My Ride ! B - 29 - TmT

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Nu cred ca ai avut mai mult de 50km/h.

    Comment


    • #47
      A fost originala bara?
      MY CLA

      Comment


      • #48
        Viteza in momentul impactului a fost cam 50/60 maxim.
        Bara a fost originala.
        My Ride ! B - 29 - TmT

        Comment


        • #49
          Poza de sezon...
          Attached Files
          Last edited by valeriuciprian; 26 January 2014, 20:59.
          My Ride ! B - 29 - TmT

          Comment


          • #50
            ai rezolvat bara ?
            http://www.loganclub.ro/forum/loganu..._4-t46535.html

            Comment


            • #51
              Sigur....ca nu.
              Am zis sa astept sa treaca anotimpul rece,zapada. Am prins-o pe interior cu niste capse,si daca te uiti de la 3/4 m distanta,nu se observa absolut nimic.

              Sent from my MB525 using Forum Runner
              My Ride ! B - 29 - TmT

              Comment


              • #52
                Originally posted by Andrei.TMT View Post
                Dupa 8 ani si 89.000 km fara nici un incident in trafic,weekend-ul trecut am lovit in plin un caine durduliu.
                A fost distrusa bara fata si atins putin radiatorul ( indoit 5/6 tablite ).
                Drept urmare,caut bara fata culoarea masinii,de berlina sau mcv.
                Dumnezeu nu doarme. Din cauza celor ca tine au marit astia RCA-ul pentru tineri. Mergeti ca teribilistii si nu sunteti in stare sa evitati un obstacol. O bara originala nu pleznea in halul asta la un impact sub 60 KM/H cu un caine, ori ai avut sigur peste 100...
                Last edited by RYCHY88; 11 December 2014, 17:42.
                sigpic

                Comment


                • #53
                  Prietene, te-as ruga sa te abtii de la alte comentarii aici. Cati ani ai,15?! Te-am mai intrebat si pe alt topic,si ai evitat raspunsul. Bara a fost originala,impactul a fost undeva la 50km/h. Cate accidente ai avut,de stii exact cum se deformeaza o masina si la ce viteza? Vezi-ti de treaba. In mai bine de 2 ani de cand am permisul si cel putin 40.000 km nu am avut nici un alt incident in trafic,in afara de acest caine care a iesit din boscheti. Deci treaba cu teribilist,pica consumul masinii e constant undeva la 9 in oras si 6 si putin afara.
                  Mergi cum poti!

                  Sent from my ZP1000 using Tapatalk
                  My Ride ! B - 29 - TmT

                  Comment


                  • #54
                    După aproape 1 an de la incident, observ că au apărut şi profesorii de etică şi morală.
                    Indiferent de câţi ani ai permisul de conducere sau de câţi kilometri ai parcurs cu maşina în această perioadă, eu spun doar atât: "Doamne fereşte"!

                    Comment


                    • #55
                      Atunci cand conduci esti expus riscului , asta e , bine ca n-a fost mai rau.
                      sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                      Comment


                      • #56
                        ON: Masina a ajuns la 110.000 km Ulei proaspat schimbat cu Mobil super3000 5w40.
                        Cum am precizat si la inceput,masina nu v-a suferi modificari.
                        Last edited by IancuMIC; 11 December 2014, 21:02. Reason: ordine
                        My Ride ! B - 29 - TmT

                        Comment


                        • #57
                          Originally posted by Andrei.TMT View Post
                          ON: Masina a ajuns la 110.000 km Ulei proaspat schimbat cu Mobil super3000 5w40.
                          Cum am precizat si la inceput,masina nu v-a suferi modificari.
                          Acelasi ulei folosesc si eu de cand am masina, si tin sa precizez ca la 170.000 km nu am probleme ce tin de ulei si completarea sa, schimbul l-am mai si facut din 15.000 km in 15.000 km. Tine-o tot asa ;)
                          sigpic

                          Comment


                          • #58
                            Ghinionul mă cam urmărește..
                            Vineri, in jurul orei 15 opresc la semafor in orasul Urziceni. Inainte cu cateva secunde sa se faca verde semaforul, zaresc in oglinda retrovizoare o masina neagra. In secunda doi am fost aruncat in fata ~2m. Un pusti de aceeasi vârstă cu mine, cu ochii dupa cai verzi pe pereti l-a lovit pe cel din spatele meu ( opel astra g ) proiectandu-l pe acesta in mine.

                            Impactul a fost destul de puternic, sperietura pe măsură. Masina mea a rezistat cu brio. Bara spate smulsa in partea din stanga ( prinderi rupte) zgariata + alte cele pe sub ea. Vedem luni la constatare.
                            Opelul este destul de rau deformat in partea dreapta.
                            Golful,spre surprinderea mea,a scapat destul de bine. A plecat pe roti.

                            Soferul golfului, vinovat, a declarat ca se uita pe trotuar dupa un amic de-al sau. Nu a pus frana deloc. Circula cu 50-60 km/h ( din spusele lui).

                            Am atasat cateva poze mai jos.

                            Ps:soferul vinovat a scapat cu 200 lei amenda (24h) si cam atat.

                            Sent from my ZP1000 using Tapatalk
                            Attached Files
                            My Ride ! B - 29 - TmT

                            Comment


                            • #59
                              Ghinion curat..Se întâmpla si din astea,nu ai cum sa controlezi neatentia altora.

                              Comment


                              • #60
                                Ghinion, asta este. Si uite asa creste RCA-ul. Se mai intreaba astia ca de ce sunt preturile cu patru cifre....
                                Opelul ala e zdrente, aripa dr spate e deplasata, nici golfu nu sta asa bine. Tu ai scapat cel mai ieftin ca sa zic asa, insa pe sub bara aia, ai panoul acordeon.
                                My turbo lag, give your MPI, a chance

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google