- = M V P = - (Castigator Campionat Cel Mai Tare Exterior Level 1 Editia 2011 )

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @andrei - o sa-l intreb daca se ocupa si cu lucrari din astea
    @Vyalli - poze din timpul lucrari nu am facut, si nici macar cu crapatura, dar voi pune ceva cu lucrarea finalizata
    @alexutzu & ice-man - sta in 13.5v la relantii, doar cu pozitiile aprinse, fara nici un consumator, daca o turez ramane la fel, eu zic ca nu e normal...
    sigpic
    The MVP

    Comment


    • in mod normal cand o turezi ar trebui sa creasca...eu am avut probleme cam acu 2 ani nu incarca deloc...facuse condens sau nu stiu ce naiba a avut...dar dupa ce a trecut iarna si-a revenit..si acu nu mai are nici o problema
      low....&.....slow

      Comment


      • Unde ai masurat tensiunea?
        Daca ai masurat-o tu, mai masoar-o odata si cu alt aparat de masura si vezi tot asa iti arata, mai sunt aparate care nu functioneaza chiar cum trebuie.(iti spun din proprie experienta).
        sigpic

        Comment


        • PROBLEMA :
          Azi dupa ce am oprit motorul si am scos cheia din contact, uimire, aeroterma fiind pe treapta 2 a continuat sa functioneze. Ea trebuie sa fie pe contact nu? Ce poate sa fie? Voi da panoul de sigurante jos si o sa verific in spate. Voi verifica si restul consumatorilor, sa nu fie si ei pe alimentare directa. Probabil de cand am schimbat butonul cu revenire de la alarma sa faca vreo atingere cu panoul de sigurante. Pot sa schimb din UCH timpul te oprire automata pentru tot panoul de sigurante? Astept pareri si eventuale sugestii.

          De masurat tensiunea de incarcare a alternatorului am masurat-o la bornele masinii, la baterie, asa voi face, voi repeta masuratoarea cu alt aparat.

          M-am intors de la masina, am verificat si am pe direct urmatoarele : VENTILATIA
          BRICHETA (si la bricheta sunt legate si scaunele si voltmetru).
          Am dat jos tabloul de sigurante si nu pare sa fie nici o problema acolo, nu tu scurt, nu tu contact imperfect, nimic dubios.

          P.S. : multumesc EVALI DANIEL pentru DUZE Tip PERDEA LODGY ! ! !
          Last edited by B-64-MVP; 29 October 2012, 19:57. Reason: Automerged Doublepost
          sigpic
          The MVP

          Comment


          • ai legat cumva player-ul masinii pe direct, sa nu mai decupleze cand iei si pui contactul?
            vezi sa nu fie de la legaturile care le-ai facut la lampile de pe usi, daca ai posibilitate dezactiveaza-le si vezi daca tot asa iti face.
            sigpic

            Comment


            • aceeasi problema o am si eu la a mea, dupa ce i-am schimbat ledurile de la consola . Merge aeroterma fara sa pun contactul

              Eu am player'ul pus pe direct ... dar acelasi player l-am avut montat tot pe direct pe masina a lu tata si nu facea asa !
              Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

              Comment


              • Ice-man esti un mare meserias ! ! ! Eu mi-am vandut vechi-ul player, si acum o saptamana am montat un Sony de imprumut, pana vine scula noua, este pe direct mp3-ul, se pare sa asta este rezolvarea, cand verific va anunt !!! Lampile inca nu le-am legat, am uitat sa mentionez. Respect !!!
                sigpic
                The MVP

                Comment


                • ma bucur ca te-am putut ajuta, bafta in continuare.
                  sigpic

                  Comment


                  • Paranoia mea din cap s-a rezolvat ! ! ! Am facut cum mi-ati recomandat ( Ice-man ), merge ca inainte, toate sunt din nou pe contact ! ! ! Alternatorul baga forta 14.4 volti, am masurat cu alt aparat si este ok ! ! ! Zuperrrrrrrr !!!!!
                    sigpic
                    The MVP

                    Comment


                    • bai manule esti de belea

                      Comment


                      • MVP, de unde ai alimentat becurile din masca de pe usa fata? Si l-ai trecut prin burduful pe unde trec si mufele pt geam sau cum?

                        Comment


                        • Vlad cablul de la lampile din fetele de usi este izolat bine, prins in interiorul usii in clipsurile pe unde vin si firele de la geamurile electrice si boxe, apoi trecut prin acel burduf ca sa ajunga in habitaclu ! ! ! De alimentat iti recomand sa le legi asa :
                          "+" de la UCH de la pinul B3 sau B5 (+ temporizat pentru iluminare).
                          "-" de la firul colorat de la fiecare buton din stalpul masini , cel pentru martorul de usa deschisa. Tragi doua fire, unul pe stanga si altul pe dreapta ca sa se aprinda doar lampa de pe usa care ai deschis-o.
                          sigpic
                          The MVP

                          Comment


                          • MVP, apelez iarasi la tine.
                            Din interior, pe unde exact trece acele fire ca vreau sa-mi pun si eu iluminare si nu gasesc gaura burdufului in interior:P.
                            O poza de-ai avea... Mersi!:P

                            Comment


                            • Fi atent Vlad : Dupa ce ai trecut firul de alimentare din usa, prin burduf, ajunge in habitaclu, dar nu iese direct acolo, trebuie sa scoti braduleti care tin mocheta fixata pe stalpii din fata, dai mocheta la o parte, si o sa vezi o gaura in care este astupata cu un burete gri inchis. Impingi de fir, care ar trebui sa iasa pe interiorul stalpului, undeva mai sus de acea gaura, bagi mana si sigur dai de el. Mai greu va fii pe partea soferului, ca e UCH-ul si e mai intortocheat ! ! ! Spor la treaba ! ! !
                              On topic : Azi am comandat alt player, sper ca maine sa ajunga, raman tot la Pioneer ! ! ! Am alimentat si lampile de pe usii la si se vad demential ! ! !
                              sigpic
                              The MVP

                              Comment


                              • Pioneer DEH-1500UB ! ! !

                                A sosit si player-ul , un Pioneer DEH-1500ub, arata bine, se aude bine, perfect pentru ce imi doream eu la setarile audio . A fost 360 ron, de la BeLuod destul de bine la pret zic eu ! ! !
                                Attached Files
                                sigpic
                                The MVP

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google