- = M V P = - (Castigator Campionat Cel Mai Tare Exterior Level 1 Editia 2011 )

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Da ce stop pe frana avem , da ce oglinzi :> . Bun bun , imi place ))

    Comment


    • Tare MASINA!
      9! 9! 9!
      sigpic

      Comment


      • te mariti ??

        Comment


        • MVP stiu ca ai facut operatia asta acum ceva timp dar m-ar interesa si pe mine mai multe detalii referitoare la operatiunea cu chederele de 5 mm de termopan puse pe fetele usilor . Le-ai pus pe santul respectiv unde era masticul ala ca eu am dat fetele jos inlocuind masticul cu ceva silicon dar nu este nicio treaba nu se lipeste sa ramana cat de cat etans. Daca poti sa.mi dai mai multe informatii referitoare la acea operatie gen de unde ai achizitionat , sunt autoadezive,sunt din cauciuc sau burete si modul de aplicare tu\i-as fi recunoscator. Mersi.

          Comment


          • Originally posted by B-64-MVP View Post
            Pai de vopsit nu ma apuc pana nu termin cu tehnicul (ambreiaj,ulei cutie, ulei servo, spoiler spate+difuzor aer ph1 si alte nimicuri) ! ! ! Cat despre culoare sigur va fii un VERDE, ori cel de fabrica cu putina perla CAMELEON COD TE51F, ori verdele de la masina din promo-ul de la GSP TV (porsche-anul'), un verde foarte inchis, lucios si placut ochiului ! ! ! Respect ! ! !
            sa nu te puna urecheatul sa pui perla in culoarea de baza ca o sa fie vai si amar daca vei avea nevoie vreodata sa refaci vopseaua pe vreun element. La Brasov eram pregatit cu placute de vopsea, (vreo 10 variante standard), ceva deosebit. pe mine (dupa criteriile tale) m-au zapacit 3 coduri: F05 Mitsubishi (perle verzi, albe, violet, albastre), HGZ Jaguar (in plus are si perle rosii), 377A Alfa Romeo. Ar mai fi si Moss Green (PJN) de la Chrysler (foarte inchis verdele, zici ca e gri) si Nissan DV8 (un verde mai deschis dar naucitor in soare). Piesa de rezistenta este HAF de la Land Rover (inchis si cu perla mare gri si auriu).
            daca ar fi dupa mine (eu am o slabiciune pentru Chrysler North America in materie de nuante deosebite) as alege PJN. fara sa clipesc. poate pana o bagi la vopsit ne vedem si iti alegi

            Comment


            • chroma pune si u poze cu monstrele de vopsea

              Comment


              • nu "vede" camera ce vede ochiul, altfel puneam.

                Comment


                • si asa under construction e superba!abia astept s o vad si vopsita!spor la treaba!
                  AdY_JmL_2015

                  Comment


                  • Merci Chroma, icstrem si restul ! ! !
                    @RsA - Da am facut operatia asta acum ceva timp si merita, dar stiu tot ce iti trebuie : Ai nevoie pentru fetele usilor fata : cam 3-4 metri de cheder din burete de 3mm sau 5mm (nu mai stiu exact de cat am eu, daca cauti mai in urma sigur gasesti, sau vezi la Ivan cu 16v ca el a facut primul operatiunea asta) cu autoadeziv pe spate, degresant (alcool tehnic) si silicon sanitar. Dai fetele de usi jos, cureti bine masticul si degresezi bine ! ! ! Iei un pistol cu silicon si dai un strat de silicon in canalul unde era masticul, apoi cu atentie pui chederul peste silicon, presezi putin sa faca contact cu siliconul, il mai asezi unde trebuie si lasi minim 10 ore sa se usuce bine ! ! ! Respect ! ! !
                    Last edited by B-64-MVP; 17 April 2013, 19:43.
                    sigpic
                    The MVP

                    Comment


                    • am si eu nevoie sa ma trimiteti la cineva care stie si se pricepe la evacuari/esapamente ! ! ! Trebuie sa refac prinderile pe sasiu ca au ruginit rau si sa inlocuiesc o bucata de vreo 30 cm ca e indoita si ruginita ! ! ! astept ceva sugesti, adrese si nr de telefon ! ! ! Respect ! ! !
                      sigpic
                      The MVP

                      Comment


                      • Stelco...Stelcoo....Stelcoo.... http://www.tobe-esapament.ro/ro/service.php

                        Comment


                        • Topgear ! http://www.topgear.co.uk/topgear-romania-longlife
                          http://www.loganclub.ro/forum/megane...-t37497p8.html

                          Comment


                          • Top Gear sunt ridicol de scumpi......

                            Comment


                            • Mvp, am eu un prieten, sta pe la luica cu giurgiului. Vorbesc cu el sa vad daca are timp si daca are iti dau numarul.

                              Comment


                              • merci pentru sfaturi, se pare ca o sa merg la stelco pana la urma, au cele mai bune recomandari pana acum.
                                sigpic
                                The MVP

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google