My Ride ! B - 29 - TmT

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Frumosa masina sa o stapanestii sanatos,si cati mai multii km fara probleme!
    Prea multii prostii pentru o tara asa mica

    Comment


    • #17
      Originally posted by Kalimera22 View Post
      Sall, spune-mi te rog, se simte ceva dupa remapare ?
      Multumesc!
      In principiu,cant te hotarasti pentru o remapare,nu trebuie sa ai in minte o mare crestere de putere,ci un mic zvac in plus. Masina se comporta mai bine,nu mai are lag la pedala de acceleratie,incepe sa sa traga mai bine de la 2600-2700rpm ( inainte abia dupa 3000rpm ),te ajuta in depasiri.
      Per total eu sunt multumit.
      My Ride ! B - 29 - TmT

      Comment


      • #18
        De ex la mine, cand sunt in treapta 1 , si o tin pe la 15km/h si i-au brusc piciorul de pe acceleratie "da in gat", ma gandeam daca dupa remapare mai face asa!!
        Tinc fest !!

        Comment


        • #19
          Kalimera,nu stiu exact ce sa zic,care este cauza.
          Dupa remapare,lafel face. Ma gandesc la pinionul de la treapta I,fiind prea mic,are legatura ceva. Nu stiu exact. Astept si eu noi informatii despre acest simptom,de la cei care se pricep.
          My Ride ! B - 29 - TmT

          Comment


          • #20
            Eu am un nissan si intalnesc acelasi simptom descris de voi, dar nu mi-am pus niciodata problema de ce

            Comment


            • #21
              Originally posted by Kalimera22 View Post
              De ex la mine, cand sunt in treapta 1 , si o tin pe la 15km/h si i-au brusc piciorul de pe acceleratie "da in gat", ma gandeam daca dupa remapare mai face asa!!
              Baga-i benzina si mergi ca masina n-are nimic.
              4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

              Comment


              • #22
                Am revenit cu poze mai clare,cum am promis.
                Astazi masinica a fost dusa la spalatorie,de ceva timp nu am mai vaut-o sa luceasca
                -In poza 2 este modulul cu 5 leduri superflux de la colegul Dragman,super multumit de acesta. ( se vede si in poza 6 )
                -Pozele 3 si 4 sunt luminile de la pedalier si pasager,nu foarte puternice,dar suficiente pentru mine (legate la temporizarea de la plafoniera).

                Cum m-a sfatuit colegul VlaD2803,astazi am dat jos cromul de la grila fata ( poza 7 ) , intradevar se vede mai bine asa,nu prea avea ce cauta acolo.
                Attached Files
                Last edited by Andrei.TMT; 25 November 2012, 01:57.
                My Ride ! B - 29 - TmT

                Comment


                • #23
                  Schimba si iluminatul al bord ca arata urat rau albastru cu portocaliu...uite aici un vt:
                  Attached Files
                  I changed her oil , she changed my life
                  sigpic

                  Comment


                  • #24
                    Urmeaza sa schimb si iluminatul bordului,dar ramane sa ma hotarasc ce combinatie de culori o sa aleg. Vin toate usor usor.. Ms pt vt,Teo
                    My Ride ! B - 29 - TmT

                    Comment


                    • #25
                      Daca vrei sa te ajut cu mai multe vt-uri lasa-mi un pm cu id tau
                      I changed her oil , she changed my life
                      sigpic

                      Comment


                      • #26
                        Colegul Teo21Din m-a ajutat sa ma hotarasc pentru urmatoarea modifcare,cu ajutorul unui vt
                        Las poza sa vorbeasca....
                        Attached Files
                        My Ride ! B - 29 - TmT

                        Comment


                        • #27
                          da, arata foarte misto combinatia cu alb si albastru
                          sigpic

                          Comment


                          • #28
                            uite ce face andrei iarna

                            paparazzi BAM BAM !
                            Attached Files
                            sigpic

                            Comment


                            • #29
                              sa stea masinica mea pe uscat macar
                              pune si tu osu la treaba si treci la lopata,nu sta cu aparatu in mana
                              Last edited by Andrei.TMT; 22 December 2012, 00:49.
                              My Ride ! B - 29 - TmT

                              Comment


                              • #30
                                Dupa lupte seculare care au durat aproape 2 ani,am descoperit de unde provenea troncanitul enervant din partea din spate a masinii. Amortizorul spate-dreapta era dus,asa ca le-am inlocuit pe amandoua cu altele noi, Bilstein B4 de la colegul evali_daniel caruia ii multumesc. Parca este alta viata fara acel zgomot ingrozitor.

                                Masina a mai primit si duze stropitori logan 2 tip perdea. Exceptionale.
                                Mai jos sunt cateva poze din timpul lucrarii.

                                P.S : unul dintre amortizoarele schimbate este bun. Are 70.000 km nu troncane nu este curs. Este cel cu care a venit masina echipata din fabrica. Pret 40 lei.
                                Attached Files
                                My Ride ! B - 29 - TmT

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google