My Ride ! B - 29 - TmT

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Multi km fara probleme.

    Comment


    • #32
      Sa o conduci fara evenimente ...nasoale
      http://www.loganclub.ro/forum/album.php?albumid=910

      Comment


      • #33
        uite poze de azi :d
        Attached Files
        sigpic

        Comment


        • #34
          Poze "de sezon".
          Daca tot ninge,sa mai facem niste cadre. Ms
          My Ride ! B - 29 - TmT

          Comment


          • #35
            Dupa cateva saptamani de stat pe "mute" , masina a primit un cd-player Alpine CDE-170RM. Diferenta de la cer la pamant fata de vechiul player. Excelent din toate punctele de vedere.

            S-au schimbat si benzile cu leduri de la picioare cu unele mai puternice de 5630 de la un coleg de pe forum.

            Revin maine cu poze !
            My Ride ! B - 29 - TmT

            Comment


            • #36
              Cum se comporta masina cu Blinsteinurile? Incep si amortizoarele mele sa oboseasca si vreau sa o echipez complet cu b4
              I changed her oil , she changed my life
              sigpic

              Comment


              • #37
                Este ceva mai stabila,si puuutin mai rigida. Parca insesizabil. Urmeaza sa le schimb si pe cele din fata,tot B4. Merita banii dati in plus.
                My Ride ! B - 29 - TmT

                Comment


                • #38
                  Am revenit cu poze cu aparatura
                  Ultima este cu ledurile de la picioare,ziua !
                  Attached Files
                  My Ride ! B - 29 - TmT

                  Comment


                  • #39
                    Astazi s-a schimbat la TMT uleiul cu unul Mobil 1 3000 5w40,filtru ulei si aer,de origine.
                    Benzina si talpa !!!
                    My Ride ! B - 29 - TmT

                    Comment


                    • #40
                      Originally posted by Andrei.TMT View Post
                      Dupa lupte seculare care au durat aproape 2 ani,am descoperit de unde provenea troncanitul enervant din partea din spate a masinii. Amortizorul spate-dreapta era dus,asa ca le-am inlocuit pe amandoua cu altele noi, Bilstein B4 de la colegul evali_daniel caruia ii multumesc. Parca este alta viata fara acel zgomot ingrozitor.
                      Cum ti-ai dat seama ca e de la amortizoare? Doar dupa schimbarea lor?
                      Cred ca am aceeasi problema dar nu stiu cum sa pun degetul pe rana.

                      Comment


                      • #41
                        Pai nu gaseam locul de unde provenea zgomotul ( un zgomot infundat la gropi/denivelari ). Am scos tot din portbagaj,capitonaj,roata de rezerva,absolut tot. Dau o tura,tot se auzea,ma duc la portbagaj,gasesc ascuns in locasul din dreapta un lacat ( cauta bine in tot portbagajul sa nu ai nimic ) fericit,crezand ca am descoperit sursa problemei,dau iar o tura. Tot continua acel zgomot. Saracul RazvanYpo (cu ocazia asta ii multumesc,baiat de nota 10) a intrat cu totul in portbagaj sa vada daca se aude de la amortizor sau unde bate. L.am bagat prin gropi...a zis ca e ok amortizorul. Am dat amortizoru spate-dreapta jos,am mers cateva sute de metri fara,si nu se mai auzea! Clar asta era,si le.am schimbat! De atunci,totu bine si frumos,a disparut zgomotul.

                        Ti.am povestit tot ce am facut,poate la tine este problema una dintre acestea,si sa.ti dau idei. Bafta in gasirea problemei!

                        Sent from my Motorola Defy+ using Forum Runner
                        My Ride ! B - 29 - TmT

                        Comment


                        • #42
                          Cred ca am gasit: bucsi punte spate. Sunt distruse. Sper ca asta sa fie problema. Inca nu le-am schimbat.

                          Comment


                          • #43
                            Dupa 8 ani si 89.000 km fara nici un incident in trafic,weekend-ul trecut am lovit in plin un caine durduliu.
                            A fost distrusa bara fata si atins putin radiatorul ( indoit 5/6 tablite ).
                            Drept urmare,caut bara fata culoarea masinii,de berlina sau mcv.
                            Attached Files
                            My Ride ! B - 29 - TmT

                            Comment


                            • #44
                              da' a fost durduliu nu gluma
                              http://www.loganclub.ro/forum/loganu..._4-t46535.html

                              Comment


                              • #45
                                Te-a facut de cateva sute de lei...
                                Prea multii prostii pentru o tara asa mica

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google