- = M V P = - (Castigator Campionat Cel Mai Tare Exterior Level 1 Editia 2011 )

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • skd_ozenel
    replied
    nu imi place motul, se aude motorul foarte galagios... toaca tachetii de zici ca am o masina de cusut la fiecare dintre ei.

    Leave a comment:


  • B-64-MVP
    replied
    La Motul chiar nu m-am uitat, am ramas placut surprins de Castrol dupa ce am pus la dieselul din dotare si toarce bine, nu se incinge, nu mananca. Astept pareri despre Motul, poate la urmatorul schimb bag si eu !!!

    HTC <<==>> TapaTalk

    Leave a comment:


  • PRESTIGE
    replied
    Eu m-am gandit sa merg pe Motul de anul acesta, am auzit doar lucruri bune despre el...

    Leave a comment:


  • B-64-MVP
    replied
    Pai sa zicem asa:
    -ulei motor Castrol Magnatec 5w40 full sintetic
    -Antigel Glicerol Type D Origine
    -Lichid frana ATE Supre Blue Racing Dot4, punct fierbere umed :198℃, punct fierbere uscat :280℃
    -Furtune frana Origine Hutchinson (70 ron setul) de la mesterul Evali Daniel.

    HTC <<==>> TapaTalk
    Attached Files

    Leave a comment:


  • PRESTIGE
    replied
    Pe ce ulei o sa mergi, Victor?

    Leave a comment:


  • jelly
    replied
    Bun asa Victor. Cat au costat furtunasele de frana si de unde le-ai luat?

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

    Leave a comment:


  • B-64-MVP
    replied
    Alti se pregatesc de primavara cu jante si anvelope de sezon, eu daca tot nu le-am dat jos toata iarna slicurile [emoji12], ma pregatesc cu hidratare intensa : ulei motor, lichid de frana, antigel, furtune de frana noi, era vremea sa le schimb dupa 9 ani de presiune !!!

    HTC <<==>> TapaTalk

    Leave a comment:


  • B-64-MVP
    replied
    Am achizitionat o cotiera OM, ArmSter si este pe culoarea gri, si cam jerpelita. As vrea sa o retapitez, cu stofa auto neagra si cusaturi albe + stalpi de la parbriz. Recomandati pe cineva, aveti vreo cunostinta?

    HTC <<==>> TapaTalk

    Leave a comment:


  • TVM
    replied
    Sa ai spor in noul an!

    Leave a comment:


  • B-64-MVP
    replied
    In 2015 MVP-ul a intrat la "hibernare" de cand a dat zapada ! ! ! S-a mai lucrat cate ceva pe la el, dar nu la scara mare. Daca tot sunt ok cu partea estetica pe 2015 as vrea sa mai lucrez la setari:
    -Frane : lichid ATE Blue Racing dot4 + placute ATE + furtune frana fata
    -Aprindere : Buji Iridium, si un set de fise Magnecor
    -Antifonare : pe toate suprafetele interioare care au ramas neatinse; o mocheta de ph2 (e mai groasa, mai pufoasa, a mea de ph1 din fabrica zici ca a naparlit, s-a tocit) daca gasesc in stare ok
    -Ulei motor + cutie : as vrea sa trec la motor pe Castrol, ori la Elf 5w40 full sintetic, iar la cutie se stie ELF 75w80(Alessandro, Lau si GIT-ul stiu de ce )
    -Body : prelungire pentru bara fata (Astra G sau ceva care sa vina frumos, la linie cu toata caroseria si pragurile) + montat eleronul de luneta

    Leave a comment:


  • B-64-MVP
    replied
    De mult, am card la Luk !!!

    HTC <<==>> TapaTalk

    Leave a comment:


  • vyalli
    replied
    ai tradat omv-ul )))))))))

    Leave a comment:


  • B-64-MVP
    replied
    Merci Alex pentru apreciere, nu prea am mai avut timp de ea in aceasta perioada, oricum va "hiberna" cand va veni zapada. Trebuie neaparat sa-i montez eleronul de luneta pentru ca zici ca nu e finalizata !!!!

    HTC <<==>> TapaTalk

    Leave a comment:


  • Alex Matei
    replied
    Ingrijita si frumoasa ca de obicei,bafta cu ea pe viitor !

    Leave a comment:


  • B-64-MVP
    replied
    So fresh, So clean !!!!!

    HTC <<==>> TapaTalk
    Attached Files

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google