Masina Mea

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Am achizitionat de la userul planetara (pe care-l recomand) un set de tapiserie ph2. ieri o jumatate de zi si azi inca o jumatate, mi-am rupt degetele si palmele sa o montez si in cele din urma am obtinut rezultatul final. Arata minunat. Am sa revin si cu niste poze.
    My ride

    Comment


    • #33
      ala din dreapta de ce are laterala din 2 bucati la spatar?
      sau e buzunar cumva?
      in rest frumoase.
      Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

      Comment


      • #34
        Acolo e un fel buzunar micut
        sigpic
        !

        Comment


        • #35
          e un buzunaras mic dar foarte util. e perfect pentru tinut telefonul la drum lung. doar pe scaunul din dreapta exista, cel din stanga nu il are.
          My ride

          Comment


          • #36
            F fain vin husele!
            Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

            Comment


            • #37
              si pretul e bun tinand cont ca sunt la jumatate din valoare unor huse de pe site-ul dacia.

              S-ar asorta mai bine cu niste panouri de usi de pe PH2. problema e ca nu se gasesc pe nicaieri. Daca este cineva care stie de unde as putea lua un set de panouri PH2 il rog sa-mi trimita un PM. Ma intereseaza panouri ca cele din poza.
              Attached Files
              My ride

              Comment


              • #38
                Bravo domnule.

                Modificarile de pana acum ti-au iesit foarte bine.

                Combinatia albastru + jante albe va fi foarte buna.

                Succes in continuare.
                Logan GPL 1.4

                Comment


                • #39
                  multumesc.
                  am gasit si jantele trebuie sa mai gasesc si 1200lei.
                  pana la jante mi-am comandat un eleron pentru luneta de la un coleg de pe forum...
                  My ride

                  Comment


                  • #40
                    frumoasa masina,imi place ca ai grija de ea,fetele le-ai luat noi sau de la cineva si cat te-or costat?bafta in continuare.

                    Comment


                    • #41
                      salut, arata f bine tapiteria, fetele de usi ai cautat si nu ai gasit nicaieri?e greu sa montezi tapiteria?
                      Logan laureat 1.2

                      Comment


                      • #42
                        Originally posted by cosmin83 View Post
                        fetele le-ai luat noi sau de la cineva si cat te-or costat?
                        pai am spus ca vreau sa-i pun. caut sa cumpar fete de portiera dar nu prea se gasesc.

                        @logan5: Tapiseria se schimba teoretic usor dar practic este greu. multa munca. tapiseria e prinsa cu foarte multe inele metalice pe care trebuie sa le desfaci cu patentul pentru a scoate tapiseria veche si apoi sa le prinzi la loc cand o pui pe cea noua.
                        este destul de dificil din cauza ca multe din acele inele sunt in interiorul buretelui ce formeaza scaunele. ca timp am muncit aproximativ o zi si inca ma dor degetele si palmele.
                        Last edited by Mr.Sebi; 17 May 2012, 22:53. Reason: Automerged Doublepost
                        My ride

                        Comment


                        • #43
                          Acum aproximativ 3 saptamani in urma mi-am schimbat discurile de frana, placutele si sabotii.
                          Am montat discuri si placute Ferodo.
                          Daca tot am umblat pe acolo m-am gandit sa fac si o cosmetizare si vopsire a etrierilor. Am vopsit si discurile pentru a evita ruginirea lor pe zonele unde nu calca placutele. Dupa aproximativ 100 km discurile inca sunt vopsite, mai putin zona pe care calca placutele si buza exterioara a discului.
                          Am pus si cateva poze cu capodopera

                          sper ca vara asta sa reusesc sa-mi iau si un set de jante. am pus si o poza cu modelul de jante pe care sper sa le iau.
                          Attached Files
                          My ride

                          Comment


                          • #44
                            pozele promise cu intirziere dar asta e
                            Attached Files

                            Comment


                            • #45
                              te rog sa-mi trimiti prelungirea de bord cand poti. frumoase fetele de portiera.pacat ca nu le-ai putut obtine.
                              sunt interesat de un set de panouri usi ph2. daca are cineva ofer pret bun.
                              My ride

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google