Masina Mea

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • inainte de concediu mi-am pus cauciucuri michelin energy saver second hand. am gasit la cineva cu uzura foarte mica fabricate 2008-2010 si cum nu am avut bani pentru noi le-am luat pe astea. am facut in concediu 1200km si am mers cu viteze de pana la 165km/h pe autostrada. nu am avut probleme sa bata etc. multumit de achizitie.

    maine ma duc la ITP. rog daca stie cineva sa-mi spuna ce sa fac in cazul foliilor de pe stopuri. o sa am probleme cu folia rosie de pe stopuri sau nu?! merci
    Attached Files
    My ride

    Comment


    • eu pe ale mele triplele sunt vopsite cu negru si am avut probleme
      am sunat un prieten care are logan si am luat triplele de la el
      vezi si tu cum te descurci

      Comment


      • am facut ITP-ul si m-au blocat pentru verificare. a venit un domn de la RAR si am refacut masuratorile. M-au intrebat daca am acte pentru folia de pe geamuri si mi-au spus ca totul e ok. Nu au spus nimic de folia de pe stopuri. in final mi-au dat drumul si au spus ca ne vedem peste 2 ani.
        My ride

        Comment


        • Am montat azi diuze sprituitoare (cu jet perdea) pentru parbriz de Dacia Lodgy. Am montat si un filtru mic de benzina pe furtunul care duce lichidul de spalare de la vas la diuze. A iesit ok. Multumiri colegului axscu pentru diuze.
          My ride

          Comment


          • Nu stiu cat bine face acel filtru...Cred ca solicita prea mult pompa...Eu as renunta la el
            MY CLA

            Comment


            • m-am gandit si eu ca e posibil sa solicite suplimentar pompa dar nu cred ca afecteaza prea mult tinand cont ca diuzele au orificii foarte mici banuiesc ca pierderea de sarcina data de filtrul respectiv este nesemnificativa
              My ride

              Comment


              • frumoase imbunatatirile aduse masinii. multi kilometrii fara probleme.

                Comment


                • Nu am mai postat de mult pe aici.
                  Deocamdata pun o singura poza cu ultima imbunatatire (sper) adusa masinii.
                  Dupa ce trece ploaia am sa vin cu mai multe poze si detalii.
                  Attached Files
                  My ride

                  Comment


                  • De curand mi-am montat pe masina o instalatie de GPL cu rezorvor toroidal in locul rotii de rezerva. Din acest motiv mi-am achizitionat de la colegul razvanamza (caruia ii multumesc si pe aceasta cale) o roata de rezerva pe 14, subtire, astfel am mai salvat ceva spatiu in portbagajul masinii.
                    Pentru ca nu-mi placea cum arata butonul instalatiei GPL lipit pe consola bordului, am descupat-o si l-am integrat in aceasta. Am mai pus o folie negru mat pe consola. Si daca tot m-am apucat de ajustari, am rezolvat si cu luftul care se formeaza intre usa torpedoului si bordul masinii.
                    Ca sa micsorez acea distanta, am desfacut cele 5 suruburi ce tin fata usii de la torpedou, am scos usa torpedoului pe care am incalzit-o deasupra unui ochi de la aragaz si am torsionat-o in pozitia in care doream. Dupa ce s-a racit, am montat-o la loc. Acum este aliniata cu bordul.
                    Attached Files
                    My ride

                    Comment


                    • alta solutie nu este decat sa o incalzesti ? si mie imi sta urat dar nu mi-a dat in cap nicio idee ..
                      " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

                      Comment


                      • Am incercat initial, sa desfac suruburile si sa le strang dupa ce am torsionat fata usii de la torpedou. A functionat doar cateva ore. Acum dupa ce am incalzit-o inca este aliniata dupa aproximativ 3 saptamani. Am in plan, sa-i mai adaug in interiorul gaurii in care intra carligul de prindere, un adaos din plastic, astfel incat acel carlig sa tina usa de la torpedou mai apropiata de bord. Am sa pun poze dupa ce fac modificarea.
                        My ride

                        Comment


                        • Am pe masina o alarma ART cu chei tip briceag.
                          Cheile mi s-au cam uzat si as vrea sa le schimb carcasele.
                          daca are cineva de vanzare doua carcase identice cu cele din poza, va rog sa ma contactati.
                          Merci.
                          Attached Files
                          My ride

                          Comment


                          • Am pus leduri la butoanele de la plafoniera conform tutorialului de la Cristi.
                            Am facut montajul cu leduri portocalii si rezistenta de 1k. Noroc ca am facut doar plafoniera fatza si nu am muncit si la cea de pe spate. Lumina este foarte slaba. Pot face ceva, sa montez alte rezistente pentru o lumina mai buna sau trebuie sa pun leduri albe?! Merci.
                            My ride

                            Comment


                            • Am rezolvat problema. Am montat ledurile cu rezistenta de 480 si rezultatul este unul satisfacator. Dupa lasarea serii am sa revin si cu cateva poze. Multumiri lui Cristi pentru site-ul tutorialelogan. ;)
                              My ride

                              Comment


                              • Si rezultatul final!
                                Attached Files
                                My ride

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google