My 83 BLACK

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bun pretul. Sunt noi?
    Am avut intentia sa o fac neagra dar am renuntat pentru ca trebuia chelita si nu am avut incredere ca toate piesele vor fi puse la loc cum trebuie.
    Am revopsit-o fortat de imprejurari si mai ales de idiotii din vecini ca altfel n-o vopseam... Dar poate o s-o schimb cu un Logan 2 negru.
    :P::U::S::H: :T::H::E: :L::I::M::I::T::S: :excl:

    Comment


    • nope amortizoarele sunt sh folosite vro 4000 km asa. noi nu gasesti sub 1200 de ron dar daca am prins ocazia asta am profitat

      pai si ce motor iti pui 1.2 TCE 115????

      eu masina o sa o tin pana ii cad tablele
      sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

      Comment


      • Nici vorba... raman fidel lui 1.6 16V desi sper ca intr-o zi vor scoate si 1.6 16V Tce.
        Am oaresce dubii legate de fiabilitatea motoarelor mici si turbate cu cai multi gen(1.0 Ecoboost sau 1.2 Tce).
        :P::U::S::H: :T::H::E: :L::I::M::I::T::S: :excl:

        Comment


        • mie imi pare rau ca nu mi-am luat 1.6 16V dar am zis ca oricum motorul de 1.4 e bunicel( am avut si pe supernova si a fost bestial) si de diferenta am plecat in vacanta

          cu motoarele astea turbate om trai si o sa vedem cum se comporta

          oricum tu ai varianta de top
          sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

          Comment


          • salutare...

            Dupa cum spuneam vineri mi-am montat amortizoarele blisten cu arcurile din dotare(vogtland) si pot sa spun ca e o diferenta semnificativa fata de cele stock. Nu se mai lasa asa de rau pe curbe, sta bine, scutura dar nu deranjant singura chestie e la limitatoarele de viteza cand cobori cu spatele zici ca ai cazut din pod

            Per asamblu imi place si deabia astept sa fac upgrade la arcuri. Amortizoarele au fost montate la razvan (coco nu era) si recomand pe baieti pt orice treaba sa apelati cu incredere la ei.

            P.S. sa updatam putin topul la amortizoare cu pareri de la diferite persoane si 2 poze

            8-5 pentru H&R
            Attached Files
            sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

            Comment


            • Peste tot se plange lumea de fiabilitate la logan... vezi domne ca nu tin piesele stock cat tin la un SH adus din DE . Iata ca au dreptate, din ce se vede aici la tine :
              -amortizoare si arcuri schimbate pana in 50 de mii de km
              -toba finala schimbata
              -nici macar jantele ei originale nu au tinut 50 de mii de km

              Nashpa...

              Comment


              • da, corect..cine se uita pe forumu asta zice ca nu tin deloc...eu le-am schimbat de la 38000
                sigpic

                Comment


                • Originally posted by Drogas View Post
                  Peste tot se plange lumea de fiabilitate la logan... vezi domne ca nu tin piesele stock cat tin la un SH adus din DE . Iata ca au dreptate, din ce se vede aici la tine :
                  -amortizoare si arcuri schimbate pana in 50 de mii de km
                  -toba finala schimbata
                  -nici macar jantele ei originale nu au tinut 50 de mii de km

                  Nashpa...
                  hahahahahahha asta e buna vecine)))) stai linistit ca piesele nu s-au schimbat ca au picat s-au schimbat ca asa mi0a placut si majoritatea pieselor le am acasa ca backup:
                  -arcuri schimbate pe la 26.000 impecabile
                  -amortizoare schimbate la 50.000 arata bine nu scurse indoite nebuneli (arcuri si amortizoare ca backup pt loganu lu taicamiu )))
                  -pai cum toba sa nu urle))))) oricum e in plan toata evacuarea sa fie schimbata ca e naspa
                  -jantele sunt echipate cu cauciucurile de iarna

                  P.S. ai uitat de ciurucurile alea de anvelope barum care le-am dat jos la 30.000 au stat 1 an si dupa le-am pus pe masina lu taicamiu si acum au vro 60.000 si mai merg dar i le schimb eu lu batranu ca e instare sa mearga 100.000
                  sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

                  Comment


                  • Originally posted by vyalli View Post
                    P.S. ai uitat de ciurucurile alea de anvelope barum care le-am dat jos la 30.000 au stat 1 an si dupa le-am pus pe masina lu taicamiu si acum au vro 60.000 si mai merg dar i le schimb eu lu batranu ca e instare sa mearga 100.000
                    E de-al meu.
                    Si eu am de gand sa le schimb cand nu o sa mai stea umflate... sau au atins limita de uzura.

                    PS 1) Cu piesele pe care le schimbi de pe a ta , ii mai faci o masina tatalui tau.
                    2) Ar trebui sa iti deschizi centru e dezmembrari daca ramai cu multe piese...

                    Glumesc, arata foarte bine masina, daca bugetul permite nu ar strica sa ajungi si pe la motor... eventual un 1.6 16 valve macar daca nu altceva.
                    Last edited by Drogas; 26 October 2012, 15:07.

                    Comment


                    • la motor e mai greu ca bagi multi bani in el si nu scoti prea mult....vrei ceva mai puternic alt motor dar nah finantele fug de mine

                      Urmeaza la masina sa schimb in viitor:
                      -arcuri sa o mai cobor putin
                      -alte anvelope 17 45 205
                      -evacuare completa sport cu 2 tobe
                      Dupa aceea mai vedem

                      P.S. pastrez piesele ca nu stie niciodata de ce ai nevoie
                      sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

                      Comment


                      • Frumoasa! Zic sa te multumesti cu atat la motor, si in modificari nici prea costisitoare ca nu prea ti le scoti cand vinzi masina:P.

                        Comment


                        • Bravo, felicitari, ai facut treaba buna cu amortizoarele !!! Si cu piesele asa sa faci, nu le vinde pe nimic si pe urma sa ai nevoie de ele si sa cauti de nebun. Respect !!!
                          sigpic
                          The MVP

                          Comment


                          • Originally posted by VlaD2803 View Post
                            Frumoasa! Zic sa te multumesti cu atat la motor, si in modificari nici prea costisitoare ca nu prea ti le scoti cand vinzi masina:P.
                            pai nu banii care ii scoti sunt problema, daca iti place ceva mergi pana la capat nu te gandesti sa mai scoti banii dupa

                            Originally posted by B-64-MVP View Post
                            Bravo, felicitari, ai facut treaba buna cu amortizoarele !!! Si cu piesele asa sa faci, nu le vinde pe nimic si pe urma sa ai nevoie de ele si sa cauti de nebun. Respect !!!
                            adevarul ca sunt blana amortizoarele. chiar si cu arcurile mele se simte diferenta si chiar daca scutura imi place la nebunie
                            sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

                            Comment


                            • H&R clar la speedbumps spatele pica asa din pod pentru ca este prea usor, pe fata mai ai motorul se mai lasa.
                              sigpic

                              Comment


                              • Tocmai ca se lasa cand e incarcat. Cand e masina goala sta bine.

                                Cu masina plina sta mai bine la gropi pana la un punct. Cu masina goala ricoseasa din ele ca o mingie de pingpong.
                                Din punctul meu de vedere masina este mai stabila cu hr si mai sigura cu suspensie stock.

                                Sent from my GT-B5330 using Forum Runner

                                P.S. la speed bumps pica fiindca s a asezat pe tampoanele de suprasarcina
                                Last edited by alessandro; 26 October 2012, 18:47.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google