DACIA

            Comment


            • #51
              da de brabus nu zice nimeni ? ca eu inca ma chinui sa ma ridic

              sigpic

              Comment


              • #52
                Acum, fiecare cu placerile lui in ceea ce priveste botezul masinii. Sunt unii care le numesc: " Maricica, Marighioala, Elenusca", si alte asemenea. Adevarat, ca poate se mula mai bine Gordini, sau vreun nume de tuner ce are legatura cu firma Renault, insa asta deja e alta poveste, si o dam in altele.
                Cat despre asemanarile cu diverse masini, este normal sa o facem. Insa ce nu e normal, este ca restul sa sara ca arsi:" domne, da si masina lui x e fain". Imaginati-va cum ar fi daca s-ar aduce in discutie toate masinile bine facute?
                Evident ca prima de ne iese pe gura, este cea mai apropiata de preferintele noastre: unii prefera stilul rally, altii "bling-bling" s.a.m.d
                Cert este ca trebuie sa gasim lucruri constructive de adaugat, si nu sa ne aruncam in ring pe tema : " Masina lu X e misto...Ba nu, a lui Y e maisto. Aiurea, sunteti niste cretini, a lui Z e cea mai tare"

                Incheind off-topicul pe tema asta, ii urez posesorului spor la lucru, si cat mai multe idei.

                Comment


                • #53
                  matheo66c, parca imi amintesc inceputurile mele pe acest forum!
                  Si eu, cand am aparut cu masina si spuneram ceea ce am de gand cu ea...........toata lumea a sarit pe mine ca asa si pe dincolo!
                  Ideea e in felul urmator (ti-o spune Stan patitul) :
                  -toata lumea isi spune opinia(unul mai la obiect, altul nu)
                  -toti au dreptate in felul lor
                  -multi dintre ei sunt ok
                  Dar, foarte important, tu sa iei in considerare doar ideile care te inspira si care crezi ca te vor ajuta!
                  Nu toata lumea iti spune doar sa fie contra!
                  Bafta la lucrari si sa vedem ce iese!

                  off: mah...cum ati sarit pe el ca tatarii!!!! Lasati omul sa se exprime cat de cat!
                  Hai, spor la critici, dar nu mai fiti asa rai din prima!!!!!
                  aham......Restul e LOGAN


                  http://www.youtube.com/watch?v=LFMrhczwez8

                  Comment


                  • #54
                    Originally posted by Logan 4 ever View Post
                    Off Topic: yo.steph, ai zis si tu ceva, doar ca sa iti mai faci un post, nu? Nu vreau sa se creada ca nu imi place masina lui dsign, dar nu e singurul care poate sa faca o masina cum e Loganul, una care sa ti-o amintesti toata viata. Mai uita-te pe forum si ai sa vezi nu numai Dsign a reusit sa faca un Logan superb, ci si CataFOF, Thejok3r, Spark88, ggd, Bolo, Cristi_XP etc. etc. au stiut sa isi aranjeze masina foarte frumos.
                    Dsign, nu am nimic cu tine, nu te speria.

                    On Topic:Arata foarte interesant cu proiectoare duble si capota prelungta asa. Bravo! Tine-o tot asa!

                    Nu declansa flame-uri.
                    multam omule pentru urare...si oricum..nu o sa pot multumi pe toata luea..important..e sa imi placa mie si sa ma mandresc cu munca mea

                    Originally posted by SoNyKeL View Post
                    da de brabus nu zice nimeni ? ca eu inca ma chinui sa ma ridic
                    stiu ca e de ras....si eu am zambit..cand Mihai de la ghettotuning.ro a botezat-o...multumesc lui..pentru ca e l a facut-o sa arate asa..respect

                    Originally posted by Cezar View Post
                    Acum, fiecare cu placerile lui in ceea ce priveste botezul masinii. Sunt unii care le numesc: " Maricica, Marighioala, Elenusca", si alte asemenea. Adevarat, ca poate se mula mai bine Gordini, sau vreun nume de tuner ce are legatura cu firma Renault, insa asta deja e alta poveste, si o dam in altele.
                    Cat despre asemanarile cu diverse masini, este normal sa o facem. Insa ce nu e normal, este ca restul sa sara ca arsi:" domne, da si masina lui x e fain". Imaginati-va cum ar fi daca s-ar aduce in discutie toate masinile bine facute?
                    Evident ca prima de ne iese pe gura, este cea mai apropiata de preferintele noastre: unii prefera stilul rally, altii "bling-bling" s.a.m.d
                    Cert este ca trebuie sa gasim lucruri constructive de adaugat, si nu sa ne aruncam in ring pe tema : " Masina lu X e misto...Ba nu, a lui Y e maisto. Aiurea, sunteti niste cretini, a lui Z e cea mai tare"

                    Incheind off-topicul pe tema asta, ii urez posesorului spor la lucru, si cat mai multe idei.
                    multumesc inca o data pentru urare ..respect Domnul Cezar

                    Originally posted by sibianul View Post
                    matheo66c, parca imi amintesc inceputurile mele pe acest forum!
                    Si eu, cand am aparut cu masina si spuneram ceea ce am de gand cu ea...........toata lumea a sarit pe mine ca asa si pe dincolo!
                    Ideea e in felul urmator (ti-o spune Stan patitul) :
                    -toata lumea isi spune opinia(unul mai la obiect, altul nu)
                    -toti au dreptate in felul lor
                    -multi dintre ei sunt ok
                    Dar, foarte important, tu sa iei in considerare doar ideile care te inspira si care crezi ca te vor ajuta!
                    Nu toata lumea iti spune doar sa fie contra!
                    Bafta la lucrari si sa vedem ce iese!

                    off: mah...cum ati sarit pe el ca tatarii!!!! Lasati omul sa se exprime cat de cat!
                    Hai, spor la critici, dar nu mai fiti asa rai din prima!!!!!
                    omule..tocmai asta vreau sa evidentiez...rezultatul final va fi cel de care ma voi declara multumit si mandru...restul....pareri pro si contra..stiu ca vor fi..."la greu"...multam pentru sfaturi bune sau rele tuturor care au postat si vor posta pe acest threat
                    Last edited by matheo66c; 18 November 2009, 23:29. Reason: Automerged Doublepost
                    sigpic
                    "BRABUS" STYLE

                    Comment


                    • #55
                      si cateva poze...am pus numarul jos si am terminat potbagajul clean si am facut semnalizarea rosie.
                      Attached Files
                      sigpic
                      "BRABUS" STYLE

                      Comment


                      • #56
                        dupa numarul masinii...cred ca va urma si suspensia nu?
                        si o idee...vezi ca exista cam la fel la dimensiune cu proiectorul de pe logan, niste proiectoare cu leduri ( day running light ), lumina de zi...ar merge in locul ramas gol de la proiectoarele vechi
                        ( vorba aia, si brabusul are asa ceva ) asta fiind gluma, cea de sus nu e gluma
                        Last edited by bolo; 18 November 2009, 23:46.
                        Life is short...play more!
                        http://www.loganclub.ro/forum/bolo-t4578.html?t=4578

                        Comment


                        • #57
                          salut Bolo...binenteles....era masina stock..si este in continuare ...si eu vroiam nr LOW ca vreau sa "dau cu ea" de pamant ..
                          sigpic
                          "BRABUS" STYLE

                          Comment


                          • #58
                            Foarte misto masinuta si am o presimtire ca o sa iasa ceva super la sfarsit..spor la treaba in continuare si fa-o asa cum iti place tie ca asta e cel mai important sa-ti placa tie si sa fi mandru de ea

                            Comment


                            • #59
                              multumesc pentru urare DYA...o sa va tin la curent...sper ca pana la sfarsitul anului sa termin cu barile (lungite)..si sa vin cu poze noi ..si sa ne vedem cu totii la intalniri...numai bine .

                              nu stiu cum sa vopsesc barile...fata si spate....sa le fac full albastru?..sa le fac pe fata cu grila neagru mat..si restu albastru?..sa o vopsesc exact cum era inainte?...
                              Last edited by matheo66c; 19 November 2009, 00:00. Reason: Automerged Doublepost
                              sigpic
                              "BRABUS" STYLE

                              Comment


                              • #60
                                Spate full albastru, iar fata lasi grila neagra(v-ul), restul albastru.
                                MX-5 1.6 110cp 12.01.12(fab.2002)

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google