My 83 BLACK

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 3-3 avem egalitate mai astept pareri

    P.S. brandy ti-am vazut masina astazi la RIN in spate mi-a sarit in ochi stickerul cu ''loud pipes save lives ''
    sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

    Comment


    • TA-TECNIX....cu ce-a mai mare incredere...
      sigpiccu cat cunosc mai multi oameni... cu atat iubesc mai mult cainii

      Comment


      • in loc de GPL intruu aici si ce vad, iar ai luat acadele ...

        Vali cand te duci la peste si intrii pe camp dupa ploaie o sa stea masina burta pe noroi .
        Mai pot sa vin si cu alte exemple...

        Comment


        • Deci si tu ii recomanzi eibach ? pentru ca alea nu coboara la fel de mult ca niste HR
          sigpic

          Comment


          • Acum daca ti-ai luat B8 tragei un set de H&R sa fie treaba completa
            Nu-i bai...

            Comment


            • Originally posted by nairod View Post
              TA-TECNIX....cu ce-a mai mare incredere...
              nu prea am incredere in aceste arcuri...stiu doar reglabila de la TA_TECNIX si stiu ca coboara fffff mult

              Originally posted by Drogas View Post
              in loc de GPL intruu aici si ce vad, iar ai luat acadele ...

              Vali cand te duci la peste si intrii pe camp dupa ploaie o sa stea masina burta pe noroi .
              Mai pot sa vin si cu alte exemple...
              salut vecine ))))))

              o sa vina si gazul mai intai sa termin eu masina cu ce mi-am propus si ultimul o sa fie gazu. nu e panica doar stii ca am avut gaz 3 ani pe oltcit si a fost bun dar nah acum investitia e mai mare

              pai eu nu ma duc la pescuit si daca as vrea sa am duc la pescuit mai am un logan pt offroad a lu taicamiu asa ca nu e panica

              mai baga niste exemple ca masina doar cu arcurile vogtland a mers perfect pe orice drum, bine cu atentie

              Originally posted by FlorianYFL View Post
              Acum daca ti-ai luat B8 tragei un set de H&R sa fie treaba completa
              deci avem 4-3 pentru H&R

              Sincer din ce am citit si studiat pe net aceste amortizoare merg cu eibach care coboara 3.5 cm iar H&R 4.5 cm.

              Cred ca mai intai o sa pun amortizoarele cu vogtland sa vad cum sta treaba si o sa le iau pe toate la rand eibach si h&r

              Mai studiem putin
              sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

              Comment


              • Dar nu merge sa tai din arcurile pe care le ai ?
                sigpic

                Comment


                • pai daca le tai o sa coboare prea mult si sincer nu prea imi place sa le tiganesc
                  sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

                  Comment


                  • Foarte frumoasa negresa ta... Mi-am dorit foarte mult sa-mi iau PH2 negru dar nu am avut norocul sa fie in paletar la momentul comenzii...
                    Eu am arcuri Eibach(poti vedea diferenta pe My ride-ul meu) si masina a coborat 4.5cm cu amortizoare stoc si nu 3.5cm cu scrie pe pachet.
                    Sper sa te hotarasti in favoarea Eibach-urilor... ca sa ma hotarasc si eu pt amortizoare B8!
                    Deci iar e egalitate...
                    :P::U::S::H: :T::H::E: :L::I::M::I::T::S: :excl:

                    Comment


                    • @cobra

                      pai nici eu nu stiam ca au negru in aprilei 2009 si cu o seara inainte nu eram decis ce culoare sa aleg si am vazut din greseala negru la ei. Nici ei in showroom nu stiau ca comercializeaza negru si au incercat sa ma faca sa imi aleg alta culoare( ex: se intretine greu, dureaza o luna jumatate 2 aproape livrarea etc) si le-am spus ca nu ma intereseaza ca astept. Am facut actele, avans pe 9 aprilie parca iar pe 15 aprile m-am sunat ca pleaca masina de la pitesti ))))))))))) iar pe 17 am ridicat-o. Ce pot sa spun ca atunci cand am ridicat masina pana si directorul a venit sa o vada ca nu stiau nici ei cum e negru )))))))))))))

                      Asa e scorul este 4-4 dar astazi masinuta pentru ca a facut 50.000 de km ii pun amortizoarele ca m-am plictisit sa le plimb in porbagaj si sa ma dau cat pot pana vine zapada

                      Ciudat ca au coborat 4,5 ca ce am cititp pe forum coboara 3.5 si cica dupa o perioada se inmoaie arcurile ??????

                      Oricum o sa incerc toate combinatiile eibach s H&R ca sa ma convinb

                      P.S. ca sa pun arcurile astea trebuie sa schimb si talonul la cauciucuri la 45 sau 40 deci alti banuti care momentan nu sunt in cont
                      sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

                      Comment


                      • Ce sa faca si ei... trebuie sa faca si ei un target lunar...
                        Oricum e mai bine sa-ti propuna alta culoare decat sa-ti propuna alta masina. Mie incercau sa-mi bage pe gat un PH1 Kiss 1.5dci cand eu i-am spus ca nu ma intereseaza nimic sub 16V...
                        Cat au fost amortizoarele?
                        :P::U::S::H: :T::H::E: :L::I::M::I::T::S: :excl:

                        Comment


                        • sunt putini in masura sa comenteze ce arcuri sunt potrivite
                          ca cineva care in decurs de 6 ani le-a avut pe toate 3 si voghland ai deja, iti recomand h&r ... eibach sunt entry level, mie nu mi-au placut deloc
                          sigpicMy ride

                          Comment


                          • @cobra

                            650 m-au dus amortizoarele de la mariuscent slobozia

                            am vazut la tine pe my ride ca ti-ai revopsit masina dupa 3 ani mai bine o faceai neagra daca tot culoarea asta o vroiai

                            @deluxe
                            eu stiam ca vogtland erau de entry level si le-am ales ca coborau putin si nu imi atingeau la configuratia care o am pe masina( 17 50 205). oricum am vazut o poza cu un logan cu 17 50 205 cu arcuri H&R si nu atingeau. Oricum pt urmatorul upgrade de arcuri neaparat imi trebuie cauciucuri cu talon 45 sau chiar 40

                            De unde ti-ai luat bara aia pe fata de la motor?
                            sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

                            Comment


                            • DeLuXe are dreptate, daca vrei o masina teapana pe viraje si nu doar sa sada mai jos H&R sunt arcurile tale

                              Comment


                              • deci 6-4 pentru H&R dar votul continua
                                sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google