My Ride - Logan 1,4 MPI Laureate Plus

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Azi a fost o zi interesanta. Dintr-o curiozitate m-am interesat daca masina mea intra in programul de ceruire. Am vorbit la dealer dimineata, am dat seria de sasiu si dupa vreo 2 ore ma cheama. Am lasat masina la ora 15.30 si seara la ora 18.30 am avut masina inpoi. Cu ceara de rigoare aplicata.
    Problema este ca nu mai intru si la faza 2, deoarece aripile au fost reparate / retusate in urma unor zgarieturi si nu mai imi dau si protectiile de aripi. . Pacat. O sa le iau eu pana la urma. Bine ca am scapat repede si de ceruire .
    GL-22-TOF

    Comment


    • #92
      De unde stiu ei ca masina ta a fost reparata (se vede )de ce nu beneficizi de protectile la aripi trebuia sa te dai cu gura la ei putin ca poate se rezolva.

      Comment


      • #93
        Se vede . Si la ei a fost reparata. Si lovita din nou si retusata de mine... Trebuie sa trimita poze la Dacia si dupa aceea vine acordul sau nu. Daca verificarea, programarea si operatiunea a fost facuta in aceeasi zi (si e destul de aglomerat la ei) iti dai seama de relatii .
        GL-22-TOF

        Comment


        • #94
          Bine ca ti-ai luat de-o grija...nu se simte miros in masina?
          sigpic

          Comment


          • #95
            Deocamdata nu se simte nici un miros.
            GL-22-TOF

            Comment


            • #96
              salut daniel!frumoase modificari si interesante ....am si eu o rugaminte daca poti sa ma ajuti ,ca vad ca te pricepi la electrice..!Mi-am cumparat cheie tip briceag si unitate(similara cu cea de la alarma) pentru a face contact cheia cu deschidere/inchidere ....daca poti sa montezi !Acum eu inchid si deschid masina din telecomanda alarmei !
              Last edited by dany_6900; 10 February 2009, 20:14.

              Comment


              • #97
                Iluminare ceasuri bord

                Revin cu ultima modificare de azi.
                Schimbat iluminarea ceasurilor - cifre albastre/rosu, ace albe. Display-ul l-am facut albastru. Schimbarea foliei pe negativ a fost facuta mai demult.
                In plus, am schimbat toate ledurile porocalii de prin bord cu rosu / albastru, dupa caz.
                Eu sunt multumit de rezultat, o sa vad la noapte mai bine ce a iesit.
                In curand scap si de lumina portocalie de la player, care va deveni albastra, posibil cu display alb. La butoane si climatizare deja este lumina alba, dar inca nu sunt hotarat sa o schimb cu albastru...

                Urmeaza inca 2 surprize (sper) in urmatoarele 2 zile. Modificari mici, de efect si comfort, la costuri mici. ;) Numai sa tina si vremea cu mine.
                Attached Files
                GL-22-TOF

                Comment


                • #98
                  ma intereseaza mai detaliat cum ai facut de ti-ai schimbat ledurile la ceasuri si display...

                  Comment


                  • #99
                    Uite si topicul dedicat acestei probleme. Recomand citirea completa
                    GL-22-TOF

                    Comment


                    • Frumos Danielliviu, cat de curand o sa ma ai de client pentru display negativ albastru si ceasuri. Cam cat dureaza sa mi le faci?
                      Zambeste, maine poate fi mai rau!

                      Comment


                      • Asa cum am promis, revin cu noutati:
                        1. Montarea luminilor rosii pe usa. Se aprind doar la deschiderea usii respective, impreuna cu lumina alba de sub usa.
                        2. Antifonat plafonul cu pasla (1 cm grosime) in 2 straturi. Din pacate am uitat sa fac si poze la toata operatiunea. A durat cam 1 ora, dar nu am dat de tot jos capitonajul. Am desfacut doar cele 5 dibluri de plastic si manerele si am lucrat asa. Impresii: inca nu am. Saptamana viitoare urmeaza antifonarea completa a podelei tot cu pasla si pe viitor si usile cu aluband.
                        Attached Files
                        GL-22-TOF

                        Comment


                        • Bravo Daniel,vad ca nu stai deloc,pe la intalnire nu m-ai vii?

                          Comment


                          • Ajung eu si pe la intalniri, speram ca duminica asta. intre timp....

                            Si o completare la izolarea masinii. Pe langa pasla de pe plafon am acoperit ieri si toata podeaua. Toata operatiunea a durat cam jumatate de zi, dar a meritat. Deja dupa primul drum nu se mai simt vibratiile din podea la turatii mai mari sau in frana de motor.
                            Si cateva poze exemplificatoare.

                            Urmeaza (dar nu stiu cand) si antifonarea portierelor si a peretelui dintre motor si habitaclu cu dynamat. Posibil si bordul, dar asta poate dupa vopsirea interiorului in gri inchis/negru. Fonduri sa fie ca idei..
                            Attached Files
                            GL-22-TOF

                            Comment


                            • Bravo domnule ! Felicitari pentru masinuta si pentru ca iti faci timp sa si modifici la ea
                              In alta ordine de idei, pe unde se monteaza filtrul contra prafului pt habitaclu? ...ca am vazut ca tu ti'ai pus asa ceva. Merci fain!
                              I don't ride low, I fly high...

                              Comment


                              • Uite aici toata discutia si tutorialul. Spor la treaba.
                                GL-22-TOF

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google