BV 84 TMF - Noul LOGAN - Blue Persan - 0.9 Tce

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Multumesc pentru aprecieri
    P.S. ... pentru cei care doresc sa o vada (culoarea) live va stau la dispozitie ... De luni sunt toata saptamana in Brasov.
    Merci
    Last edited by M.FLORIN; 15 December 2012, 16:14.
    sigpic
    This is My Ride!
    !Visit and enjoy!

    Comment


    • #32
      fata si interiorul sunt ok...spatele se putea si mai bine! Multi km fara probleme

      Comment


      • #33
        Pentru ce este butonul care se vede in penultima poza cel de langa butonul de deschidere al geamului stg ?

        In rest masina arata bine la interior , clar lucrata mai ingrijit fata de modelele precedente , caroseria lasa usor de dorit la design , oricum sa te bucuri de ea cat mai mult si sa speram ca noile motorizari sunt la fel de fiabile ca cele de pana acum
        In viaţă risipim ani, iar la moarte cerşim clipe...
        sigpic

        Comment


        • #34
          eu as investi niste banuti in asa ceva )
          http://www.ebay.co.uk/itm/FORGE-MOTORSPORT-FMDV006-DUMP-VALVE-for-AUDI-A3-S3-/130403932815?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM& hash=item1e5cae1a8f
          prima nu prea passaie doar ca daca are debitmetru masina e mai ok.
          si daca nu are debitmetru loganul , asta e si mai misto http://www.ebay.co.uk/itm/FMDV004-Fo...item46054a67a0
          Last edited by Cristi_Xp; 15 December 2012, 20:19.
          Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

          Comment


          • #35
            In astea 0.9 poti baga benzina de 100?Stiu ca poti baga si-n tractor, ma refer daca recomanda cartea.

            Comment


            • #36
              cum sunt scaunele?au modificat ceva la ele sau tot dupa 100km amortesti?sa o stapanesti sanatos
              Mobila la Comanda(Pal melaminat de 18mm)
              Cine este interesat ma poate contacta pe privat
              sigpic

              Comment


              • #37
                Originally posted by gmv97 View Post
                Pentru ce este butonul care se vede in penultima poza cel de langa butonul de deschidere al geamului stg ?

                In rest masina arata bine la interior , clar lucrata mai ingrijit fata de modelele precedente , caroseria lasa usor de dorit la design , oricum sa te bucuri de ea cat mai mult si sa speram ca noile motorizari sunt la fel de fiabile ca cele de pana acum
                Comanda pentru pilot automat (cruise control - activare / dezactivare -- restul comenzilor pentru el se afla pe volan) daca il apesi in jos si daca il apesi in sus pentru limitator de viteza.

                Multumesc tutror pentru urari.

                Si pentru ca am promis avem si ceva in nocturna ... sorry pentru low quality ... aparatul mi-a ramas fara baterie -- am sa mai adauga din astea nocturne zilele urmatoare.

                Originally posted by faraonw View Post
                cum sunt scaunele?au modificat ceva la ele sau tot dupa 100km amortesti?sa o stapanesti sanatos
                La scaune ... sunt destul de confortabile -- nu am mai avut logan pana acum si deci nu prea am cum sa le compar cu anterioarele ... dar in general este OK.

                Originally posted by Dan_Ionut View Post
                In astea 0.9 poti baga benzina de 100?Stiu ca poti baga si-n tractor, ma refer daca recomanda cartea.
                Nu stiu ce recomanda cartea ... adica nu iti recomanda decat 95 / 98 ... cred.
                Eu unul merg doar pe ceea ce este in benzinarii.

                Originally posted by Cristi_Xp View Post
                eu as investi niste banuti in asa ceva )
                http://www.ebay.co.uk/itm/FORGE-MOTORSPORT-FMDV006-DUMP-VALVE-for-AUDI-A3-S3-/130403932815?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM& hash=item1e5cae1a8f
                prima nu prea passaie doar ca daca are debitmetru masina e mai ok.
                si daca nu are debitmetru loganul , asta e si mai misto http://www.ebay.co.uk/itm/FMDV004-Fo...item46054a67a0
                ... fratioare ... si eu am avut PASSAT ... stiu cum e treaba ... dar cel putin pana nu iese din garantie nu ma apuc de asa ceva.
                Attached Files
                Last edited by M.FLORIN; 15 December 2012, 20:46. Reason: Automerged Doublepost
                sigpic
                This is My Ride!
                !Visit and enjoy!

                Comment


                • #38
                  Baga d-aia cea mai ieftina ca merge foarte bine.Nu are rost sa bagi benzina scumpa.Nu te alegi decat cu buzunare goale.
                  sigpic

                  Comment


                  • #39
                    Nu-i bai ... inainte am avut diesel si am avut o gramada de belele ...
                    Mai bine dau 10 lei in plus la pompa decat sa mai bag banii in piese deschimb.
                    Last edited by M.FLORIN; 15 December 2012, 20:48. Reason: Automerged Doublepost
                    sigpic
                    This is My Ride!
                    !Visit and enjoy!

                    Comment


                    • #40
                      e alta combinatie cu dieselul, la asta e mai misto ca e benzinar
                      Oricum nu trebuie facuta nicio improvizatie , schimbi ala de fabrica care e prins in 2 coliere cu ala din poze nimic improvizat
                      Nu are nicio treaba cu passatu, decat daca ai avut 1.8 turbo...
                      Last edited by Cristi_Xp; 15 December 2012, 20:53.
                      Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                      Comment


                      • #41
                        Arata bine noaptea,multumesc!
                        Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                        Comment


                        • #42
                          Sincer nu prea ma tenteaza acum.
                          Prefer ceva gen scaune incalzite; portbagaj cu amortizoare si deschidere din telecomanda.
                          Merci oricum de sfat!
                          sigpic
                          This is My Ride!
                          !Visit and enjoy!

                          Comment


                          • #43
                            are si pilot automat?la consum cum e?
                            Mobila la Comanda(Pal melaminat de 18mm)
                            Cine este interesat ma poate contacta pe privat
                            sigpic

                            Comment


                            • #44
                              Avem si pilot (sau tempomat sau cruise control sau cum i-o mai spune) ... de fapt sunt 2 in 1 adica un limitator de viteza - aici nu iti mentine viteza singur ci doar nu te lasa sa depasesi o viteza setata de tine si cruis control care iti mentine viteza singur -- aici poti sa stai cu picioarele in portbagaj ca masina merge singura cu viteza setata.
                              De consum o sa povestesc mai peste 1000 km ... ca acum nu prea imi dau seaman.
                              Ca idee la un drum de 60 km (Brasov - Fagaras) am avut consumul mediu undeva la 5 % -- cu drum aglomerat; cu modul ECO (cand era activ cand era dezactiv -- ma jucam cu el).
                              Deci mai incolo despre consum.

                              Originally posted by D-FENS View Post
                              Arata bine noaptea,multumesc!
                              O sa mai adaug poze cu ea noaptea.
                              Merci si eu!
                              Last edited by 77sky; 16 December 2012, 09:41. Reason: Automerged Doublepost
                              sigpic
                              This is My Ride!
                              !Visit and enjoy!

                              Comment


                              • #45
                                Eu stiu ca e frectie la picior de lemn sa bagi benzina mai buna la cele aspirate,la cele turbo e alta mancare de peste!
                                Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google