My Ride ! B - 29 - TmT

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Dacă îmi permite colegul sa răspund în locul lui, instalația a costat 2500 de lei iar investiția undeva la 15-20k km (urban sau rural)

    Trimis de pe al meu Oneplus One folosind Tapatalk
    sigpic

    Comment


    • #77
      Exact cum a spus bgy. 2500 lei și în maxim un an se amortizează. Consumul pe gaz nu este dublu. Este cu puțin mai mare decât pe benzina.

      Trimis de pe al meu SM-N9005 folosind Tapatalk
      My Ride ! B - 29 - TmT

      Comment


      • #78
        Dar se simte la pompa...
        http://www.loganclub.ro/forum/loganu..._4-t46535.html

        Comment


        • #79
          Who cares? 2 RON/Litru.. faci full-ul, mergi toata viata, mori si tot mai ai 10 litri in ea.

          Felicitari pentru investitie !
          4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

          Comment


          • #80
            Mulțumesc. Imi pare rău că nu m-am hotărât mai demult sa fac acest pas. Mergi bine și ieftin.

            Trimis de pe al meu SM-N9005 folosind Tapatalk
            My Ride ! B - 29 - TmT

            Comment


            • #81
              Asta e cea mai buna investitie! Si eu am instalatie Tomaseto din sept 2012, am 100.000 km cu ea si nu am avut probleme. In primavara vreau sa pun si pe sandero stepway 0.9 tce tot Tomaseto. Tot la Andrei gpl o sa o montez.
              Cati mai multi km fara probleme!!!

              Comment


              • #82
                Noutati

                Deoarece mi-am schimbat planurile cu masina ( aveam de gand sa o mai pastrez maxim 1 an ) am inceput sa o pun la punct, incepanad cu montarea instalatiei gpl. Astazi am schimbat cam tot ce tine de articulatie.
                -bascule de origine, capete de bara, bielete de directie si stabilizatorii. Bascule de origine, restul optimal si trw. Sper ca sunt calitative..

                Nu mai troncane absolut deloc. A fost nevoie sa fac si unghiul de fuga. M-am indreptat spre cei de la autosoft baneasa. Au aparatura dichisita, cu laser. Au facut treaba buna, si la pret ok.

                Mecanicul ( fost mecanic la Porsche ) mi-a confirmat ca etrierul este bun si roata nu ramane infranata de la acesta. Ridicata pe elevator, roata se invarte relativ usor. In trafic, masina ramane intepenita la semafor. Suspect..

                Pe stanga spate a aparut de curand un troncanit enervant, se aude numai la denivelari si gropi mici. Amortizoare schimbate acum 40.000 km. Sa fie acestea o problema ? Ceva pareri ? Cablul de frana de sub masina este prins destul de bine si sigur nu acesta produce zgomotul.
                Attached Files
                My Ride ! B - 29 - TmT

                Comment


                • #83
                  Verifica bine dupa ce ai mers cu masina in oras fiecare roata in parte, daca este cumva una mai calda sau incinsa decat alta. si acolo o sa gasesti problema.


                  Sent from my iPhone using Tapatalk
                  sigpic
                  The MVP

                  Comment


                  • #84
                    Vad ca este mostenire cu problema etrierilor ))

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google